» Poradna » Web a internet

Kapacita uloziste Megaupload zdarma 50GB?

Jak je to z kapacitou uloziste na Megaupload? Mel jsem za to, ze je 50GB zdarma. Asi pred 6 mesici jsem si tam nahral nejake data, ktera dosahovala kvoty 47.13 GB. Ted jsem se prihlasil a uloziste me hlasi, ze jsem prekrocil kvotu a ukazuje mi to nejakych 35 z 35 GB. Tak jsem z toho zmateny. Jak to tedy je? Kdyz mi ukazuje zabrane misto 47.13 GB a ma byt 50GB zdarma.

Odpovědi na otázku

Nemas nieco v kosi? V lavo dole 3 sipky v trojuholniku(kruhu).

Aj mne dnes prišiel mail s textom "You are running out of storage" aj keď som mal pod 50 GB, ale netuším, či to bralo v úvahu 1. kôš a 2. verzovanie. VYsyp kôš a vypni verzovanie a buď to pomôže, alebo nie, ale malo by. Pri mojom využití 40 GB mi nastavenia ukazujú modrú farbu, nie šedú či akú som mal: https://ctrlv.cz/shots/2018/07/22/DFsS.png

Verzovani mam vypnute a kos je prazdny. Nejak porad nerozumim proc se mluvi, ze ma Mega 50GB zdarma, kdyz tomu tak neni. V prehledu uctu vidim, ze mam Tarif: FREE a pod tim je Storage Space: 35 GB a hned pod tim je 15GB base quota + 20GB. Takze z tocho tedy chapu, ze mam standardne 35 GB a do tech 50 je to jako nejaky bonus za vyuzivani sluzeb a aplikaci jako odmena?

Až teraz som si všimol subjekt u mailu: "MEGA account Almost Over Quota" a to som mal cez 40 GB. Takže som ešte cez kvotu nebol. Ale faktom je, že mám Megasync ak má Pcmaker pravdu

Ano, u tohoto úložiště a jiných podobných probíhá následující "klasický"scénář:1. Založím nové úložiště. Zpočátku poskytnu relativně velkou kapacitu zdarma všem >> nalákám zájemce co si tam nahrají data.2. Nechám to takto fungovat po určitou dobu (klidně rok dva, tři) a pak začnu přitvrzovat, čímž chci postupně přinutit uživatele přecházet na placený model:Kapacitu sice ponechám, ale:Omezím rychlost stahování.Omezím velikost dat která lze denně nahrát/stáhnout (traffic) a tyto limity stále zmenšuji.3. To ale nestačí, protože spoustě uživatelům i takto omezený model pořád (jelikož je zdarma) postačuje. Poslední "stádium" proto klasicky je, že jednoho krásného dne oznámím všem uživatelům, že free model se bez náhrady ruší a přechází se na plně placený. Poskytnu jim nějaký čas přejít na placený model nebo si data uklidit jinam/pak budou smazána. Nejhůře jsou na tom "biti" ti, kteří tam mají hodně dat.4. Založím nové free úložiště. Nabídnu co největší kapacitu zdarma. Go to bod č. 2------------------------------------------Na druhou stranu je třeba pochopit, že je to (výdělečné) podnikání jako každé jiné a nikdo nebude přece zdarma poskytovat kapacitu na svých serverech zadarmo jen tak...Nicméně někteří to aspoň řeknou rovnou hned na začátku a nehrají si na slepou bábu......

Jasne, chapu. Me na tom nejvice vadi to jak pises na konci, tzn. vse na rovinu na zacatku a nedelam z lidi blbce. Rozumim tomu, ze chteji jak kazdy vydelavat, ale bud at tedy napisou, chceme tolik a tolik penez a nehraji si na zadarmo. Je to akorat klamani, ktere stejne nikam nevede. Spise naopak, lidi to nas*** a radeji takovou sluzbu ukonci, protoze co od nich cekat, kdyz nejsou fer. Pak pujdu do Google Drive a radeji si zaplatim 600 za rok, nez vyuzivat takovej podvod na lidi jako je Mega.

Vědomě sis vybral neseriózního provozovatele z Číny s neznámou minulostí, tak se nemůžeš divit. Tyhle "noname" firmy takhle fungují prakticky všechny.

Jinak co jsem se teď schválně díval, (mám na Mega cca 25 free účtů á 50GB), kapacity jsou pořád stejné (50GB). A mezi účty lze data pohodlně a rychle přesouvat... Pravdou je, že jsou všechny založené před cca 6 lety, tak jestli i tohle náhodou nehraje roli... Nicméně omezení trafficu se neustále "přitvrzuje" (max 4GB/daily atd...)-----------------------------------------------------Na netu ale najdeš různé návody jak to obejít - jejich účinnost bývá ale zpravidla omezená, je to věčný boj opatření/protiopatření, zkrátka "klasika" jako ve všem...

Myslet si, že ti nějaká charita bude dlouhodobě poskytovat 50GB prostor pro tvoje data zdarma, je naivita maximální, tím spíš, že provozovatelem je jakási firma z Číny. Pamatuj si, že Číňan ti zadarmo nedá vůbec nic...

Základ je 15GB. Navíc se dá získat:35 GB account registration bonus (30 days)20 GB install MEGASync (180 days)15 GB install mobile app (180 days)10 GB referral bonus (365 days)

Ok, zkratka Mega se musi obchazet, chci mit neco spolehliveho a hlavne, aby platilo co bude slibeno na zacatku. Takze opravdu ted premyslim zda prejit na Google Drive ,One Drive nebo iCloud, ten stoji pouze 27/mesic. Co si myslite o sluzbe iCloud pri provozu pod aplikaci pro Windows? Staci me 50GB, takze preferuji nejlevnejsi cenu.

Spolehlivé není/nebude nic. Příklad:OneDrive nabízelo (2016) neomezený prostor/15GB freePak to zkrouhli na 10TB. A ve finále je nyní free najednou pouze 5GB................................................................Zkrátka - spolehout se nedá na nic - u ničeho. Platí známé okřídlené: "data v cloudu = data v čoudu". Raději si kup velký HDD (nejlépe i druhý stejný na zálohu) a data si dávej na něj. Je to daleko spolehlivější a ještě ušetříš. Co je doma, to se počítá...

No, možná pokud ten druhý disk budeš mít v jiné nemovitosti, tak to možná bude spolehlivé, ovšem musíš to pořád kontrolovat.

Je to tak, asi mas pravdu.

Hlavní problém (a kardinální ostuda) je v tom, že si všichni bez výjimky pletete Megaupload s Mega. Po vytvoření bezplatného účtu máte u Megaupload (opět Kim Dotcom) k dispozici 100 GB prostoru: https://megaupload.nz

https://en.wikipedia.org/wiki/Megaupload vysvětluje okolnosti a https://megaupload.nz je nedostupný.