» Poradna » Ostatní

Kancelářská tiskárna

Zdravím,chceme si do kanclu pořídit novou tiskárnu. Klasicky multifunkční (scan, kopírka, tisk). Tiskneme odhadem kolem 3000-4000 stránek/ měsíc.Doporučíte něco?Díky a hezkej den :)

Odpovědi na otázku

A co doporučuje IT oddělení?

Dej si do vyhledavace slova: laserova multifunkce

Barva nebo černobyl?

HP začal dělat "neverstop" řadu, kde se toner sype, takže náklady jsou docela nízké.U kancelářské tiskárny bych se zaměřil na duplex, síťové připojení (kabelem, ne WiFi) a náklady.

Na tohle spíše OKI, kde je dosyp tolerován.

1. Vše nad 15 tisíc je vhodné pro tisk v kanclu. Dříče jsou od HP. OKI kdysi hodně zklamaly. Já mám oblíbené Kyocery s jejich neprodaným patentem na keramické válce a výborný český online-help.2. Multifunkce je cesta do pekel. Už jsem zde uváděl i důvody nesčetněkrát. Nebudu se opakovat.

formát papíru A4 / A3 ?černobílá nebo i barva ?možnost automatického oboustranného tisku / skenování ?konektivita - lokální USB / ethernet ?skenování přím do emailu bez nutnosti nejprve stahovat do PC skrz obslužný sw ?náklady na provoz - cena/výdrž náplní + další příslušenství (optické válce, přenosové válce, odpadní nádobky ..)Zde obzvláště pozor, některé superlevné tiskárny mají tyto díly stejně drahé jako je celá nová tiskárna takže člověk vytiskne např 10tisk stran a může si jít koupit novu tiskárnu. Doporučuji HP, Canon, Xerox, Minolta případně zkusit zjistit kolik by stál pronájem takového stroje kde pak člověk platí za stránku a pronajímatel se stará o veškerý servis. Vyplatí se to ale u větších a dražších strojů typu A3

Chcete do kanclu jen pro potřeby vaší kanceláře nebo do firmy připojenou na síť a přístupnou z celé firmy?

Díky za odpovědi.Jsme celá firma v jednom kanclu :) Cca 8 lidí.A4, chceme srazit co nejníže náklady na tisk...tudíž nějakej laser? napadlo mě třeba totohttps://www.alza.cz/hp-color-laserjet-pro-mfp...

Pokud chceš srazit náklady na tisk, pak inkoust, něco z tank systémem. Náklady jsou pořád ve srovnání s Laserem nepřekonatelně nízké.Kouknul bych se na Epson.

Které z nich nejsou provedené jako tyto modely?https://www.svethardware.cz/nadrzka-odpadniho-inkoust... https://www.root.cz/clanky/resetujeme-pocitad... I když ono při tisku okolo 4000 stran za měsíc se resetování a výměna nádržky v autorizovaném servisu ztratí.

Pokud vezmu opravdu kancelářskou tiskárnu (třeba řada WorkForce), pak si nádržku měníš uživatelsky - vytáhneš starou a zastrčíš novou. Cena je kolem 200,-Pořád je to mnohem míň jako cena válce u laserovky, pokud je samostatně a neplatíš jej s každým tonerem.Bavíme se o kancelářských zařízeních, ne o domácích prskačkách.

Laser - příklad:OKI nutno kupovat i válce (drums) kromě toneru.Kyocera má keramické válce a nikdy se nemění.HP má válce v kazetě s tonerem.Takže různě kombinované laser-technologie se komplikovaně srovnávají.

Srovnávat můžeš cenu za výtisk, do které jsou započítány náklady na kompletní spotřební materiál. U laseru je to kartridge + případně válec, u inkoustu náplně + odpadní nádobka.Ale chápu, že se to špatně srovnává, když k inkoustu při koupi dostaneš třeba 2 sady náplní na 15 000 stran...

S produkty +něco je problém čekání na 'akci'. Abych nezůstal jen u IT. Potřeboval jsem velkou úhlovou brusku, koupil jsem BOSCH za 3500Kč a zrovna ve Zlíně prodejce v e-shopu k tomu dával dvou kotouče v ceně asi 1400 Kč.

Děkujete hezky, ale výše byl pěkný soupis jednoduchých otázek, které mohly specifikovat výběr jasným směrem. Odpovědi jste se neodhodlal, takže radit není co.

Pokud stačí černobílý tisk a hlavně text a grafy, pak by stačila jehličková tiskárna. V nákladech dosud nepřekonaný systém.

To sice ano, ale nechtěl bych sedět v kanclu, kde by uprostřed burácela jehličkovka... V dětství jsem si užil dost:https://www.atarimax.com/jindroush.atari.org/aczhw...

Vo firme používame všetky známe tlačiarne. Pri tých menších HP sa nepočíta s tým, že prekročíte 100 tisíc strán, lebo potom môžete meniť komplet rozdretý pás a to sa cenovo pohybuje na hranici okolo 200 €. Okrem toho meníte tonery, tie už majú v sebe optické válce. Pri veľkých Xeroxkách AltaLink a WorkCentre si treba dávať pozor na kvalitu tonera. Neraz sa stalo, že sa rozsypávali v tlačiarni. Keď toner, tak pre Xerox iba originál. Okrem tonerov musíte meniť osobitne aj válce. Po viac ako 150 tisícoch strán je často treba vymeniť stierku, niekde aj zapekačku a podobne. Keďže sú to drahé svine, ale rýchle, tam jedine prenájom.