Kde je chyba ? Slabý pc nebo špatně nainstalované ovladače?

Dobrý den,právě zkouším rozjet hru the forest na čerstvě nainstalovaném PC a strašně se mi seká, tak nevím jestli mám správně nainstalovány všechny ovladače (ovladač na grafiku určitě ano) či je prostě grafika slabá?mám tam tedka sapphire ultimate hd4650 hm pci-e hdmi/dvi-i/vga w/ 1G DDR2 VRAMcož mi příjde že 1GB je hodně... Dále mam v pc 8 GB ram DDR2 a procesor pentium dual core E680 3.33 GHz 3.33 GHz ...zde jsou požadavky http://www.cdh.cz/pc/The-Forest-28515/pozad... Můžete mi vysvětlit proč se mi hra strašně seká ? Může být třeba špatná kompabilita se základní deskou? asus psql/epu drivers rev 1.01g mimochodem, ted jsem instaloval ovladače na zakladovku a oběvil se mi při posledních 2 ovladačích bluescreen a musel jsem pc obnovit ze zálohy abych to spustil, takže ovladače na zakladni desku asi jsou špatně ...nevíte které by stačili na správné fungování grafiky ?jinak mám ještě jednu grafiku - GigaByte GeForce 7600GT GV-NX76T256D-RH 256MB a ta je GDDR3 ale ta sapphire by měla byt mnohem lepší že?Za jakoukoliv radu budu velice vděčný

Odpovědi na otázku

sapphire ultimate hd4650 je na tuto hru slabá. Přece jenom, je to stará grafika a na novější hry je lepší mít minimálně 2GB grafiku. Na novější hry doporučuji minimálně GTX 750 Ti ,to zvládá většinu her v pohodě.

no toho stáří jsem se taky obával...a je tedy ta druhá lepší ? Jinak děkuji za velmi rychlou odpověď

Takto z hlavy to rict nedokazu, ale muzes se podivat na nejake testy na netu co jak v cem uspelo. Ale ani ta 2. by ti The Forest rozjet neměla.Popripadne zkus ve hre vypnout vsync a melo by ti to jet o neco lépe

Ne, ta brzda je ta grafika, a opravdu s tím nehneš. Je i pod požadavky na minimum.

To si musíš zvyknúť, že je to robené cez nový Unity engine. Posledné roky bol Unity pecka. Od tohto roka pridali nové shadre a zrazu sú vyššie požiadavky oproti Unreal Engine a CryEngine o viac ako 15%.

Ja som musel hrať Forest na stredné detaily na HD 6990 Hlavne, že uvádzajú HD 5850 ako odporúčanú

Ano,slabý PC.

Jeho HW by mal zvládnuť hru na Medium, čo sa nedeje Unity engine v plnej kráse

HD 4650 je kanc. GK

To je pravda, lenže tá hra podľa požiadaviek nie je až tak náročná.

Jenže si musíš uvědomit, že tento typ her (viz třeba WOT) se postupně vyvíjí, podle toho, jak je komunita kolem nich postupně upravuje.Takže ty požadavky, které platily včera už jsou dnes pasé.Pokud se nepletu, tak teď je na Steamu uvedena jako minimum GT8800.Což je o dost výkonnější karta, než ta tvoje. Minimální: Operační systém: Windows 7 Procesor: Intel Dual-Core 2.4 GHz Paměť: 4 GB RAM Grafická karta: NVIDIA GeForce 8800GT DirectX: Verze 9.0 Pevný disk: 5 GB volného místa Zvuková karta: DirectX®-compatible Dodatečné poznámky: 32bit windows users need to ensure they have at least 4gb of ram usable on their system. Doporučené: Operační systém: Windows 7 Procesor: Quad Core Processor Paměť: 4 GB RAM Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 560 DirectX: Verze 9.0 Pevný disk: 5 GB volného místa Zvuková karta: DirectX®-compatible

OS čerstvý, ale CPU už má asi 10rokov. Keby aspoň C2Q a HD 4850 a vyššie, ale máš CPU pre jednoduché veci a kancelársku GK. A inak nemáš E680, ale E6800. Min na tu hru je 8800GT - Ty máš slabšiu a optimum GTX 560, čo je x násobne viac ako máš Ty. Optimum na tu hru C2Q (resp. ak ide o nové CPU zrejme G3260) a GTX 750 Ti. 7600GT je ešte väčší šunt. Skrátka:1. CPU vymeň za c2q2. GK od HD 4850, HD 5770, HD 7750 po HD 7790 a od GT 9800, GTX 260, GT 440, GT 740 po asi GTX 750 (Ti)

Ani q6600 by být nemuselo,ale něco jako E6600 je o dost lepší než Pentium Dual/Pentium D.

Otázka je hloupá v jádru. "... slabý pc nebo špatně nainstalované ovladače... " - problém, který se samozřejmě projeví sám o sobě.