» Poradna » Programy

Kde stáhnout miniaplikaci do Wisty na měření teploty.....

Zdravím,
nevíte někdo kde se dá stáhnout miniaplikace do Wisty na měření teploty VGA konkretně Nvidia 8800GTS 512?,někde na netu jsem to viděl v jednom screenu obrazovky a nikde to nemohu najít.,
Pak jde ještě o jednu věc,jak se dájí regulovat otácky ventylátoru u mé vga je to Asus 8800gts 512,ničím mi to nejde,utilita Asusu smartdoctor to umí,ale vyžaduje originál asus ovladače ke svému spuštění, které boužel navíc nejsou aktuální a neumožnily by mi aktivovat funkci Physx a já používám aktuální čily 178,13. (vůbec nechápu.proč není tato funkce nebo možnost regulovat otáčky ventilátoru již v ovladačích.)
Ten samý problém má i rivatuner v poslední verzi 2,11 ta zase nepodporuje tuhle aktuální verzi vga ovladače ale jenom do verze ForceWare 177.98.
Skoušel jsem i soft. na regulaci od Gainwardu Smart Control Utility “ExperTool™,ale tam mi hned vyskočilo po spuštění okno že to nejde spustit z důvodu že vga není od Gainwardu,čily mají to asi jen pro své VGA.
V ovladačích nic na regulaci není,a nemohu použít ani utilitu od Nvidie NVIDIA System Tools,která to umí ale pro svůj chod potřebuje chipset nforce4xx a výší a já používám Intel i965.
Nevadí mi že to bude hlučné,ale vadí mi že ventilátor na vga jede jenom pořád ma 60 procent a teplota se šplhá zbytečně tak hodně vysoko,při delší zátěži v Crysis i do skoro 90 stupnů,kdyby se mi podařilo ten ventilátor rozjet na 90 procent,tak by se teplota jistě dala aspon o 10 či 15 stupnů stáhnout,což už je celkem snesitelné.
Předem upozornuji,že chladič nechci měnit,vyhovuje mi že jde ohřátý vzduch ze skříně.
Předem děkuji za typy,budu rád za každou radu. děkuji.

PS:používám Wisty 32bit.

Odpovědi na otázku

Ja som mal ku svojej NV 8600vke utilitu VDO tool.Skus ju. Vista 32bit

zkusím,děkuji

nikde jí nemohu najít tu utilitu,ani na stránkách výrobce :( www.palit.biz ...

jinak jestli ji máš a funguje ti ve Wistách,mohl by jsi mi jí poslat na email?

na mereni teploty EVEREST
zdielanie.sk ...

nemám problém s měřením teplot v systému,ale jen hledám tu jednu miniaplikaci do postraní lišty ve win Wista.

jinak dobrej pokus s tím everestem,jen že to byl trojan,ještě že jsou antiviry.

PS: stejně jsem měl svůj

nod32 nic nehlasi

mně avast ano

avast je znamy falesnymi poplachy

Dej na kartu chladič Acelero S1+turbo module a nemusíš se o hluk a teploty vůbec starat.

Jsem přeci psal,že nechci jít do jiného chladiče a navíc s tím co jsi mi napsal,by bylo v case během chvíle horký ůplně všechno,proto že nevyfukuje horký vzduch ven ze skříně,ale dik za radu.

To je zajímavé.Já to tak mám a v bedně mám 35°.Musíš si udělat průvan ve skříni toť vše.
Na orig chladiči měla karta 90°jako prd a teď nejde ani při záhulu přez 45°.Tak si vyber co je lepší.Rachot a špatně větraná skříň a nebo ticho a teploty vyzývající k přetaktování?

Tady, v sekci downloads (musíš se přihlásit): www.thehobbylounge.com ... Ovšem stejně musíš mít SpeedFan, který ti do té aplikace bude posílat data.

VDO tool -môžem poslať.Je to utilita,ktorá sa zobrazuje v lište pri čase.Okrem iných informácií sa v nej dá zistiť teplota GPU a regulovať otáčky ventilátoru.

To bys mohl i me tedy, dekuju predem...

Dal som to na uložisko.sk">www.ulozisko.sk ... -->VDO tool(842kb)

Neviem prečo,ale ten odkaz nefunguje,skúsim ešte raz VDO tool

Uf,tak už sem to konečně rozchodil,podařilo se mi zprovoznit ten smartdoctor,našel jsem tu poslední verzi a světe div se,ono to jde,nechápu to,skoušel sem ho 3x a ani jednou nešel a ted zničeho nic jde,tomu nerozumím i když je to ta sama verze smartdoctora, i když je fakt že má o pár kilobite méně,ale je to pořád verze 5,20.
Jinak to jde dobře a teploty šly o dost dolů,cca 25 v zátěži a ten hluk se dá snést,při hraní ho stejně ani nevnímám a ve Windows jede potichu a je klid,tak tímto děkuji všem zúčastněným za pomoc,rady a návody.děkuji.