Kde sehnat plné BIOSy k deskám Intel?

Hezký večer,válí se mi tu několik základních desek Intel s LGA1155 a LGA1150 (nějaké H61, Z77, Z75, H77...). Údajně jsou špatně flashnuté - jednu se mi povedlo opravit vložením recovery z flashky. Zbytek se bohužel tváří jako tuhý - černá obrazovka, restart a černá obrazovka. Ta, co jsem rozjel, se ale chovala stejně. Na stránkách Intelu jsou nekompletní BIOSy/EFI firmwary *.BIO, které nelze v programátoru u špatně použitých desek použít. Nezmršené identické desky nemám.Máte někdo nějaké návrhy?

Odpovědi na otázku

Čo je to nekompletný BIOS?

BIOS, který neobsahuje všechny moduly. Porovnej si v HEX editoru to, co je ke stažení na stránkách Intel s tím, co jsem odkázal níže.Velmi stručně řečeno - Intel je je tak paranoidní, že by mu mohl někdo krást know-how, že základní kódy nechává zašifrované v desce a modul na jeho stránkách obsahuje jen nezbytné aktualizace. Samozřejmě na tuhle uzavřenost dojel, protože pro distributory byly takové desky neservisovatelné.

Prosímtě co máš přesně za desku? Mám u jedné zálohu, právě kvůli tomuto.

Jsou to prý zbytky po úklidu - něco neprodané kusy/vrácené ve 14denní lhůtě, něco reklamace a vadné kusy... je to mix, nemám to u sebe, zatím jsem zběžně prohrabal, to co mi přišlo, že má smysl řešit:-- SE440BX-2/3 - přesně nevím, asi plně funkční, nechám si ji jako kuriozitu-- D850EMV2 - tváří se funkční, prásknul jsem do ní 2 GB RIMMů, nechám si ji jako kuriozitu-- D945GCLF2 (Little Falls 2) - čipset peče jako kamna bez zapnutí - asi do ní praskl zdroj-- DP45SG - jeden debil ji našrouboval na plech, při proměření bez komponent je ve slotu na RAM +12 V. Už ji stříhám nůžkami na plech na kousky a použitelné součástky vypájím-- DZ77GAL-70K (Gasper Light) - byla bez baterky a chladiče čipsetu, zapnul jsem ji bez komponent a měřil napětí, zdají se v pořádku - tu bych rád rozjel-- DH61DL (Doug Lake) - původně černočerná tma, našel jsem BIOS, flashnul a jede, ještě ji musím přepsat MAC a SN, bere si ji kolega-- DH87RL (Round Lake) - obsah čipu poškozený, napětí se zdají v pořádku; na eBay jsem našel prodejce, co tyhle desky prodává repasované za $59, zkusím zjistit, jestli nemá celé BIOSy případně usmlouvat výraznou slevu (vzhledem k výbavě mi přijde fér cena i něco přes litr)Procházím eBay a je tam i pár čínských prodejců, kteří nabízejí čipy s kompletním firmwarem/BIOSy, tak uvidím, co z nich vyleze.Je to spíše takové hobby a radost z dobře odvedené práce, jinak bych si na tom nevydělal ani na slanou vodu.

no když máš desku tak máš i název desky a tak si můžeš bios stáhnout ne ? no a flešnutí pokud to nejde, tak existuje možnost, že čip biosu - u starých desek to byl čip s paticí DIL/DIP vytáhneš z desky a zaneseš naprogramovat někam kde maj programátor např. ASICentrum Brno/Praha atd..pokud nejde čip vyndat tak nevim jestli se to u starý desky vyplatí protože jen naproramování stojí asi 50Kč, ale vypájení v případě SMD čipu může stát i litr.

Omlouvám se, asi jsem se nevyjádřil dostatečně srozumitelně:Takže ještě jednou:1) ano, programátor mám2) ano, SMD pouzdra SOIC8/16 umím odpájet - jak myslíš, že jsem asi přečetl poškozený obsah? Mimochodem - to zvládne přepájet i středoškolák horkým hřebíkem (pokud naše vzdělání nezdegenerovalo pod únosnou mez)3) Na stránkách Intelu NEJSOU kompletní BIOSy, ale soubor *.BIO, obsahující pouze část kódu - chybí tam například Intel MEI4) desky spadají do kategorie střední a vyšší střední třída - obdobná kategorie se prodává za 2 500 Kč a více - najdi mi desku pro LGA1150 se slotem mPCIE obsahující jak USB, tak mSATA; dále konektor pro TPM; DisplayPort, CIR, 6 konektorů audio - to je například tahle (jo, opravdu za ni chtějí 4 500 Kč a stejně má horší výbavu než třeba Intel DH87RL): https://www.czc.cz/asus-cs-b-intel-q87/14121... Zde je odkaz na kompletní BIOS Intel DH61DL (pro méně chápavé - otevřete si jej v HEX editoru a srovnejte se souborem *.BIO ze stránek Intelu): http://tinyurl.com/jad8gzf

Zkus pohledat efi_unpacker. Více na http://www.rom.by/forum/Intel_Bios_Needed

Díky, sice tam žádná z desek není, ale je to lepší než první rusácké fórum, co jsem našel, a chtěli tam za členství platit, i když nic neměli.

To Hloupý Honza:Prosím tě, kolik těch desek máš? měl bych zájem jednu odkoupit :)

Opravár, alebo zberateľ