» Poradna » Windows (a jiné OS)

KB2976978 neřešitelný problém s odinstalací? (W8.1)

Zdravím, tak zde mám po nějaké odmlce opět notebook na opravu, uživatel mne požádal, abych mu odebral veškerou telemetrii ze systému.Na notebooku je Windows 8.1 a jednou z aktualizací z mého seznamu škodlivých aktualizací je KB2976978 , která bohužel nejde odinstalovat.Ve Windows Update na ni nefunguje pravé tlačítko myši a v CMD to nahlásí tabulku s chybou že je aktualizace vyžadována pro tento počítač a nelze ji proto odinstalovat.Nevíte někdo jak tuto aktualizaci odinstalovat nějakou normální cestou?Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

K odinstalaci použij Powershell. Ty jsi zkušený, zbytek si vygooglíš sám...

Nebo dism:1. Výpis nainstalovaných updatů do souboru:dism /online /get-packages /format:table > %USERPROFILE%\Desktop\patches.txt2. Ve výpisu najít ID název příslušné aktualizace - vypadá takto, např.Package_for_KB2870699~31bf3856ad364e35~amd64~~6.2.1.13. Vlastní příkaz pro odinstalaci:DISM.exe /Online /Remove-Package /PackageName:Package_for_KB2870699~31bf3856ad364e35~amd64~~6.2.1.1 /quiet /norestartPo odinstalování všech požadovaných updatů restartovat PC.

dism /online /get-packages | findstr KB2976978a co mu to vyplivne zadá sem (může se lišit podle verze):dism /online /remove-package /PackageName:Package_for_KB2976978~31bf3856ad364e35~amd64~~6.1.1.3V plně naběhnutém systému to nemusí jít. Možná ho bude muset napsat v auditu systému:c:\Windows\System32\Sysprep\sysprep /auditPři nejhorším může vložit disk do jiné mašiny a namountovat ho jako VHD a provádět úpravy offline (ovšem bude potřeba více prostředků - alespoň čtyřjádro, 8 GB RAM a SSD).

Powershell jsem zkoušel právě v rámci CMD (příkaz powershell ) , bohužel aktualizace se v systému drží jako klíště, aktualizace nahlásila stejný problém že nejde odinstalovat. Zkusím případně to DISM, díky za řady .

Ty mi nerozumíš - žádný příkaz powershell v rámci CMD, ale přímo Powershell jako nástroj. Je přece jasné, že v CMD to nepůjde...

Od Windows 8 lze právě powershell provozovat v rámci CMD (právě příkazem powershell - odejítí z powershellu je klasicky příkazem exit) , ale ani v klasickém powershellu jako takovém mi odinstalace aktualizace nefunguje, opět stejná chyba .

Máš ho updatovanej na poslední verzi (Managment Framework se celý balík myslím jmenuje)?

Najdi si na webu PS1 script na odinstalování kábéček. Ten script spustíš, doplníš název KB a hotovo. Např. http://www.allthingstechie.net/2015/12/remove-windows-up...

Date : 2015-12-01

No a? Skripty nejsou rohlíky... A za 2. to byl příklad.

Od té doby se mohlo ledacos v jádru systému změnit.

A zase, raději vymýšlet důvody proč to (možná) nejde...

Hledat novější skript, ne zkoušet starý, který může zlikvidovat fungující systém, jehož jedninou vadou na kráse je telemetrie.

To mě něco připomělo: "Krásná holka, její jedinou vadou na kráse je, že je úplně blbá..."A bonzácká telemetrie je tedy opravdu "značná vada na kráse". Jestli se dá o nějaké kráse škaredého OS vůbec hovořit... I když klasik praví: Není ošklivky která by nenašla sobě rovného....

Ano, tak samozřejmě, že telemetrie mě sere a v systému nemá bez vědomí uživatele nebo po jeho výslovném nesouhlasu co dělat. (právo soukromí by mělo být základním lidským právem, hlavně, že se furt řeší rasismus a sexismus; a masivní pokuty za nedodržování to nevyřeší, protože to zaplatí koncový zákazník a výsledkem bude neinformování o existenci ještě sofistikovanější telemetrie) Ovšem co čtvrtrok dojde větší záplata týkající se jádra systému (nehledě na to, že například DISM se chová jinak při instalaci nového a staršího balíku pro vývoj systému). Fakt je to sázka do loterie. Provedl bych zálohu systému, protože u úprav Windows platí staré přísloví: „čím víc se do houvna rýpá, tím víc smrdí,“ dvojnásob.

