» Poradna » Mobily

Kamerový systém, ako pripojiť

Zdravím, na barák si chcem dať kamerový systém, čo som pozeral všetko je len spojenie cez IP (wifi). Tu nastáva problém na dome nemám wifi ani iné internetové pripojenie, a však dalo by sa to poriešiť kúpením mobilu a sim karty ktorý by bol nonstop v dome zo zapnutým hotspotom? Predpokladám že za mesiac to veľa dát nezožerie. Len s tým že tonje úplne v horách je tam dátový signál Ečkový bop by to problém alebo by to stačilo na komunikáciu s kamerou? Popr. by ste mi odporučili iné pripojenie? Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Promin, ale uz z dotazu je jasne ze netusis ktera bije. Nekoho si na to zavolej.Cest praci.

Kamerový systém ke své funkčnosti nepotřebuje internet. Funguje nezávisle na internetu. Internet je potřeba jen na to, kdybys chtěl mít možnost se připojit ke kamerám vzdáleně (z domu, z mobilu...). Ale pokud na chatě máš jen mobilní data "E", tak na to zapomeň, přes to žádné video nepustíš.

Ani by som nepovedal , že všetko je cez WIFI. Stále asi polovica je cez kabel! Lepšie hľadaj a kúp si Kabel kameru.

"NORMALNI" kamerovej system je vyhradne pres LAN. Kabelem-5e/6. Jeden kabel-jedna kamera. PoE - primo z NVR. A NVRko za UPSkou. Pak si res nejaky prenosy pres net nekam do tramtarie.Mobil jako hotspot... omg.

O kolik se jedná kamer?Lze řešit buď ukládáním záznamu přímo v kameře na paměťovou kartu, případně centrálním záznamovým zařízením (NVR) Většinou se dá nastavit "hlídací" režim, kdy kamera v případě narušení střeženého prostoru pošle alarm (foto) buď emailem, nebo SMS případně jinak.Nakonec ještě pozor na zákony. Nevím jak na Slovensku, ale v Čechách pokud kamera snímá veřejné prostranství, tj. např vchod do domu z ulice, musí být oznámena na příslušný úřad.

Oznámena být nemusí od nástupu GDPR.

Kamerovy system ma byt spikehlivy aby za neco stal. Reseni takto je uplne o drzku. Tel se vybije, vypne sekne a neposles nic. Navic se ti kamery od hotspotu mohou uplne odpojit kvuli nekomunikaci. Resenim je kupit nejake nvr, a kamery do toho pripojit, pak by se dalo uvazovat nad mobilnim internetem, ale jen ze posle upozorneni. Edge nepocitej, ze neco posle. Radeji nic, nez taky paskvil. Nebo kup imitace kamer za 100.- to by mohlo odradit pripadne lupice

Běž na pivko