» Poradna » Ostatní

Kancelářské křeslo-XXL

Dobrý den, po autonehodě pracuji z domu v podstatě trávím u svého počítače i 15 hodin denně, za posledních 5 let se mi povedlo narůst na strašných 160kg.Většina kancelářských křesel, které jsem za tu dobu vyzkoušel mi nevydržela déle než rok či 2.Tak jsem se chtěl zeptat jestli by mi někdo nedokázal poradit kancelářské křeslo co by dlouhodobě snášelo mou váhu a přitom nestálo strašnou pálku.Děkuji moc za každou radu.

Odpovědi na otázku

mno, leda mne napadá, zda neznáš nějakého šikovného mechanika, co by ti to křeslo udělal na míru ve smyslu, že by třeba svařil nějaké výztuhy na něco hotového. Druhá věc, co mne napadá, nějak uzpůsobit třeba sedadlo z autobusu / kamionu (třeba z nějakého bouraného), které bývá hodně robustní. Bude to sice dost těžké, ale nemuselo by to být tak příšerně drahé a nemuselo by se na tom sedět úplně mizerně.

Co to je strašnou pálku? Píšeš, že na tom strávíš 15hod denně, na tohle mě třeba nepřijde dát 27k za therapii xxxl, jinak tady máš na výběr.https://www.kancelarskezidle.com/kresla/nosnost-200-kghttps://www.kancelarskezidle.com/kresla/nosnost-160-kgCelkem dost židlí mají na showroomu, není nad to si ji osobně vyskoušet.

Tady je třeba počítat s jinou věcí. Ty křesla v popisu výrobce vypadají krásně,ale je jiný problém. Výrobci křesel a PC židlí používají plynové písty ,které jsou nejslabší článek jakékoliv židle pro uživatele nad 120kg. Opravdu je nutná potřeba nějaké mechanické fixace výškového nastavení, nebo používat speciálně upravené (vyrobené) křeslo.

Já bych to vzal z jiného konce:https://www.youtube.com/watch

Ja si myslim, ze je sice pekne hledat zidli, ktera to dlouhodobe vydrzi, ale chtelo by se spis zamyslet jestli to dlouhodobe vydrzi i organy.

Křesla je třeba osedět, to platí pro tlustého i hubeného. Vybral jsem si na internetu jedno superduper, recenze, parametry, všechno ideální, ale naštěstí jsem si zajel do krámu, kde jej měli, sedl jsem si a nebylo pro mě pohodlné a koupil jsem úplně jiné. Zadek máme každý jiný a pokud v tom člověk opravdu sedí x hodin denně, musí to vyhovovat. Tady se blbě radí.