» Poradna » Mobily

Kamera do 4000 která dokáže kvalitně zachytit i zvuk z hodně hlasité hudby ?

Hledám kameru na natáčení koncertu outdoor zážitků apod.Jde mi o to že ji chci hodně využívat na koncertech kde hraje hodně hlasita hudba a nechci abych měl kvalitni video a zvuk mi jen chrčel.Myslíte že u téhle kamery by to mikrofon v pohode pobral? Nebo doporučíte jinou alternativu.https://www.alza.cz/lamax-action-x8-electra-d...

Odpovědi na otázku

Podívej se na YT kolik je tam natočených videí z různých koncertů. Obraz vesměs kvalitní, zvuk z 99% otřesný. Ano je to docela problém, s koncertní úrovní hlasitosti si v žádném případě neporadí amatérské zařízení, v podstatě na úrovni diktafonu. Bude to zkreslené a zahuhlané. I profi zařízení mají co dělat. Z toho důvodu je i originálních záznamů (DVD, BD)s kvalitním zvukem jako šafránu...

kamera za 4 ale ani za 10 tisíc nemá kvalitní mikrofon (resp.kvalitní zpracování audia včetně mikrofonu). pokud bys chtěl nahrávat zvuk na koncertech, tak bych to viděl na nejakej speciální mikrofon co se dá připojit k mobilu (za pár tisíc) a nebo nějakej kvalitnější diktafon (taky za pár tisíc) a stejně to asi bude stát za prd..

Do čtyř tisís? Na tebou zamýšlené použití za ty peníze nepořídíš ani ten mikrofon. Nehledě na to, že kvalitní záznam zvuku z koncertu se pořizuje úplně jiným způsobem než mikrofonem připojeným ke kameře.

Zvukovu stopu do koncertov si musis pytat od zvukarov priamo z mixu, co ide do posluchu. Neexistuje sposob, ako by si to zachytil tak, aby to nebolo prebudene alebo zahuhlane.

natoč to na mobil, ušetříš 4k a výsledek bude stejný.... outdoor kamera není na standardní natáčení - vše co je dále jak 5m od ní je ve výsledku tak malé že to je nanic. Pokud nebudeš s muzikanty na pódiu, nemá cenu akční kameru na koncertu ani zapínat. A zvuk je další kapitola, žádná outdoor kamera nemá dobrý mikrofon - takže bys to musel řešit externím. když se vyrábí záznam z koncertu, nikdy se nenahrává zvuk na mikrofonu ale jde to rovnou výstupem od zvukaře

Pokud tu kameru vyndáš z pouzdra, tak ten zvuk je celkem dobrej, ale na koncert, kde řve strašně hudba ti to moc nepomůže.

Toto video som tocil kamerou SENCOR 3cam 2000. Vtedajsia cena bola myslim 39eur. Kamera bola uzavreta v puzdre. Myslim ze ten zvuk sa da na tu cenu.https://www.youtube.com/watch