» Poradna » Ostatní

Kamera na střežení auta

Zdravím, nepoužíváte někdo kamerku do auta proti vandalismu, která by byla schopná zaznamenat z kabiny auta např přes skla dění v okolí auta? Klidně jen v případě zaznamenaného otřesu.Nějaký inteligent mi prokopnul (zůstal otisk podrážky) u BMW 3 blatník a zničil lak. Jsem v situaci, kdy pojišťovna (AXA) zaplatí vyklepání a lakování ve smluvním servisu. Bohužel jsem zjistil, že všechny jejich smluvní servisy BMW jsou špatně hodnocení garážmistři, ke kterým auto nedám, cena výměny dílu nebo lakování u profesionála je výrazně vyšší. Co mi ale vadí mnohem víc než že mě to bude stát spoustu tisíc když za nic nemůžu, tak že viník, který si jen tak kopne, zůstane s největší pravděpodobností bez trestu.Nemáte někdo zkušenost?

Odpovědi na otázku

Asi ti neporadím, ale tchán vnučky má nový vůz GLS, také z německa, a v něm je zabudovaná kamerka. Nevím jak je to možné, ale na té kameře je vidět celé okolí vozidla jakoby shora. Takže kdyby zapoměl třeba na pravé straně vedle dveří kanystr, tak je to na kameře vidět. Nevím, jak je to ale udělané, protože na vozidle není žádná kamera vidět. Zřejmě se jedná o nějakou panoramatickou kameru, snímající 360 stupňů okolo, nebo nějaký set mnoha kamer, jejichž obraz je pak počítačem složen do jednoho. Není možné zabudovat do vozidla něco podobného dodatečně v servisu?

Tento 360stupňový obraz je tvořen z několika kamer na autě. Bohužel to nemám a dodělat to dodatečně je velmi drahé.

Mám https://m-cz.gearbest.com/car-dvr/pp_009541553853.htmlMá parkovací mod, že když zaznamená otřes tak natočí asi 30-60 sec. video. Jen že ty by jsi potřeboval 4.Akorát me štve že se do parkovacího modu přepne hned po vypnutí kličku a pak zaznamená jak jsem zavřel dveře. Takže mě pri každým startovaní upozorňuje že natočila parkovací událost i když to bylo jen moje bouchnutí dveří.

To by stačilo udělat si zpožďovací obvod, který by nasimuloval vypnutí klíčku až třeba minutu po tom, kdy jsi ho skutečně vypnul. Žádný problém

Nic, nezabrání tomu aby ti nějaký vandal poničil vůz. To jako předpokládáš, že už každou noc nebudeš spát a jenom čučet na záznam kamery, s tím že ti to nějak pomůže že na záznamu uvidíš postavu v černé mikině s kapucí a v černých brýlích?? Auto se dá nějakým způsobem zabezpečit proti krádeži jako takové ale ne proti vandalismu. Kdysi jsem měl autoalarm s integrovaným pagerom MAGICAR 9000B. Jediná jistota byla v tom, že jsem okamžitě věděl že se s autem něco děje aniž by se někdo dobýval dovnitř přes dveře, kufr nebo kapotu motoru a dokázal jsem tím zabránit možným větším škodám než kdybych na něco přišel až ráno po příchodu k autu.

Jediná cesta je garážovat. Možní to vyjde levněji než pak platit vzniklé škody.

často stačí auto před domem osvítit 1-2 reflektory s IR čidlem.. Spoustu "hrdinů" odradí už jen to když se ocitnou na prudkym světle + doplnit to kamerou na domě (která bude snímat barevně protože tam bude světlo, tudíž se dá ledacos poznat). Ale takovej plácek každej před domem nemá.

Předpokládám, že mluvíš o rodinném domě a ne o paneláku.Pokud budu mít někdy rodinný dům, tak budu auto parkovat v garáží, která bude součástí toho domu

Před panelákem je nejlepší mít takové auto, u kterého tě nebude srát, že ho někdo odřel.

Tak to bych do současné doby musel jezdit jenom ve Škodě 120

Taky dobrá rada. Takže mám každé ráno vstávat o hodinu a půl dřív abych se dopravil hromadnou dopravou na druhý konec města kde byla k mání garáž za 200táců a pokračovat do práce, která je jinak od mého bydliště vzdálená 8km Chápeš že žádné každé domy např na sídlišti nemají hned vedle postaveny garáže v počtu daných bytů

Garáž či nějaká stodola se dá pronajmout, není nutné ji hned kupovat. Jestli máš nové či drahé auto, měla by to být pevní volba. Nebo potom nenaříkat.

To máš sice pravdu, ale jak už jsem psal, auto chci mít neustále k dispozici a ne si pro něho jezdit hromadnou dopravou přes půl města.P.S. zatím nepatřím mezi řidiče co vytáhnou auto na dušičky a pak ho zase vrátí zpátky do garáže

Buď sehnat přístřešek v pěším dosahu nebo riskovat poškození. Všechno má své pro a proti. Mně kdysi auto ukradli, že bylo venku před domem a další už jsem schovával v pronajatém stání. Chybami se člověk učí, někdy to vyjde draho.

Co se zeptat na auto-moto stránkách? Tady řeší spíš problémy s počítači, ne střežení vozidel.

Dost kamer co jsou normálně v prodeji mají otřesové čidlo. Třeba já mám kameru od Truecam a mám pocit, že to má taky. Otázka ale je jak velký náraz to musí být, aby kamera začala nahrávat. A samozřejmě kamera snímá jenom předek, případně zadek auta. Boky budou stále nechráněny.

Záznam veřejného prostoru na kameru v podobě nahraného videa je zakázaný.A protože takový záznam by byl použit nelegálně tak ani u soudu by nebyl jako důkaz připuštěn. Otázka je, jak by se k tomu stavěli policajti, ale s velkou pravděpodobností by to vyřešili "domluvou".Parkuj tedy v garáží a nebo na soukromém pozemku.Ale ještě líp, pakliže nemáš na "banány", tak si nekupuj BMW.

Považoval bych to za vyřešené. Kromě založení dotazu se tady Tom už čtvrtý den znovu neukázal.

Policista řešit nic domluvou nebude a ani nemůže. Tento "úkon" byl už dávno zrušen. Při zjištění přestupku musí následovat pokuta, nebo postoupení k Přestupkovému řízení. Kamerový záznam samozřejmě pořizovat můžeš a je to důležitý důkaz při případném soudním řízení, ke kterému soudce přihlíží. A nejen u soudu se vyplatí mít videozáznam. Hodí se to např. i u obyčejné bouračky na ulici, kdy je takový záznam velmi vítán pojišťovnou. ☻