» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kde se dá sehnat propojení nebo redukce na HDD k jinému počítači?

Kde prosím seženu nějaký levný convektor na připojení vymontovaného pevného HDD k jinému počítači přes usb (nebo jiný způsob připojení)? Abych si mohl z něho přetáhnout data, jelikož původní počítač má závadu. A za kolik?Klekl mi windows 10, tak si ho musím opravit přes vytvořené médium (stáhl jsem si Win na flešku) No a aby se mi neztratily fota a nějaké dokumenty, tak musím vyndat harddisk a připojit ho k druhému počítači, a přetáhnout si to pak do něho.

Odpovědi na otázku

Ty si bol doteraz zamrazeny v ladovci? Za tu dobu, co si ty kludne hybernoval v ladovci, tu vznikli eshopy.

Ano, byl zamrzlý v ledovci, vždyť také poptává konvektor (přímotop) na rozmražení. To snad dává smysl, ne?

Hledáte něco takového:https://www.czc.cz/axagon-adsa-fp3-usb3-0-sa... Jsou i levnější, ale tahle má přídavné napájení, takže se nemusí spoléhat jen na napájení USB, které nemusí každý disk uživit.

Mám to a je to výborná vec. Je dobré , že to má adaptér , lebo si neviem predsatviť ako by USD živilo nejaký HDD 1GB pri kopírovaní disku .

Tak hlavně 3,5" disky potřebují i 12V, takže USB adaptéry/boxy musí mít vždycky i svůj zdroj.

alter01: Já si už v této době neumím představit 1GB HDD 🤣

Běžná PC mají víc SATA portů, takže stačí PC otevřít a HDD připojit (kabel lze použít z původního).

Mimo toho, že už existují spousty let e-krámy, pak ti nějak ušlo, že pokud ten disk není zašifrovaný (to by ti převodník byl také k houvnu), tak lze na daném počítači spustit jiný operační systém a data z disku zkopírovat na jiné médium.Kdo nezálohuje a nearchivuje, ten o data jednou přijde.

protože nepíšeš, jaký je to disk, tak doporučím to, co mám já:PremiumCord konvertor USB2.0 - IDE + SATAhttps://www.czc.cz/premiumcord-konvertor-usb... sice jen usb 2.0 (snad maj i 3.0 verzi) ale je to i na staré disky a dokonce s tím jde udělat i externí mechanika z desktopové, což se jako nouzovka může někdy hodit.

Jo, zálohovat několika TB HDD přes USB 2, to musí být mňamka.

v době, kdy jsem to kupoval, nic jiného s podporou SATA/IDE a napájením nebylo. Však mu píšu, že asi už je i usb3 verze. Mimochodem, v určitých situacích je člověk rád, že zálohování vůbec jede - i kdyby to mělo být rychlostí usb 1.1.

Zbytečné, je to jeden z tupých trollů, co tu sviní vlákna.

raz vydrzis a potom aj tak zalohujes len rozdiely, tak netrep.

Raději to svěř někomu, kdo alespoň tuší...

Nejlepší bude, když to koupíš v obchodě s redukcemi na HDD k jinému počítači.

1. obvykle stačí ta redukce co tu dávali lidi odkazy, pro klasický desktopový 3,5" HDD je potřeba napájecí adaptér, malý 2,5" dotebookový HDD obvykle utáhne napájení USB počítače.2. je možné připojit do druhého PC dovnitř na jiný kanál - pozor na start systému, aby se spustil ze správného disku.3. nastartovat systém z live CD/DVD nebo Flešky na původním PC a udělat zálohu dat jinam4. koupit SSD nainstalovat systém a HDD následně připojit jako druhý datový disk, při správném nastavení, jakákoliv další potřeba reinstalace se dotkne jen systémového disku