Kde si nechat nejlevněji složit PC?

Ahoj, tomuhle nerozumím proto se ptám vás. Nedávno mi, jak jsem zjistil z této poradny, začal odcházet disk v notebooku. Dá se používat ale zapne se třeba až na 10 pokus, a většinou ani nenaskočí připojení k síti.Notebook sám o sobě není žádná mašina, tak mě napadla myšlenka složeného PC.

Odpovědi na otázku

Nejlevněji vyjde, když si to necháš složit nějakým kámošem. A nebo sám. Zase taková věda to není.

Naozaj to nie je veda ! Na YT sú stovky , až tisíce návodov, detailných postupov . Keď podľa nich postupuje, bol by zázrak , aby sa mu dielo nepodarilo !

Věda to není. Ale pokud něco nefunguje a nemáš jiné díly, abys to mohl vyměnit a vyzkoušet, kde je problém, tak jsi ve vcelku obtížně řešitelné situaci.

Velké obchody jako je CZC nebo Alza skládají počítače z vámi vybraných komponent zdarma. Jen si na jejich stránkách vyberete komponenty a při koupi zaškrtnete, že to chcete i složit.

Ale když chceš sám vybírat součásti, tak tomu musíš taky rozumět!!! A když už tomu rozumíš, tak si to můžeš postavit sám. To je koloběh života, jak kdysi řekl klasik.

Naťukaj si do vyhladávača - konfikunátor - a tam si môžeš navoli PC v tvojej cenovej hladine , obyčajne tie firmy , ak si u nich kúpiľ komponety ti ho zložia a niekedy dokonca aj oživia ...zadarme , alebo za minimálny obolos.

Většina velkých prodejců komponentů ti z nich seskládá PC, stačí si to v objednávce zaškrtnout. A většinou to bude i zdarma.

Ak chceš PC, napíš rozpočet a určenie (hrajkanie/CAD/kancelária/strih). Chceš lacno zložiť (neplatiť za zloženie), alebo použiť čo najlacnejšie komponenty?

Dnes už se to nevyplatí. U značkového prodejce (Dell, Fujitsu) vám prodají hotový podle použití (kancelář, hry, grafika) nebo s některými alternativními komponenty (velikost RAM, SSD).

Např. CZC ti to z komponentů u nich zakoupených složí zdarma. Pokud ti jde o vyloženě nízkorozpočtovku, tak holt poskládat svépomocí nebo vzít něco z Aukra - pokud na tom hodláš hrát, tak ale neber vyřazené SFF kompy (ty v prťavých skříních).