» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kde stiahnem windows? (nejde stiahnúť zo strániek MS)

Ahojte, mám notebook Asus X53E a asi pred 2 mesiacmi bol v servise. Potom čo mi prišiel je v nom nelegálny windows 7. Ale potrebovala by som ho aj tak preinštalovať, tak som šla na stránky microsoftu a zadala kod product key ktorý je na spodnej strane notebooku, ale napísalo mi toto..: Zadaný kód Product Key je pravdepodobne určený pre softvér predinštalovaný výrobcom zariadenia. Tak som sa chcela opýtať, kde môžem stiahnúť windows 7 home 64 bit? Dakujem..

Odpovědi na otázku

co třeba oslovit ten servis?

Pokud chceš českou verzi, tak raději odtud: https://s1.rg-adguard.net/ms/techbench/dump.html

Jen doplním, že to není odkaz na stažení z pokoutného neověřeného zdroje, ale stránka, která vygeneruje odkaz na stažení čisté instalačky přímo ze stránek Microsoftu ( https://software-download.microsoft.com/ ).

A načo jej to bude dobré, keď kľúč dodáva servis OEM? Ona nepotrebuje preinštalovať systém, ale ho aktivovať.

Zkus se obrátit na technickou podporu Asusu. Teoreticky by měli být schopni poskytnout ti image své verze pro kterou je klíč určen. Na oficiální instalaci by klíč nejspíš ani nefungoval (resp rozchodit se to dá, ale je to podobnej opruz jako ubgrade klíč použít na čistou instalaci, takže se bez hrabání se v registrech neobejdeš).Nebo varianta B), vrať to zpátky do servisu s tím, ať to promptně uvedou do stavu s legální instalací, nebo že jdeš podat trestní oznámení. Následně bych se jim vyhýbal. To není servis ale normální prasata.

U běžných OEM verzí stačí použít klíč ze samolepky (jakákoliv verze) a mít po ruce Ultimate instalačku.Bohužel tyto Builder verze (používá je třeba HAL) z Ultimate instalačky nenainstaluješ (nevezme ti při instalaci klíč).Musíš mít staženou odpovídající verzi, ke které máš klíč (Home/Premium ...).

To právě nemusí nutně stačit. V případě, že se jedná od čisté OEM od MS, který si můžeš přikoupit k libovolnému PC, tak potom je to v pohodě.Ale v okamžiku kdy je už samotná instalace doprzněná výrobcem, tak "čistý originál od MS" po zadání klíče vyhodí něco ve smyslu že klíč je určen k instalaci dodané výrobcem počítače a jsi v pasti, protože se to odmítne i nainstalovat. (Ale dá se to obvykle řešit i instalací bez zadání klíče, následně pogooglit, upravit registry a zadat klíč a aktivovat až nakonec)

Ještě jsem se nesetkal s tím, že by u Windows 7 OEM klíč z nálepky nefungoval s originálními instalačkami od Microsoftu správné edice (Home/prof). Originální instalačky od MS používám vždy a všude. Domršeným instalačkám dodaným s počítači se zásadně vyhýbám. Jenom to chce obvykle telefonickou aktivaci.

A jenom mě tak napadá, jak tazatelka přišla na to, že má nelegální Windows? Nezalekla se jenom té telefonické aktivace?

No, tak když se těm instalačkám od výrobců vyhýbáš, tak je snad logický že ses tím co píču nepotkal. Ne? (Ale teď taková klasika, jak firmy přeprodávají starý licence. Půlka z toho jsou licence od DELLu, a klíče na originální MS instalačku nefungují.)

Zkus do toho stávajícího W7 zadat ten klíč zespodu, v nastavení "Změnit Product Key". Jinak pokud byl v NB před servisem legální plně funkční systém, tak asi reklamace. Pro ten "klíč zespodu" je obvykle třeba OEM verze, se kterou byl dodán.W7 neznám, ale s W10 OEM jsem to ze stránek MS stáhnul a nainstaloval. Možná jen stahuješ z nevhodné stránky.

Krakatoa, ze je to tvoj slubovany pokus o 100 prispevkov. p.s. divna slovencina...

Nikde tu studentku hledající kompenenty na nový pc nevidím Já toto vlákno nezaložil.

Jak víš, že tam je nelegální? Že se key neschoduje se samolepkou? Ale to se neschodovalo ani u nového.

V servisu ti nainstalovali nelegální Windows.???

Nic jako nelegální Windows neexistuje. Systém je v podstatě volně ke stažení. Aktivace probíhá přes klíč. Pokud je aktivováno přes oficiálně zakoupený klíč, vše je O.K.Pokud se jedná o aktivaci přes různé tools (,,Windows 7 activation") nebo klíče někde z internetu, to je nelegální způsob.Stáhnout se z MS musí dát. Hledejte.

Nemusí.Ověření na stránce MS ti to prostě nevezme s hláškou, že tebou napsaný klíč patří systému, který je distribuován v rámci "system builder" a máš tedy kontaktovat jejich servis.Touto cestou tedy stáhnout nejde (MS nevygeneruje odkaz na stažení).Je tedy třeba použít odkaz, který poslal Juwa (nejvýhodnější), nebo obraz stáhnout jinde.Třeba zdehttps://www.vyhodny-software.cz/ke-stazeni/instalace/

Tak odtud bych Win 7 rozhodně nestahoval.. Win 7 jen odtud:https://s1.rg-adguard.net/ms/techbench/dump.html Nebo pomocí nástroje z webu "Heidoc" https://www.heidoc.net/joomla/technology-science... Stáhnutím nástroje: Windows ISO Downloader.exe Mám originál DVD Win 7.. takže tohle stejně neřeším..

"Mám originál DVD Win 7.. takže tohle stejně neřeším.."Já taky, v Ulimate verzi, takže problém se sháněním jiných verzí nemám, ... až na ten proklatej HAL ...

https://www.ulozto.cz/!3zOVIoZnMVtn/windows-7-leden-2017-x32-x64-usb3-nvme-skylake-cz-sk-rara nebo odsud a nemusíš řešit nefunkční aktualizace a další problémy.