» Poradna » Mobily

Kamera nesnima

Ahoj, vlastním cca. 4 roky kameru Sony hdr-cx115. Minuly tyden jsem chtěl natočit nějake video, ale misto obrazu se po celem LCD kamery objevují drobné barevného proužky. Ptal jsem se na opravu všude chtějí cca 400kc, aby mi nacenil opravu. Domnívám se, ze pokud odesel snimaci cip potom by se oprava nevyplatila Nechce se mi davat 4 kila, aby mi rekli at si koupim novou. Da se poznat zda je to třeba jen čočka, nebo ještě třeba něco banalnejsiho? Nebo je to fakt ten čip? Má to smysl rozebírat či sám oprávovat? Dík Martin

Odpovědi na otázku

Čočka??? To myslels vážně? Jak by asi čočka mohla způsobit barevné pruhy v obraze, čočka je optický prvek, tak by musel být sama barevně pruhovaná, aby se přes ni takto obraz změnil Ne, je to samozřejmě buď vadný snímač nebo návazná elektronika. V obou případech se to pravděpodobně opravdu nevyplatí.

Jsou i slušné servisy, které diagnostikují gratis. Jste-li z Prahy tak takový servis je na Vinohradské mezi Jiřího náměstím a bývalým hotelem Flora na pravé straně směrem z centra. Jmenuje se to nějak jako AWH nebo pod. Vlastní zkušenost, nejsou to žádní amatéři a technici na příjmu jsou ochotní a korektní a z jejich přístupu je zřejmé, že jim nejde jen o kšeft, ale i o zájmy zákazníka.

díky za tip, bohužel v AWH opravují všechny značky krom Sony. Martin

kdyby odešla čočka - ostření nebo zoom, viděl bys nějaký rozmazaný obraz - jako člověk bez brýlí a např. použitím barevného světla bys poznal rozdíl. Pokud tam máš barevné proužky, tak je to něco s elektronikou - čip, nějaký integráč na desce apod. ale to neopravíš, pokud nebudeš mít extra kliku a nebude to např. vyklepaný spoj na desce - upadlá nožička integráče apod. - prostě něco zjevně viditelného a reálně opravitelného.

zkus zapnout kameru a úplně pomalu otvírej LCD pokud najdeš místo kde je obraz normální jde o nalomené /zlomené/ připojení kamery a monitoru. Jde o opravu cca za 1500.- Myslím že na amaterské rozebrání to nebude.