» Poradna » Ostatní

Kde hledat elektronické státní formuláře?

Dobrý večer, potřeboval bych elektronicky vyplnit a připravit několik formulářů (ne pro sebe) a nemůžu v tom státním bordelu nic najít. Konkrétně hledám formuláře pro žádost o starobní a invalidní důchod. Nevíte, kde bych je mohl najít? Nejraději bych je všechny vyplnil a poslal datovou schránkou, abych nemusel ztrácet několik dnů čas jejich vyplňováním na úřadech. Jediné formuláře, co jsem našel jsou tyhle: https://formulare.mpsv.cz/oksluzby/cs/welcome/forms...

Odpovědi na otázku

obávám se, že musíš na pobočku07. Jakým způsobem můžete zahájit řešení životní situace Dostavte se k sepsání žádosti o starobní důchod na příslušný úřad (viz bod 08).http://portal.gov.cz/portal/obcan/situace/183/... ještě můžeš kontaktovat příslušnou pobočkuhttp://www.cssz.cz/cz

Chtěl jsem to předpřipravit a poslat spolu s výpisy o zaplacení sociálního za loňský rok. No nic, řeknu jim, že si po ukončení pracovní smlouvy bohužel obejít úřady sami.btw: šel jsem na to obráceně a nejdřív se na ty formuláře připravoval, to je fakt hnus cpát lidem javu a milión různých pluginů: https://eportal.cssz.cz/web/portal/kontrola-nasta...

jsem ze srandy zkusil:JavaScript OKJava přítomný (verze: 1.8.0.71)Java applet blokovanýCookies podporovanýČas v počítači OKOS LinuxProhlížeč Mozilla Firefox (Gecko based) 44.0.0.0Adobe Reader chybíBrowser PDF viewer chybíCelkový výsledek testy selhalyA OS kupodivu nevadí - bál jsem se, že zas něko vytáhne ActiveX

Ty nemáš ten spyware od Software602? On je fakt humus, co všechno chce stát po svých občanech, když mu mají vyplnit formulář - nejděravější možné řešení.http://www.cssz.cz/NR/rdonlyres/DE58D467-E6B...

myslíš XML Form Filler? Ne, ještě jsem to nepotřeboval Jinak bohužel spousta formulářů snad elektronicky ani vyplnit nejde, pokud jde vůbec sehnat třeba v pdf.

Já tam toho tolik nemám, mám jen Javu, OS a prohlížeč. Prohlížeč Firefox neprošel. neprošel ani Maxthon a dokonce ani Google chrome.S ivalidním je to blbý, nakonec i se starobním, když někdo nemá nohy tak musí na "úřad".

Spolehlivě se mi to povedlo nastavit pouze v IE11. FF v35 řve (podle nápovědy je potřeba něco přenastavit - teda spíš rozvrtat v about:config) a Maxthon mi projde při přepnutí na jádro IE.

Tak to máš dobrý. Já si nedokážu představit kdyby takovejhle přístup měly nastavený banky.

Hmmm, áno, tak vy nepoužíváte náš úžasný balík pluginů a ActiveX? Hmmm, no tak to máte blbé. Vaše peníze propadají do majetku naší banky.

Mě jen v EDGE a firefox nejde. Javu mám, ale i tak to hlásí, že nemám... Pojebané stránky jako náš stát. P.S. dělal jsem praxi na úřadu práce a tam je to skoro obdobné...

Přesně, jak píšeš a pochybuji, že by se na tom něco změnilo. Konkrétně žádost o důchod sepisuje budoucí důchodce OSOBNĚ na příslušné OSSZ.

Z naší strany je papírování snad v pořádku a mají to za pár, odpoledne je na to připravím, že si bohužel budou muset obcházet úřady sami. Každopádně všem díky za rady a kdyby náhodou takové formuláře byly někde na webu schované, tak sem dám odkaz.