Kancelářské PC 13K

Potřebuji poskládat PC pro starší osobu na internet a Skype v rozmezí 12-13.000Kč.PC bude sestaveno v CZC.cz, stačí jen bednu a monitor 22-24". System bude krabicové Win 7.

Odpovědi na otázku

Dal bych tam SSD. Na popsané účely stačí i 120GB. Rozdíl pozná každý (poznal to i můj téměř 90 letý děda a to jsem mu ani neříkal, že jsem mu tam něco vyměnil).

Myslel jsem, že Pentium G4500 a menší bedna, třeba ColerMaster Elite 343 / MasterBox Lite 3 by pro dane účely stačilo.Doteď se jede na starým NTB s Turionem.

Ale jo, klidne by stacilo. Ono by stacilo i neco takoveho https://www.czc.cz/hp-260-g2-dm-cerna_9/1915... .

No zase bych to nepřeháněl. Ono je stačí a stačí, že? Pokud je ta starší osoba nervák, tak je lepší mít výkonnější PC, kde se na nic nemusí čekat, než pořád řešit problém, že klikl někde blbě a pak mu tam něco samo skočilo a on neví co.Tady se asi opravdu jedná o prdítko na internet, skype a domácí foto vnoučat, ale svižné by to být mohlo. Tu g4500 beru jako minimum a ssd bych dal určitě také místo toho HDD. i3 samozřejmě lepší, pak se s tím PC v budoucnu nechá i něco dělat.Pokud tam mají být win 7, tak bych ještě koupil DVD mechaniku a pro jistotu připravil klávesnici s PS/2. Pokud to deska nemá nějak pořešené, tak to win 7 nemusí díky vypnutí usb vzít.Kromě toho, já bych osobně tam dal win 10. Přechod z win 7 bude zdarma a pro starší lidi opět výhoda. Všechno se dělá samo, mají aktualizované a nic je neotravuje. Mám s tím jen pozitivní zkušenosti. Tedy u starších lidí. Nemluvě o tom, že u win 7 se bude každý měsíc peklovat s win-update a peklovat se s tím při instalu než se všechno dostahuje.

to by mě zajímalo proč patláte nějakou skládanou sestavu v hnusný velký boudě, když HP260 co doporučoval omualo má cca o 25% výkonnější i3 a je levnější.. (pár už jsem jich do kanceláří dával a spokojenost)porovnání G3900 a i3 6100U:http://cpubenchmark.net/compare.phptakže opakuju doporučení... kupte značkovou vyladěnou sestavu HP 260:https://www.czc.cz/hp-260-g2-dm-cerna_9/1915... ... k tomu nějakej monitor a máte to hotový a bez problémů. A levnější.

To není špatný nápad. Jen bych vzal tento:https://www.czc.cz/hp-260-g2-dm-cerna_8/1994... Je tam SSD a OS.

OS tazatel nepotřebuje, má krabicové win7. Ale pokud je může využít jinde, proč ne.

1) Pročtěte si to celé. První doporučená sestava měla plnohodnotné i3 6100.2) Sestava s G3900 je cenově levnější a do určité míry porovnatelná s HP 260, ale nelze říci, že je i3 6100U výkonnější. Ve windows je důležitý výkon na jádro. Kvůli odezvě. Tam je to G3900 o 30% výkonnější. Nemluvě o výrazně lepším chlazení a rozšířitelnosti té vaší sestavy ve "velký hnusný boudě".Takže s tím výkonem to nebude tak horké. Kromě toho je dán nějaký rozpočet a tazatel se zatím nevyjádřil, takže bych se ho držel a využil ho.

rozšiřitelnost sestavy o co ? Pro seniora ? Jasně že je deektopová i3 lepší volba než U varianta, ale na uváděné využití stačí HP260 s přehledem - lidé na tom v kancelářích pracují tzn. internet, office souběžně a bez problémů to stíhá. Za mě prostě doporučím HP sestavu než skládanou - v téhle kategorii určitě a v CZC mají za podobnou cenu i hotový počitače ve velký skříni (když už by si to senior chtěl tunit a upgradovat )

Já netvrdím, že to nebude stačit, ani že to není dobrý nápad. To musí určit tazatel. Třeba to tomu člověku bude stačit. Jen jsem chtěl upozornit i na úskalí. Jinak ta upgradovatelnost dává smysl. Především ram, disky pokud je třeba. Konektorová výbava, lepší, většinou i tišší (byť tyhle drobci většinou také nehučí) chlazení, možnost vyměnit jednoduše hučící větrák, a výkon, bude vždy na straně plnohodnotné bedny.Co se práce v kancelářích týče... Má zkušenost s těmito stroji je taková, že na tom lidé pracují, nahlas nereptají, ale odvaření z toho také nejsou. Ono záleží, co člověk dělá. Když si vezmu, že si z 4GB ram ukousne minimálně 256MB grafika, spíše 512MB, pak nějaká režije win. Tak člověku zbude sotva 3GB. Trocha multitaskingu, internet, maily, office, atd. .... a je z toho swapující šunka. Což sice trochu řeší ssd, ale bude tam stejně levné TLC (opotřebení buněk) a ještě se bude v té krabičce zahřívat více, než by muselo, což mu také nepřidá. A přitom za trochu peněz navíc to může být výrazně lepší.Já jsem ale asi trochu na jiné vlně. Netvrdím, že by to tazateli nestačilo, to ne. Jen prostě má zkušenost velí trochu jinak.

Děkuji za návrhy, dám je k posouzení.Líbí se mi návrh omualama jen bych tam dal G4500 + menší bednu ColerMaster MasterBox Lite 3 + asi DVD a WiQiXuv HP 260 G2 DM s Win (pokud by tam dali 8GB modul).Jak jsem psal, seniorka zatím jede na Turionu a veškerá činnost je utrpení,protože vše trvá dlouho, takže cokoliv jiného bude lepší.Jde opravdu jen o Skype a Facebok, nic jiného se na PC dělat nebude.Ve hře je ještě původně plánovaný nějaký 17" NTB s Win, tak uvidíme pro co se rozhodnou, samozřejmě čím levněji, tím lépe, ale limit je 13K.

Tak nakonec zvítězila kouzelná krabička HP (snad nám v czc přidají 1 modul 4 GB) s monitorem Benq 24".Děkuji všem za pomoc.P.S. Nákup proběhne po vánocích. Mimochodem včera byly 2 kusy HP, dnes už je na skladě 0, tak možná diskuze někomu pomohla vyřešit vánoční dárek.

Jsou v tom dva sloty na notebookové RAM. Bude tam 1x4GB v jednom slotu, takže druhý je volný. S přikoupením RAM bych klidně počkal, až to bude opravdu třeba. 4GB jsou na popsané činnosti ještě dostatečné a RAM je aktuálně zbytečně drahá. Až bude RAM potřeba, může stát klidně polovinu a koupil bych tam rovnou alespoň 8GB modul (4+8=12).