Tak nejde o to, že by data byly někam posílány, ale hlavně o celkové zatížení systému na hardware.Dříve když jsem telemetrii neřešil (před rokem 2015) , tak skutečně leckdy několikrát denně začal HDD chroustat (80-100%) na skoro 4 minuty a byl zbytečně vytěžovanej. Samozřejmě se jednalo o sběr telemetrických dat a možná i odesílání soukromích údajů do Microsoftu. Po odinstalaci všech nalezených škodlivých aktualizací (neobsahující žádnou bezpečnostní nebo optimalizační složku) se už nemusím obávat, že by se mi při práci systém nějak zpomalil.Proto jsem přišel s tímto dotazem, jelikož vím jaké to je mít systém prošpikovaný telemetrií. A zrovna toto KB patří mezi ně.Pokud jsou tedy všechny metody na odstranění riskantní, nechám tuto KB jak je a budu doufat, že uživateli nenatropí zbytečně moc problémů.Další věc jsou nyní kumulativní aktualizace, které Microsoft začal do Windows 7 a 8.1 cpát. Nejenom že nám zatajil ČISTOU kumulativní aktualizaci (KB3192391 - musí se stáhnout a nainstalovat ručně) , ale do Windows update dal její verzi (KB3185330) , která obsahuje právě onou zmíněnou telemetrii a vlastně zatím nikdo nezjistil, co tato kumulativní aktualizace zatím všechno provádí! Viz. patchocalypse od Woodyho.Říjen jsme možná přežili, ale uvidíme jak do bude v dalších měsících a kolik kumulativních aktualizací bude škodlivých. Ale to zase přecházím hodně do OT.

Samozřejmě, že máš pravdu. Ale proč jsi tam cpal kumulačku, když jsi to mohl komplet aktualizovat přes WSUS Offline? Stáhneš přes něj updaty, večer pustíš aktualizaci, jdeš na pivo a ráno se podíváš na log.OT: Od Woodyho? Myslíš Woodyho Allena? „To, že jsi paranoik, ještě neznamená, že po tobě nejdou.“

Nechci se právě pouštět do rok starých scriptů, když tato aktualizace byla nejspíš modifikována před ani ne půl rokem, aby nešla odinstalovat. A řešení bude nejspíš někde jinde.Ale tak jestli to systém výrazně nezpomalí, tak to asi nebudu řešit a notebook předám s touto jednou aktualizací (všechny ostatní šly v pohodě bez jediného zádrhelu) .

Ten script (a jemu podobné) slouží k odinstalování KB obecně. A je mu jedno jak jsou staré. Je to jenom script který ten proces spustí. Vlastní odinstalace je záležitostí win.

Telemertia sa dá tiež manuálne vypnúť v Registroch Windows, kľúč s nastavením si tiež vygúgliš "ex privata industria".

podľa mínusiek vidím, že sa Telemetria nesmie vypínať, prípadne sa podľa tunajšej mínuskujúcej lúzy nedá vypnúť nielen v Registroch, ale ani sa nesmie eliminovať prístup na servery MS cestou portov 443 konkrétnych www stránok v súbore Hosts, prípadne nie je dovolené servisácku Telemetriu blokovať v integrovanom Firewalle Windows. Ono sa to totižto musí nielen vedieť nastaviť, aj ovládať a poznať základy OS Windows.

A co zakázat přístup na net ve firewallu ?

Kdepak je náš Mistr Nemohoucí, aby přispěl svojí neocenitelnou radou?

Tak on sem určitě napíše neoznačenou a neplacenou inzerci na svůj web. V lepším případě to nebude fungovat, v tom horším to sestřelí celý systém. Ale abych jen nehejtoval na n.e.m.o.h.o.u.c.í.-ho - kokrhat na každý dotaz je mnohem snazší než přijít s řešením problému.

