» Poradna » Web a internet

Katalog dodavatelů

Dobrý den, rád bych provozoval online katalog dodavatelů (něco jako je například katalog fotografů - tzn. každý svůj profil, text, foto, odkazy na socky ... přehledné řazení a třídění v katalogu třeba podle zaměření apod.).Můžete mi prosím poradit nějaké řešení, které lze zprovoznit svépomocí? Třeba na bázi měsíčního nájmu, jako jsou e-shopy, případně na nějaké wordpress šabloně? Určitě by měl hezky fungovat jak na počítači, tak na mobilu.Předem moc díky za ochotu!Bruno

Odpovědi na otázku

Takové katalogy na počítači i na mobilu dávno hezky fungují (jen namátkou) např. epoptavka.cz, dodavatel.cz, aaapoptávka.cz atd. Chceš provozovat něco takového po padesáté a stejně?

To jsou vyhozené peníze. Slouží to jen na tahání peněz z podnikatelů, ale reálně to je úplně k ničemu, nikdo to k hledání nepoužívá a už ani kvůli SEO to nemá žádný velký význam.

Pro doplnění, doba katalogů skončila tak před deseti lety, dnes už to nikoho nezajímá, nikdo v nich nic nehledá.

A proč si myslíš, že se ti to vyplatí, když máš už spousty zaběhlé konkurence?

Už jen to, že se to snažíš řešit wordpressem...Jaký s tím máš záměr? Děláš charitu, nebo si chceš necht platit za zařazení do katalogu? Pokud yo nebudeš provozovat na hraně pdvodu, tak se ti na to, mimo pár blbců, vykašle. Tyhle služby jspu dávno za zenitem

Když pominu cokoliv už jmenovaného a vynechám i Heureku (svým způsobem totéž). Co firmy.cz google databáze prakticky všeho...Souhlasím s kolegy, že to nedává moc smysl.Nicméně - třeba tento plugin dává částečně smysl (na rozdíl od projektu jako takového). https://cs.wordpress.org/plugins/ultimate-product-... Fakticky tak můžeš použít cokoliv, včetně Woo commerce, jen místo zboží budou dodavatelé (a funkce košíku nebudeš potřebovat).

Moc všem děkuji za čas a Pavlu B. za jedinou věcnou odpověď na otázku :) Konkurovat epoptávce, heurece, firmy.cz ani googlu opravdu nechci ;) Provozuji e-shop na shoptetu, web na wixu a hledám nějaké ideální hezké řešení pro tvorbu katalogu, ideálně stejně uživatelsky příjemné, jako dvě zmiňované služby. Vybrat šablonu - přizpůsobit - hodit na doménu - hotovo. Nepodařilo se mi nic podobného najít přímo pro katalogy, proto dotaz zde na zkušenější. Pokud by byl ještě nějaký další tip, budu moc rád.

Existuje pár katalogů větších, jako ta e-poptavka atd., ale kromě toho existuje ještě asi milion zcela bezvýznamných a neaktualizovaných katalogů, kam nikdo nechodí a nikdo tam ani nepřidává záznamy a ten tvůj se nepochybně zařadí mezi ně. Moc nechápu, k čemu zakládat další bezvýznamný katalog, kam nikdo nebude chodit a nebudou tam žádné smysluplné aktuální záznamy

Technicky to problém není. Otázkou je, proč do toho chceš investovat čas a úsilí, které se ti skoro určitě nijak nevrátí?To by to musel být nějaký úzce zaměřený katalog na specializaci, které se "velcí hráči" nevěnují, ale je o ni zájem - co já vím, třeba katalog uměleckých restaurátorů s rozdělením na řezbáře, sochaře, restaurátory maleb apod.

Možná by těch tipů bylo víc, kdybys rovnou napsal, že jde jen o to, jak zabít volný čas.

Wix jeuzivatelsky prijemnej? Facepalm. :D Wix je to nejhorsi hovno, do kteryho muzes slapnout.

Tak jako může se jednat o soukromý katalog. Ve WP si uděláš šablony a strukturu jako v klasickym blogu. Ale Wordpress není ekologický. Miliardy řádků kódu v tisících php souborech, pak to má šílenou náročnost na spojení. Anebo jednou ráno vstaneš a web ti spadne kvůli nějakýmu aktualizovanýmu pluginu...

Rozumím, děkuji. WP byl jen nástřel, protože jsem v něm kdysi dávno něco dělal. Je tedy nějaký jiný vhodnější způsob, který bych zvládl jakožto "neprogramátor"?

Pokud by šlo o soukromý katalog, nemusí to patlat na webu a řešit online platformu... Na tvorbu interaktivních katalogů jsou různé free softy.

Mělo by to být online veřejně přístupné.

Takže další úplně zbytečný bezvýznamný web mezi milionem podobných Když nejsi programátor a tak hrozně nutně potřebuješ s křížkem po funuse takový katalog vytvořit a myslíš si, že to k něčemu bude, nech si to od nějakého studenta naprogramovat. Není důvod aby někdo něco takového poskytoval bezplatně, protože to v dnešní době k ničemu není.