» Poradna » Web a internet

Kde si levně zaregistrovat doménu (.com) - zatím bez dat, jen kvůli názvu

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat na doporučení, u jaké hostingové společnosti si nechat co nejlevněji zaregistrovat doménu. Na stránce by prozatím nebyl žádný obsah. Jen bych si chtěl zaregistrovat značku, což je název mé firmy kterou ale teprve časem rozjedu. Mohu pak hostingovou službu změnit?Děkuji

Odpovědi na otázku

Prakticky je to fuk, ber to nejlevnější co najdeš, stejně bude doména psaná na tebe, oni jsou jen zprostředkovatel.No a doménu, si pak můžeš převést taky ke komu chceš

Chápu správně, že "parkování domény" by vyřešilo to co chci...nikdo by si již nemohl zaregistrovat doménu s názvem který bych zadal? https://napoveda.czechia.com/clanek/co-je-to-parkovani...

není žádný "parkování domény" to je blbost. Doménu si zaplatíš (pronajmeš) na určenej čas a je tvoje, není potřeba nic parkovat .. není proč.Tohle je jen marketingovej tah abys doménu nechal ve správě u nich a předpokládájí že si pak i zaplatíš hosting.

To "zaparkování" je zdarma. Jinak za registraci se samozřejmě zaplatí.

Nepotřebuješ nic parkovat. Prostě si zaregistruješ doménu a hotovo, nepotřebuješ ani žádnou hostingovou firmu, stačí ti pouze registrátor. Hosting si seženeš a data nahraješ až tehdy, kdy to budeš potřebovat. Zatím budeš platit jen roční registrační poplatek, tuším kolem 100-150kč za doménu na .com

a proč to musí být zrovna .com ? Pokud nemáš peníze tak si zaregistruj .eu za 49 korun ročně.. Nebo předpokládáš až se firma nadnárodně rozjede tak že by tě .eu doména brzdila v globálním rozletu ?

Jo

Cena .com domény u forpsi je 240,- Kč