» Poradna » Programy

Kdo zjistí hru z výpisu?

Níže je výpis hry v hexa. Kdo první zjistí, jak se jmenujea pro jaký CPU je napsaná, má u mně jedno malé plus. ☺https://pastebin.com/Z6npzJvW

Odpovědi na otázku

PAC-MAN

Výborně. ☺

... pro Atari

Kvůli malému bezvýznamnému plusu se nebudu snažit luštit data. Ovšem podle velikosti to bude nějaká drobotina, protože těch 50KB fakt není moc.Takže hádám Had z Nokia 3310, ale netuším jaký tam byl CPU :)

OT: Ne, je to pro Atari. 'pcmaker' ale nehledá radu, takže je to zřejmě jen soukromý kvíz.

Celkem by mne zajímalo, jak to zjistím?Nebo jinak, co se musím naučit?

HEXA kódy, ASCII, jak to převést na ASCII (pak bys viděl na začátku PAC MAN). A pak strojové kódy procesorů, kde mají vektor přerušení od RESETu, skokové instrukce a podle toho usoudit a CPU. Pokud je to v tomto případě ale výpis programu na kazetě, tak jakou má který počítač hlavičku...

Díky. Tak jsem se snažil najít na netu "studijní materiál" ale moc chytrý z toho nejsem.

Jak pise Pozitron. Ja jsem si na to napsal jednoduchy programek: https://pastebin.com/46fvXEH3Slo by to samozrejme i jinak, treba pomoci shell skriptu v Linuxu je to trivialni. Ale pro mne je rychlejsi napsat par radek v Pythonu nez vzpominat na spravny format argumentu pro "tr".

Já jsem si to dal jen do Notepad++, tam jsem pak jen viděl toho Pacmana. Dál pátrat už jsem neměl sílu, jen jsem našel na netu strojové kódy Z80 a 8080 (jako první mně napadlo ZX Spectrum a PMD85 ), ale stejně nevím kde mají ten RESET vektor, jestli na nulté adrese nebo jinde...a taky to asi spíš je výpis z kazety možná, takže zas jaké jsou hlavičky...tak jsem to zbaběle vzdal

Jak dlouho programujete v Pythonu? Celkem mě ten Python zaujal, přes víkend se na něj vrhnu.

Necelych 15 let, proc?

Jen tak se ptám. Na youtube jsem viděl Vaši přednášku.

Atari assembler editor, pred revoluci vysla pekna ucebnice pro zacatecniky, nekde se vali i na Internetu v pdf. To byly po pmd a atari basicu moje zacatky programovani, potom od 89. cecko na amize...No ale uz asi nema smysl se to moc ucit, to se spis nauc zaklady asm pro x86-64, to by mel umet kazdy dobry programator, kdyz potrebuje nejakou cast kodu sviznejsi

Díky.