» Poradna » Ostatní

Kde je PIN #1 na IDE hdd?

Je jasné, že je na konci bližším k napájení. Který z těch dvou to je? Horní (na horní straně je zářez pro výstupek na kabelu) nebo dolní?

Odpovědi na otázku

proste kabel zapoj tak, aby byl oznacenym koncem u zdroje a do desky jej dej tak, aby byl oznacenym koncem k PIN 1

koukni na PCB, a jdi po 1. pinu. Ten tě dovede na pin v konektoru. Jinak mám pocit, že ten horní.

Jo, první pin by měl na laminátu být označen malinkatou jedničkou.