Neboj, sestřelit systém umí každý blbeček, ale shodit např. soubor "prefs.js", který obhospodařuje Firefox, nedokáže ani Unlocker, a tvrdím, že ani ne po restartu, protože tento soubor velmi často nemá vlastníka a je zakázáno ho číst. Uživatel je následně zmaten, neschopen s problémem nic udělat a doslova zvláční, protože i na tu bídu pochopí, že prostě "narazil". Rezignuje. Chováním se tento "běžný" soubor velmi podobá chování složek CSC a jejich obsahu stejně jako složek RtBackup z jádra. Diver_sysfol to ale dokáže a i bez restratu. Vím, že většina SW o kterém zde mluvím, je pro většinu "čudo-judo", co ovšem neznamená, že se nemusí učit a poučit. Tento SW velmi brzy bude na mém webu ve verzi "gratis" i placené. Obě představují účinného a důkladného pomocníka, stejně jako pro hlupáky doslova demoliční nástroj. Některé akce jsou až 3x - slovy třikrát - jištěné, protože znám své "Pappemheimské ...".Takže ti děkuji, žes mi tak krásně nahrál. Jmenovat web raději nebudu, cestu tam zná slušná řada slušných, poctivých a hlavně chtivých a také nechci, aby admin (dnes jeden nepochopil ani co jsem naznačil v jistém nadpisu - holt je také materiálem) nedostal pupínky.A toho hlupce kokrhajícího nekárej. Znáš to o hrachu ... ?

Já mám pocit, že vy dva jste se hledali, až jste se našli - přijít s řešením to ne, ale plácat kraviny a plevelit to tu offtopicem vám jde. Ani jeden k tomuto problému nemáte co říct, tak sem nepište.Víš, jak danou záplatu spolehlivě odstranit? Nevíš, tak prosím drž hubu a šoupej nohama.

Mám k tomu co říci a podobnou problematikou se zabývám roky - vůbec nemusí jít jen o "blbou" aktualizaci, to by ti mohlo dojít. "Vyřezání" se nejlépe "vrátí" tak, že se nahradí celý OS - klon to řeší roky a bezvadně - to je rada pro housata neškolená.Ale mnohdy to nejde třeba z důvodů reálného prakticky neukončitelného provozu. A jestli si myslíš, že tady budu pro hovádka, která bez skrupulí se hrabou všude a dokonce bez jakékoliv zodpovědnosti, vymýšlet postupy, když ani nedovedou uspat PS nebo bootovat, tak se šeredně mýlíš. Ujmi se toho sám, pokud vůbec víš o co jde a přicmrndávej tehdy, když "víš".

Pokud k tomu máš co říct, tak kde je tedy tvůj postup jak odstranit výše uvedenou záplatu ze systému? Nikde ho tu nevidím.Já k tématu svoje řekl:0) provést zálohu1) MS batch (postup velmi podobný tomu, co napsal Juwa2) - zjistit přesný název balíku a přes DISM zlikvidovat z běžícího systémunebo2) zkusit jej odebrat postupem uvedeným v bodě jedna v OOBE (protože neběží většina systémových služeb)nebo3) strčit disk do jiné sestavy, namountovat ho jako VHD a zkusit jej přes DISM odebratpokud z toho nic nepomůže4) Provést čistou instalaci a systém aktualizovat přes WSUS Offline a jít na pivo, protože ty nervy a rozčilování nad operačním systémem za to nestojí.

Ani mě nenapadne uvádět jen tak výsledky takové dřiny, v tomto rozhodně nejsem filantrop. Jen pro srovnání. Pokud jde o literaturu - mám na mysli poctivé knihy s potřebnými informacemi, jde o částku kolem 46 000.- Kč (např. jen málo známá kniha Windows 2000, Professional, Resource Kit, Praha 2000 byla za "pouhých" 1 800.- kupují ji jen cvokové). Informace o boot, Registry, analýze činnosti procesoru ale platí dodnes.Uvedl jsem tady mnoho titulů SW, některé dost detailně popsal, byl jsem schopen velmi podrobně popsat - používám je - a ukázat slabá místa a vyzdvihnout mnohdy vlastnosti, které z nich dělají unikáty.HÁZENÍ PEREL SVINÍM.

Rozumy tu tahat z lidí zadarmo chceš, ale nikomu dalšímu poradit, to ne. Hezky sis zaonanoval nad svými vědomostmi, šup prášeček a už příště nepiš tam, kde nechceš nikomu poradit, debílku.

