Kapacita-velikost RAM

Ahoj, chtěl bych se zeptat odborníků.Mám na desce Asus P5L-MX dva sloty pro RAM a jsou osazeny 2 ks modul KINGSTON 2G, DDR2, avšak Bios je bere pouze jako 2 ks 1G, stejně i tak i Win 7.Kde je zádrhel, co je potřeba změnit v BIOSu, aby je detekovak jako 2 ks, celkem 4G?Díky moc za radu.

Odpovědi na otázku

No, problém je zjevně v podpoře typu pamětí. Nechce se mi teď hledat, co přesně je podporováno na Asus P5L-MX , ale tipuji, že tam máte oboustranné DIMMy a ono je to neumí anebo je jinak schéma matice . Moc s tím neuděláte, prostě je tam třeba dát ty paměti (typově i rozložením čipů) , které deska podporuje, ostatní nepojedou, nebo pojednou částečně (jako Vaše).

A jsi si naprosto jistý, že jde o 2GB moduly? Některé dual channel kity bývaly označeny tak, že to mohlo neznalého člověk zmást. Na každé paměti totiž byla napsaná kapacita celého kitu a ne jednotlivých modulů.

Jsou to tyto Kingston DDR2 2GB 800MHz CL6 KVR800D2N6/2G

Intel 945 nepodporuje PAE, tudíž neumí adresovat přibližně více než 3,25 GB RAM. Pokud je tam nějaké Core 2 Duo E6xxx, tak už to rychlejší stejně nebude.

Ano je tam Core 2 Duo E6300.

Měl jsem podobnou desku od Asusu (měla jen jinou revizi 945GCZ, nebo podobný šrot) a v pohodě tam fungovalo 2 + 1 GB. 2GB byl dual rank a 1GB single rank.

Máš na MB poslední BIOS? Otázkou je, jestli vůbec dokáže řadit 2GB moduly RAM. Když se podíváš na Memory QVL, není tam jediný 2GB modul, je tam max. 1GB.http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5L...