» Poradna » Programy

KDE Konqueror -JAK nastavit a uložit nastavení

Nevím si rady, jak trvale uložit například:- profil Midnight Commander- velikost okna a jeho umístění- režim zobrazení:Textový pohleda podobně.

Odpovědi na otázku

Na plose KDE si vytvoris novy odkaz na aplikaci, zvolis /usr/bin/mc a v pokrocilych moznostech zvolis "spustit v terminalu"a jak jej spustis, tak v hornim menu KDE okna v kterem bezi MC zvolis v "nastaveni" pozadovane vlastnosti a pak zvolis ulozit ve stejne menu polozce.

Dik. Už mi zbývá dořešit, jak uchovat velikost okna a jeho umístění po znovuotevření.Pro zajímavost v KDE ikony na ploše mi občas po ukončení relace a opětném otevření odskakují na jiné pozice. Asi chyba v KDE.

Nastavení velikosti okna je když klikneš na ikonu okna, pak Advanced a Special Application Settings (nevím jak je to česky). Tam nastavíš opravdu všechno co je potřeba.S ikonami neporadím, mě obě ikony co mám na ploše svojí pozici drží.