» Poradna » Mobily

Kde najdu specifikace k sluchátkům?

Kde bych našel informace o sluchátkách "Nokia WH-101" a "Nokia WH-102"?Vůbec se mi nedaří najít žádná informace. Chtěl bych v první řadě zjistit impedanci a porovnat tyto dvoje sluchátka.Mám doma sluchátka, která byla přibalena v přenosnému DVD přehrávači "Hyundai PDP 273", ta vypadají, že mají hodně malou impedanci, protože docela řvou oproti těm nokiackým. I o nich bych potřeboval zjistit pár informací.Proč to sakra není nikde napsaný? :( Kde to zjistím?

Odpovědi na otázku

Že hrají hlasitěji nemusí být pouze rozdílnou (zpravidla nižší) impedancí. Mohou mít vyšší citlivost (=účinnost), zkrátka silnější magnet.Přibližnou impedanci lze i změřit (je kmitočtově závislá) pomocí generátoru a milivoltmetru, v nouzi i obyčejným ohmmetrem (změří odpor cívky). Jako vodítko pro vzájemné porovnání to většinou stačí (jasně rozlišíš sluchátka nízko (8 až 50 ohm) od vysokoimpedančních (100 až 400 ohm). Druhá otázka je, jestli ti ten údaj k něčemu prakticky bude...

Podle těch údajů jsem si chtěl právě nějaká sluchátka vybrat. Ok, pokusím se to nějak změřit.

Neliší se náhodou jen 2,5/3,5 mm konektorem?

Ne, ne, všechny mají Jacka. ;)

(3,5 mm)

vybirat si sluchatka podle parametru je pi... vzdycky se vybira podle zvuku jakej ti vyhovuje ale u takovejhle lowcost sluchatek to je stejne fuk jaky si vemes

obávám se, že u těhle obyč sluchátek to nikdo moc neřeší...