» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kde stáhnout Windows 7 Home Premium 64bit na vytvoření kopie legálního systému?

Dobrý den, nevíte někdo, kde stáhnout Windows 7 Home Premium 64 bit, abych si mohl udělat kopii na DVD.Mám Product Key ze zadu ntb, tak abych měl zálohu. Píšu právě proto, že bych chtěl vyzkoušet Windows 8.1 a naformátovat HDD. A kdyby se mi časem znelíbil W8.1, tak abych si W7 mohl legálně zpět vrátit do notebooku. Za rady budu rád.

Odpovědi na otázku

nevím, co máte za notebook, ale typicky je možné si z předinstalované edice vypálit CD/DVD pro obnovu počítače - doporučuji tuto cestu, zahrnuje i SW a ovladače přidané výrobcem

ACER ASPIRE 5830tg-> můžete mi prosím napsat cestu v jaké sekci systému to najdu. Potřeboval bych jenom kopii na DVD, ne celou zálohu NTB-> to mi píše ,že bych potřeboval 110GB. Mě jde jenom o systém.

A nemáš lepší multiboot? Zmenšíš svazek, vytvořiš nový, nainstaliješ Win8 (tady jsi se nějak zapomněl zmínit o licenci). A když se ti nebude líbit, tak zrušíš svazek a zvetšíš ten původní.

Nad tím jsem taky přemýšlel. Ale není my jasné, že kdybych rozdělil disk na 2 oddíly. Dejme tomu W7 250GB a W8 450GB a pak se rozhodl, že W8 bych chtěl zrušit a sloučit zase dohromady s oddílem na kterém by byl Windows7 , tak právě bych se obával, abych tím nenarušil i druhý oddíl. Mě by vyhovoval DUAL BOOT, ale co jsem si tak četl na foru, může se stát, že se mi klidně ztratí při slučování oddílů dohromady třeba 200GB.

Anglický jsou tady:http://techdows.com/2011/07/download-windows-... Ovšem já bych šel cestou zálohy. Obnovení je potom velmi jednoduché.

Díky