» Poradna » Notebooky

Kde mi v Praze vymění integrovanou baterii v notebooku Asus?

Úkol je jasný, po letech mi téměř odešla baterka v notebooku, potřebuje vyměnit. Kdyby nebyla integrovaná, tak není o čem, ale takhle potřebuju pomoc. I vzhledem k tomu, že to tenkrát byl vcelku drahý kousek, tak se mi to nechce dávat do první opravny, která mi na Googlu vyskočí.Za doporučení díky ;)

Odpovědi na otázku

Zkus kontaktovat https://www.servis-asus.cz/kontakt-asus.htmlV minulosti byli bez problému...

Děkuju, mrknu se na to ;)

Servisní středisko ASUS v Ostravě, odkazy v ostatních příspěvcích. Servisují celou Evropu, něco o tom už vědí ??

Ještě doplním - vyplnis RMA formulář na webu, objednání svoz přes DPD. Pokud je to pozáruční oprava, nejprve ti pošlou cenu. Pokud souhlas, provedou. Pokud nesouhlas, pošlou ti zpět.

Děkuju, děkuju, už jsem na to koukala, ale bych raději pro něco v Praze, kam to od nás z maloměsta dovezu. Nechce se mi to posílat DPD do Ostravy nebo kam.

DPD to vyzvedne kde si napíšeš, i na maloměstě. Netřeba do Prahy. Raději bych se svěřil servisu výrobce, než nějakému garážnikovi jenom proto, že je v Praze.

Ok, díky smysluplný názor. P.S.: Na Praze si neujíždím, jen je to nejbližší největší město, tak jsem si říkala, že někdo bude mít tip a zároveň to bude nejjednodušší.

Ak chceš vymeniť batériu, tak na 100% autorizovaný servis.Neoriginálna batéria je kočka v mechu.Aj keby to bol ten najlepší servis ale nie je autorizovaný a nemá batériu priamo od Asusu, tak by som sa mu vyhol.V jednom takom som pracoval v Bratislave a také "odr by" s baterkami som ešte nevidel a to si hovoria kvalitný servis.

treba si potom ale aj overit cenu tej orig baterie vs nahradnej a posudit, co si ochotny do stareho notbugu investovat...

Uprimne? Neoriginálnu batériu by som neriskoval ani do 20 ročného notebooku. Batérie vedia byť dosť nebezpečné, sám som to videl dosť krát na vlastné oči.Batéria majiteľom servisu prezentovaná ako najväčšia kvalita a pritom šmejd najhoršej kvality.Samozrejme ani orig nemusí byť vždy najlepšej kvality ale tam máš aspoň záruku priamo od Asusu.

"neoriginální" který dodává např. Avacom.cz jsou na stejný úrovni jako originál. Ty bys to možná neriskoval ani do "20 ročného" notebooku, ale já je tam kupuju už min. 10 let i do NTB hned po záruce - nikdy nebyla potřeba reklamace.Ale si o tom víš víc.. 👍

Tak ja hovorím hlavne o servisoch. Tam nemáš istotu akú batériu dostaneš.Ak si ju vymeníš sám, sám si batériu aj kúpiš tak je to iné.Ano, fakt o tom viem viacej. Ak by som nepoznal praktiky servisov tak by som povedal že ok, možno berú batérie od dobrého výrobcu ale poväčšine je to tak, že neautorizovaný servis ide čisto za ziskom.

Moje zkušenost s AVACOMEM je taková, že baterie od nich zakoupená po cca dni používání, klekla. Je však pravda, že po výměně s omluvou ta vyměměná už slouží 3-tím rokem, stále má kapacitu 95% púvodní kapacity.

Nevím, na koho reagovat, tak to berte spíš obecně. Díky za diskuzi, obohatilo mě to. S Avacomem má taky už několik zkušeností a vždy bylo vše v pořádku. Jen jsem tedy obyčejný laik ;) Notebook mám 5 nebo 6 let, jsem s ním spoko, žádné problémy nepozoruju, takže mi ta výměna smysl dává.

uprimne? Tento moj notbug oslavil pred par dnami 7 rokov. Bateria mi ide okolo 3-4 hodiny, ked bol novy isla tak 7. Keby konecne chcela zdochnut uplne, dokopal by som sa do noveho notebooku, ale kym s tym bez mroblemov odbavim 99% servisov, tak sa k tomu neviem prinutit. Urcite by som nekupoval novu bateri, lebo tento notebook je uz na dnes pomaly i7 5500U). Chcem rychlejsi!

Je tu ovšem jeden problém - originál baterky se přestávají vyrábět u consumer řad ve chvíli kdy skončí výroba NB a u business když končí support. Pokud chceš měnit baterku později tak máš na výběr buď originál ležák ze skladu (což u Li-ION není optimální stav) nebo čerstvou alternativu.

baterii v notebooku vymění každý běžný IT servis - jde jen o to sehnat kvalitní baterii a to se dá např u avacom.czRozhodně to není potřeba posílat do servisu v Ostravě... klidně si tu baterku v Avacomu kupte sama ať máte jistotu a pak si jí někde nechte vyměnit.

IMHO je nejlepší kombinace zdejších rad. Oslovil bych Asus a nechal si poslat "náhradní díl", tzn novou baterku. Výměnu už zvládne skoro úplně každý, nezávisle na ntb. se prostě jen rozšroubuje, odpojí baterka a totéž provede v opačném gardu --- tzn. připojí nová a zašroubuje. Nic na tom není, netřeba se toho bát.

Díky, díky, berete to logicky, to je fajn ;)