» Poradna » Ostatní

Kazdy to pozna a nikto nevie nazov.

Prosim vas, poradte, ak niekto vie - ako sa vola taka ta hracicka, co mavaju riaditelia firiem vo filmoch na pracovnych stoloch - je to taky ten stojancek, z ktoreho visia na snurkach kovove gulicky (6-8) a robi to taku fintu, ze ked sa z jednej strany vychyli gulicka a pusti sa, narazi do ostatnych, tie sa vsak nepohnu, iba na druhom konci celej rady sa odrazi jedna gulicka. Ked vychylite dve gulicky, na druhom konci odskocia tiez dve. Atd. Kazdy to pozna, len nikto nevie nazov. Chcem to kupit ako darcek, a neviem ani ako sa to vola (google mi s takymto opisom nepomohol), ani kde a a v akom obchode to hladat - prosim, poradte ak niekto vie.. Dakujem.

Odpovědi na otázku

Pendulum Balls

Newton's cradle

Newtonova kolébka ... v ošizené podobě se to dá koupit v hračkářstvích nebo teď před vánocemi na nějakém tržišti (plastový stojánek, plastové hrazdičky). Možná se někde dají koupit i bytelná kovová provedení...

http://www.e-hracky.cz/ptakoviny/index.htmlv kategorii poslední šance nebo tak nějak je to na třetí stránce

Strasne moc vam vsetkym dakujem! To je az neuveritelne, ako rychlo som sa dozvedel odpoved, ktorej som sa predtym snad pol roka nevedel dopatrat. Dik! Jim.