Kde sehnat ovladače na jehličkovou tiskárnu Epson LQ 300.

Kde sehnat ovladače na jehličkovou tiskárnu Epson LQ 300.Zdravím. Dostal jsem od taťky v krabici ještě nepoužitou jehličkovou tiskárnu EPSON LQ 300..Marně se snažím najít na internetu pro tuto tiskárnu ovladače pro Windows XP, nebo pro Windows 7. Ovladače pro EPSON LQ 300 SCP 2 a podobné jsou nepoužitelné, snad by tam šly ovladače pro EPSON LQ 300+. Pánové prosím, nevíte, kde tyto ovladače stáhnout? Na internetu jsem je nenašel. Děkuji, Mirek..

Odpovědi na otázku

Právě jsem stáhnul ovladače na Windows XP na tiskárnu Epson LQ 300+. Bohužel tyto ovladače na tiskárnu Epson LQ 300 nefungují. Zdraví Mirek

A v jakém systému se s tou tiskárnou pracovalo dosud? Win 98, nebo ME? Pak bych ti radil, jak na pozdější (mladší) systémy ovladače nenajdeš, dotyčný systém nainstalovat aspon virtuálně (třeba ty Win 98 ...) a tisknout v těch virtuálkách. Mám taky laserovku letitou a na ně drivery jen po XP, tak tisknu aspon v nich - a funguje to!

Ve W7 by mělo stačit aktualizovat ovladač ve správci zařízení

Zdravím, aktualizovat ve W7 ovladač ve správci zařízení nelze, nefunguje to. Na Epson.com jsem byl, tam řádné ovladače na Windows XP a 7 bohužel nejsou zdraví Mirek

Máš ji připojenou přes LPT nebo přes USB? Pokud přes USB, tak bych odhadoval, že jsi použil nesprávný postup při instalaci a vlezl ti tam generický ovladač, který brání instalaci toho správného. Přes LPT se to u W7 stát také může.Je více typů LQ 300, můžou se lišit ovladače.

http://www.epson.com/cgi-bin/Store/support/sup... zkusil bych pod sedmickama driver pro vistu

Pokud vše selže, doporučím ti epson universal driver, což je pack snad všech driverů.. používáme to u paragonovejch tiskáren který stávkují s driverama a pod. a ještě se mi nestalo, aby pod tím něco neběhalo...

S ktorými Star tlačiarňami je kontabilný?

Pokud to opravdu neni Epson LQ-300 ESC/P 2, tak si precti tohle:http://esupport.epson-europe.com/ViewArticle.aspx

Zdravím, je to marné, na tuto jehličkovou tiskárnu Epson LQ 300 nejsou nikde ovladače pro \windows XP a Windows 7. Zdraví Nirek.

Nesmysl. Je to klasická ESC tiskárna, na ní musí chodit kdejaký ovladač pro jehličkovku. Na něco jsem se tě ptal, neodpověděl jsi. Když neposkytneš informace, tak jak se chceš dosíci rady?

Začni z opačného konce. LQ-300 mívaly paralelní Centronics interface nebo seriový EIA-232D. Co má tvoje tiskárna? Může být navíc různě nastavená, takže si v první řadě si vyjeď self-test a prostuduj ho.

Teď dokonce USB.

Ihlove tlaciarne sa v poslednom case nejak rozmahaju.Co sa to deje? Technicky pokrok ide dozadu?Aj ty chces na tom tlacit pdf?

Třeba u lékařů je to nutnost. Jedno hlášení je s několika průpisy a povinně se musí použít nafasovaný číslovaný formulář. A zkus laserovkou propsat 1+2 kopie!

Mozno u vas. Dost casto chodim k lekarom a nikde som nevidel preklepove dokumenty. Kazdy to tlaci na laserke minimalne 2x.

Pokud chcete tisknout s epsonkou, musíte mít připojení přes LPT a samozřejmě kabel Centronic, ale plně obsazené piny. Nakonec možná bude tisknout rozsypaný čaj a bude potřeba tiskárnu dílensky upravit. Vše je možné u PC ... u NB i přes redukce není záruka, zejména, když není známo k čemu je tiskárna připojena

Ovladače na jehličkovou tiskárnu Epson LQ 300 jsem samozřejmě nikde na internetu nesehnal, ale nakonec jsem natočil ovladače na jehličkovou tiskárnu Epson LQ-350 SCP. Tiskárna tiskne dobře pod podmínkou, že při založení papíru se musí cca 5x cuknout s posunem válce, potom tiskárna začíná tisknout cca 1.5cm nahoře od kraje. Pokud se s tím válcem cca 5x necukne, tak tiskárna tiskne začátek stránky na válec. Takže zatím jsem spokojený. Zdraví Mirek.