Karta Gital

mám aktivouvanou kartu gital ale pořád mi nejdou programy jako čt4 sport nevíte co s tím?

Odpovědi na otázku

Zadej sem číslo karty (je napsaný na tý kovový části - jako SIMka):http://www.gital.cz/cgi-bin/gital/g_html.pl 82d8b07de9c105c9335b94f04a92ce71958dce43af2de1ffa2d42bebe1b00 207d32391b1d8a ověř si její aktivaci. Pokud nejde, tak si někde v menu zjisti, jestli je nadetekovaná (mě to při spušťění přijímače píše něco ve stylu "Inicializace Cryptoworks" (asi 3 sekundy) a pak se přijímač spustí. Hledej to někde v Oprávnění apod.

ověřenou jí mám a přístroj jí našel tak nevim

zkontroluj si zápis na karte přes menu přístroje

v přístroji je také v pořádku

chytám na satelit dvě družice a hlavně mě zajímají české programy, mám kartu Gital od CSLink a měl bych naladit čt4sport a ostatní na družici astra3a 23,5E ale místo toho je naladim na astře 1e 19,2 E a pořád mi hlásí že jsou kodovaný není problém v tom že chytám jiný signál než pro cslink(např. upc)? Co mám udělat abych je naladil na astře 3a?Signál mám na obě družice stoprocentní.

Asi ti to nepomůže, ale já měl taky problém s chycením obou Aster na jeden přijímač (pořád se mi nechtěly chytat český programy z Astry 23,5*, i když byl signál na cca 70% - Astra 19,2* naprosto OK - z ní šlo všechno). U mě byla chyba v nastavení přijímače (TechniSat Digit S2), když v nastavení LNB musí bejt zapnuto Multyantenne a na pozici DiSEq1 (A/A) MUSÍ bejt nastavená Astra 19,2* a na pozici A/B MUSÍ bejt Astra 23,5* (český programy). Pak stačilo jen jemně doladit kvalitu signálu ( ikdyž byl signál cca 70% - kvalita byla 0 a nic nešlo) a dát vyhledání programů Ještě doplmim, že mě to psalo "Žádnej signál" a používám moniblok už přednastavenej na obě Astry. Je divný, že ti to píše "program je kódován" - to vypadá, ajko že nefunguje dekodér v přijímači Neměls náhodou u přijímače nějakou zkušební kartu (třeba TechniSat dává katru, kde si můžeš vyzkoušet na nějakej čas několik málo televizí a rádií), jestli jo, tak bych zkusil jinou kartu případně tu tvojí kartu vyzkoušet u nějakýho známýho, kterýmu to doma šlape normálně

mám na a/a 23,5 a na a/b 19,2 a když to prohodim tak se ztratí signál a nemůžu ho naladit.

Já jsem problém řešil přes technickou podporu firmy Omko, kde jsem si všechno objednával a tam mi bylo jasně řečeno, že na pozici A/A musí bejt Astra 19,2* a na A/B Astra 23,5* - když jsem to měl jako ty, tak mi šly pouze programy z Astry 19,2*, Astra 23,5* byla úplně mrtvá. Zkus si zavolat na tu tech podporu Omka, pan Petr Kosík ml., tel. +420 596 718 935 nebo mobil +420 777 772 576P.S. A máš zapnutý DiSEq? Nandej A/A Astra 19,2*, A/B Astra 23,5* a hledej signál. Snímač (monoblok) musíš mít uchycenej za levej snímač (když se koukáš zpoza paraboly a konvertor míří na tebe) - pravej šilhá. Ve vlastnostech nastav typ LNB na Multytenne (multyantenne) - vycházim z nastavení TechniSatu, ale asi to bude všechno hodně podobný.

když se teda koukám za parabolou tak ten šilhající konvertor bude nalevo?tz. koukám před parabolou je napravo?

a to vadí když je mám obráceně? multiantenne tam nemám.a jaký typ mám nastavit u lnb? mám tento http://www.top-shop.cz/catalog/product_info.php

Prej to vadí - neni to z mojí hlavy. Viz. příspěvek o 2 řádky vejš. Jinak mám stejnej snímač, jen s tim rozdílem, že Omko ho má za necelou pětistovku (oproti top-shopu cca o 75% levnější!!!)

astra na 19,2 má jaké parametry ? kmitočet,polarizace na testování myslima jaké na astru 3 kmitočet který nemá žádná jiná družice, popřípadně vás prosím o laický návod jak ty družice naladit, je třeba nejdřív nalézt astru 19,2?

Takže asi bych nejdřív uved přijímač do továrního nastavení, pak ho zapnul a proved to zíkladní nastavení (jazyk apod.) Pak se nastaví ty LNB (já u toho TechniSatu měl dole u kačdýho LNB ukazatel síly a kvality signálu - podle toho jsem to doladil - musí bejt hlavně kvalita!!!, i když je síla na 100% a kvalita nízká, tak to nešlape). MUSÍ bejt nastavený na A/A Astra 19,2, na A/B Astra 23,5 (když jsem to měl opačně, tak šla jen Astra 19,2 a ta druhá s českejma programama nešla vůbec naladit - nešlo tam dostat kvalitu signálu). Pak jsem to prohodil a najednou to doladit šlo Až jsem nahnal slušnou kvalitu na obou LNB, tak jsem dal automatický hledání programů (trvá to docela dlouho, ale co se dá dělat). Pak už jen uspořádá seznam programů a jel jsem.Data pro Astry se daj najít např. na www.satcentrum.czJinak, jak velkou máš parabolu? Pro příjem 2 družic se vyžaduje alespoň 8O cm. Když budeš ještě něco potřebovat, tak sem klidně napiš a pokud budu vědět, tak rád poradim - já se s tim taky j e b a l dost dlouho

díky všem za odpovědi už jsem to naladil, jen mám astru ne na A/B ale na B/A protože jinak nebyla kvlatia a signál jen 39% ale jinak to šlape ok!