Předpokládám, že umiš číst. Rozhodně nepožaduji nic grátis, naopak jsem schopen a ochoten poskytovat. Ale ne sráčům.Opravdu jsi divný patron, problémy? Občas se tady chováč perfektně, teď jako pakyn.

Kolik jsi vyplatil rádcům například z těchto vláken, pokrytče?http://www.zive.cz/poradna/nasla-by-se-dobra... http://www.zive.cz/poradna/dotaz-pro-znale-p...

Oni platí mě. Jinak až na drobné výjimky nikdy na nic - stejně jako ty - nepřišli.

To video jsem sehnal z YT, a pokud jde o tvůj druhý dotaz, tak jsem se jen ujistil, že opravdu jsi pako, které rozumí zouvákům a krmení. To je problém, který jsem ještě nevyřešil a jedná se stále o tentýž, co ti opravdu nedošlo, i když se zde o něm zmiňuji už podruhé. Po třetí to nebude.Prominuto.Platí, a tom se zmínil dost podrobně, že v tomto případě jde o zanedbatelný problém, který není potřeba řešit (ani násilím) a pokud vyřešen nebude, na funkci SW to nebude mít naprosto žádný zásadní vliv - jde o třešinku. Přitom skutečně jde pouze o výzvu, protože kdybych pracoval v PowerS, napíšu to dvěma přákazy okamžitě. Ale nelze porušit princip používání pouze "cmd.exe". Zatím stačíš?Spíš jde o výzvu, mindrák apod., to ale dělá potíže pochopit i vyspělým a mnohdy i velmi chytrým a znalým. V tvém případě se to spraví, protože přece se orientuješ - jsou tu zcela dementní případy, a jak jsou spokojeni.Tři znalí se už objevili, dva odtud a jeden e-poštou. Tak to možná vyřeším, ale jak říkám, je to okrajová záležitost.A ty se drž.

Opravdu máš potřebu si své mindráky léčit v anonymní diskuzi?

Což takhle dát hlavy dohromady a nalézt řešení na problém, který jsem uvedl v dotazu?

Jak jsi pochodil v postupech, co jsem psal? (OOBE nebo namoutování jako VHD v jiném stroji)

Teď jsem prolezl Ancile a zjistil, že se dá krásně použít k odinstalaci té tvé KB29769781. Upravíš soubor config.ini aby se prováděla pouze odinstalace updatů (všechny položky "povypínej").2. Běž do scripts\updates\kbupdates.txt a uprav ho, aby v něm zůstala jen KB2976978, ostatní položky smázni.A to je vše, pak už stačí spustit (jako admin) ancile.cmd

Zato ty se tady chováš jako debil permanentně. Naser si.

Tady máš něco k zamyšlení.To, co chceš udělat, je v relaci s odstraněním umělého kloubu z tělesné schránky. Uvědom si to a zvaž možné následky - a to i tehdy, pokud bys použil jakkoliv důmyslný SW. On to totiž už nikdy neuvede do původního stavu, protože stejně jako u toho těla, tak ani u PC se "nedá vrátit čas". Obojí totiž bylo používáno.

LSD nebo lysohlávky?

Nebereš to LSD spíše sám, já neříkám že pochopím vše, ale tohle:"To, co chceš udělat, je v relaci s odstraněním umělého kloubu z tělesné schránky."ano, podívej se nahoru, jak dlouho a složitě se zde řeší věc, kterou každý normální (nejen pracující člověk) řeší asi 15 minut v případě SSD 5 minut. A sice obnoví si OS a tím se vrátí (v čase) kam potřebuje. Dám ti otázku můžeš říci jako já třeba, že:1. Selže mi disk, kompletní ztráta dat OS (svá nemám na systémovém).2. Program provede chybu v instalaci. 3. Nepovede se aktualizace OS.4. Dojde k napadení virem, část dat nebo všechna jsou nečitelná.5. Poškodím si OS sám, při více na stejném disku.atd. a ono je mi to naprosto jedno? Všechny problémy výše bude vždy řešit stejnou dobu (podle velikosti dat), stejným a 100% účinným způsobem pokud budu pracovat z média (fleška, BD-RE)? Můžeš?

Zkus tohle:Spustit cmd jako admin a tam vlozit a spustit"start /w wusa /kb:2976978 /uninstall"GL