» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kde přesně stojí ONE DRIVE cloud ?

Tak jsem dnes poprvé nahrál soubor na cloud, docela by mě zajímalo, kam moje fotky doputovaly. Nahrál jsem tam naši Mícu, jak jím guláš s pivkem a detail mých bot Nike v trávě.

Odpovědi na otázku

No přece na serverech MS. A ty můžou mít pronajaté kdekoli od kohokoli. PS: Zkus se jich na to schválně zeptat (infolinka).

Nevím jak u bezplatných služeb, ale u placených Office365 data neopustí Evropu. Fyzicky je datových center několik, určitě v Nizozemí a Irsku. Data jsou mezi nimi průběžně replikovaná, tudíž uživateli je vcelku fuk, kde fyzicky jsou, měl by je mít k dipozici i v případě totálního výpadku jednoho či více datových center.

..........data neopustí Evropu A to víš jak? Nebo jenom papouškuješ co tvrdí mrkvosoft?

No, protože to tvrdí Microsoft, jistě. Ale hlavně proto, že to potvrdil i audit, který proběhl a jehož závěry uznává i EU. Jde o to, že jsem se podílel na určitém projektu, jehož součástí bylo i přesunutí části aplikací a dat do cloudového prostředí od Microsoftu. Protože šlo mmj o osobní data, nechala si ta (státní) organizace vypracovat audit, zda tím neporušuje nějaké zákony, ČR i EU. Závěr byl takový, že nikoliv. Podepsáno pod tím bylo NBÚ i UOOU, jen co já vím, plus vyjádření nějaké komise EU. A vzhledem k vřelým vztahům, jaké vládnou mezi EU a Microsoftem, nepochybuji, že kdyby byl jakýkoliv důvod, tak by to vyjádření nedali. Navíc na cloudových technologiích Microsoftu je hostováno i mnoho systémů samotných EU, včetně takových banalit, jako jsou exchange servery pro poslance EP.

Dobře. A ty auditory a kontrolory kontroluje kdo?

No a kdo by kontroloval kontrolora kontrolora? Tak se můžeš ptát donekonečna. Zkrátka ten úřad, který to prohlášení vydal, "podléhá" EU. Stejně jako UOOU "podléhá" ČR. Můžeš tomu samozřejmě nedůvěřovat, ale to už je tvůj soukromý problém. Z hlediska zákona je to zcela dostatečné a "úřední" potvrzení, že je to v pořádku a data jsou v bezpečí.

Dobře. Nevím sice , jak to máš ty, ale můj mozek nepodléhá EU ani žádným úřadům u nás nebo nedejbože v zahraničí. Proto jakákoli tvrzení těchto spolků nenesou pro mě záruku nestrannosti a objektivity.Někdo chce mít svoje data opravdu v bezpečí, někomu stačí pouze bumážka od kohosi že tomu tak je. Nazývá se to falešný pocit bezpečí, a je to v důsledku škodlivější než data nezabezpečit vůbec. Závěr nechť si každý udělá sám. Přeji hezký den.

Jak říkám, věřit nemusíš pochopitelně nikomu a ničemu, to je tvoje soukromá věc. Pokud ale žijeme v nějakém právním systému a ten nastavil nějaká pravidla důvěry, jiný etalon důvěryhodnosti nemám, bohužel. Tady je instituce, která jménem státu, případně ještě vyšší instituce vydává informaci o tom, že něčemu můžeme věřit. Pokud tomu nevěříš, nevěříš ani státu, to je tvoje soukromá věc, ale v tom případě nejspíš nevěříš vůbec ničemu a neexistuje tedy žádná metoda, jak tě o čemkoliv přesvědčit. Takže další diskuse je zbytečná. Neumím předložit dokument, za který se zaručí nějaká vyšší instituce, Bůh totiž nikdy žádné potvrzení nevydal.

Pokud někdo nechce něčemu věřit tak prostě nebude a nic a nikdo ho o tom nepřesvědčí. Ani Bůh

A co takhle zkusit nslookup onedrive.live.com? Z toho jsem dostal IP 134.170.107.154. A podle whois je ten server fyzicky v Redmondu v USA, tedy v sídle Microsoftu.

Tak to asi nikoho nepřekvapí, že doména live.com je registrovaná v sídle Microsoftu. Ovšem s tím, kde jsou data, to nijak nesouvisí.

Kdepak, to si pleteš. Nejde o registraci domény, ale o to IP adresu. DNS resolver vrací na dotaz onedrive.live.com IP adresu, která je fyzicky v USA.Pokud nevěříš, tak si spusť WireShark a sleduj, kam OneDrive odesílá data.

Podle IP adresy zkrátka nepoznáš, kde to fyzicky je, notabene když tam stoprocentně používají nějakou clusterovací technologii a ty záznamy vedou na nějakou farmu webserverů, ze které se teprve leze na nějaké servery vzadu, kde jsou vlastní úložiště. My třeba máme jeden adresní rozsah pro pobočky po celé republice. Všechny DNS záznamy přitom navenek ukazují na centrálu v Praze.

Nejdříve si o tom něco zjisti a pak teprve raď ostatním.Každý region, který má svůj vlastní OneDrive server má také v DNS záznamech jinou IP. Takže nslookup ukazuje reálnou situaci. Je asi trochu nesmysl, že by prvně šel požadavek na centrálu (realizovanou reverzní proxy) a pak se teprve rozhodovalo, k jakému serveru se máš připojit.Kdyby to tak mělo být, tak to bude děláno přímo v DNS záznamech.Zajímavé, že u Googlu to funguje tak jak říkám a ukazují se Evropské servery."My třeba máme jeden adresní rozsah pro pobočky po celé republice. Všechny DNS záznamy přitom navenek ukazují na centrálu v Praze."Co já vím. Můžete mít konektivitu v Praze a na pobočky tunel. A nebo máte konektivitu od ISP, který má autonomní systém právě v Praze.Wireshark mi ukazuje IP, na kterou jde komunikace. A ta je v USA.

Pavelko, vypadni!

Detekce porušení hned několika pravidel poradny!! S odesláním příspěvku souhlasí uživatel s pravidly, které hrubě porušuje! Výňatek z pravidel: Příspěvky se musí týkat tématu otázky. Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby. Příspěvky nesmí poškozovat web Živě.cz ani jeho provozovatele.Prosím o rychlou nápravu!

Je sice hezké, že se tu snažíte tazateli pomoci.....ale měli byste vědět, že dotaz položil Pavelka pod cizím nickem a to nám zde sliboval, že sem chodit nebude a dá nám pokoj! Že, Pavelko?

Detail tvých bot značkových bot Nike Running, které ses před Vánocema snažil zbavit do poslední molekuly kočičího h****, do kterého jsi šlápl v létě?http://www.zive.cz/poradna/na-google-jsem-to...