» Poradna » Programy

Kde nájdem režim "uspať"?

Dobrý deň, zasekol sa mi počítač a po klasickom reštartovaní už bol v poriadku,.. Problém nastal, keď som ho chcela prepnúť do režimu "spánok - uspať" cez ponuku štart. Táto možnosť "zmizla" ostalo tam len vypnúť a odhlásiť. Vie mi niekto poradiť čo mám robiť aby sa tam znova objavila? Ďakujem

Odpovědi na otázku

* Oprava zostalo tam Vypnúť a Reštartovať,.. Odhlasiť a Uspať tam nie je.

Obnova systému tě asi nenapadla.... :)

Ako to mám urobiť? Vôbec sa totiž nevyznám.. :)

Klini na START > Do kolonky pro hledání napiš OBNOVENÍ a najde ti to položku OBNOVENÍ SYSTÉMU. Tu zapni... a pokračuj dál jak tě průvodce povede. O žádná data nepřijdeš. Jen ti to obnoví systémové nastavení a registry na datum zpět, který si vybereš. Je možné, že ale nemáš zapnuté vytváření bodů obnovy, pak ti je toto k ničemu. Nezbývá, než to zkusit...

Chybějící režim spánku obvykle signalizuje chybějící ovladač APCI. Mrkni se do správce zařízení, zda tam nejsou nějaké otazníky a případně zkus znovu nainstalovat ovladače od výrobce základní desky.

Nefunguje to ani když chybí ovladače od grafické karty. A jelikož píše, že se zasekl počítač a po restartu už tam ta možnost uspání není, tak bych spíš tipoval, že je problém s grafickým ovladačem, protože ten padá nejčastěji.

Ešte by sa mal pozrieť i do BIOSu - či náhodou Power Management nie je Disable. V tom prípade ani nainštalované ovládače ACPI nebudú funkčné.WiQix - nie APCI ale ACPI - Advanced Configuration and Power Management

Co ty víš, třeba jsem myslel "Atmospheric-pressure chemical ionization"...Překlep no. Já si říkal, že je to nějaké divné, ale v tomto horku jedu tak na 5%, kdo ví jestli ;)

Veď som to pochopil - jednoduše " Chybička se vloudila "