» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kde koupit druhotné Windows 7 COA za 350-500 Kč?

Hezké nedělní odpoledne všem!Poradíte mi prosím někdo, kde sehnat levné druhotné COA splňující zákonné podmínky? Rozhodně nechci padělky za dolar z Aliexpressu (bez ochranných prvků), rozhodně nechci elektronické licence, co si nějaký študák rozprodal ze svého MSDN AA a rozhodně je chci s fakturou. V zásadě nevidím problém v tom je koupit v rámci EU a zaplatit PayPalem (a možna i přes Moneybookers/Skrill).Rád bych koupil použité štítky (pravděpodobně nesoucí stopy opotřebení, možná nějaký přelep) a k nim faktura (nejspíše s uvedením čestného prohlášení, že licence byly vyřazené a už se nikde nepoužívají). Podle ceny bych koupil pět až deset kousků (10x 350 Kč = 3500 Kč; 5x 500 Kč = 2 500 Kč).Chci to k několika starším sestavám s prodejní cenou okolo 2 000 až 4 000 Kč Půjde o různé C2D/C2Q/Xeon, 2-4 GB RAM, 250 GB až 1 TB. Například tichá workstation HP s Core 2 Quad Q9300 + 4 GB RAM + HD3870 + 1 TB + vypalovačka DVD a čtečka karet s Win 7 a zárukou 3 měsíce mi za 4 000 Kč přijde fér cena. Tedy relativně solidní mašiny, kam je nerentabilní cpát MAR nebo nové licence za 1500 Kč. Nechce se mi to prodávat po částech, protože to bych pak celé dny nedělal nic jiného než lítal po bazarech a chodil na poštu.Pokud neexistuje férový prodejce levných druhotných COA, poraďte mi prosím, jakým způsobem je prodat aktivované přes SLIC: „sestavy mají provedenou aktivaci pro výrobce OEM, kupující je povinný si zajistit samostatný štítek COA“ nebo tam prásknout „sestavy jsou připravené pro vložení licenčních informací kupujícím“ nebo „předinstalovaný systém je pouze pro předvedení funkčnosti a není aktivován“.Prosím nediskutovat nad tím, jestli je 2009/24/ES v rozporu s EULA nebo ne - to se tu dávno řešilo a je to vyřešené.

Odpovědi na otázku

Prečo tam nedáš Tvoj nenávidený virus OS? Lebo na tých PC ide fotokrám? Alebo nedokážeš linux ani skúsiť ak ide defakto o PC na web?

Linux není systém pro masy a 99 % kupujících o něm neslyšela a je líná se učit něco nového. Znovu bych tímto poprosil o konec OT.

Mám dojem, že to tu někdo svého času kupoval na Aukru. ☺

Milujem ľudí, čo si myslia, že načo kupovať OS za 3000 Kč, keď to ide za 350... Potom by mohli win z eshopov úplne stiahnúť, keď je možnosť mať ho za takmer desatinu

že to řešíš. Dej to o tebou uvažovanou cenu licence levněji a dej tam linux. To, že si to uživatel přeplácne warez OS tě už nemusí zajímat. Obávám se totiž, že za tuhle cenu legální druhotné licence neseženeš, když se běžně prodávají za cca 2-3x tolik.

Linux snižuje prodejnost, mám to dlouhodobě odzkoušené u sestav na Aukru. Pár měsíců zpět - u dvou identických sestav s Linuxem nula sledování a nula příhozů, u Windows 7 s popisem v aukci, že je systém předinstalovaný, aktivovaný, ale bez lince asi 5 sledování a tři příhozy (ono je lepší prodat takovou sestavu, než zcela bez systému a potom se s kupujícím dohadovat, že něco nefunguje, maximálně se mě lidi ptají na odkaz na ISO, tak ho reuploadnu na svůj OneDrive a pošlu odkaz). Fakt nehodlám vést linuxovou osvětu a džihád - leda by každý, kdo ho tu doporučuje byl kupujícím ochotný poskytovat bezplatný support.Ona je to bohužel realita.