» Poradna » Mobily

Kam zmizely google zprávy na tabletu Lenovo? (Android10 --> Android11 upgrade)

Ahoj,prosím vás, jsem zvyklý na chování systému android, a to ať již na mobilech či tabletech, že první (či nultá) obrazovka úplně vlevo je přehled personifikovaných Google zpráv.Píši o tom, co je zachyceno na následujícím obrázku:http://squadleader.php5.cz/Screenshot.jpegAktualizoval jsem Lenovo tablet tb-606f z androidu 10, kde se to takto chovalo na android 11.Tam ovšem byla, bez jakéhokoliv dotazu, tato obrazovka nahrazena úplně trapnou aplikací na nákup elektronických knih či co.Nenapadá někoho/ neřešil někdo, jak tam dát ty užitečné zprávy zpět?Samozřejmě mohu "pracně" spustit aplikaci Google zprávy a v ní si teprve číst, ale proč to dělat složitě.Díky

Odpovědi na otázku

Tak zatím nic.Jen: To jsou neuvěřitelní kreténi. Oni nahradili seriozní jednoduchou aplikaci - zprávy - za tzv. Entertainment Space.Což je nějaké centrum zábavy pro androidy 11 a vyšší.A samozřejmě zprávy tam nejdou (zatím) dát.Jsou to vymaštěné zombie bez mozku z Googlu.

Tady jsou ti zmrdi v úplném světle:https://support.google.com/entertainmentspace/answer... No není to úžasné, dostávat americké zprávy-anglicky do ČR od vyvolených providerů?

No vidis, mohl jsi se krasne prospat a ne byt nastvany :)

Vieš, že si tie Google News môžeš nainštalovať? Či už z Google Play alebo z apkmirror.com? :) Otázka 1 minuty? Otvorím v Google Play appku Google News, ak mám nainštalované tak svieti, ak nemám a je nepodporované, stiahnem z apkmirror.com... PepeWheel

Já Google Zprávy nainstalované mám, a vím, jak je postupně spustit.Respektive, jsou nainstalované i v balíčku i čistého androidu.Celý problém je v přístupu k té aplikaci zprávy.Zatímco v android 10 a nižším stačilo udělat gesto na nultou obrazovku....Tady se teď tím gestem dostanu do nějaké reklamní aplikace pro konzumenty teenagery. Na výběr jsou tam hry a knihy k nákupu a podobné placené pitomosti.Když už chce Google Android vypadat jako seriózní systém, tak má jednotlivé úpravy alespoň konzultovat s někým věkově nad 30 let.Já jsem jen první vlaštovka, které pařmenské centrum + youtube namísto "seriózních" zpráv zkrátka naprosto nevyhovuje a je to úplný krok vedle.Hezký den všem.

Nechce sa mi veriť, že toto sa nedá nastaviť ak máš v tablete nainštalované veci od google. Ak nie, tak by som zmenil launcher a ten lenovácky odpad by som ani nepoužíval. Za posledných 5 rokov každý lenovo produkt bol prepadák.

Vtip spočívá v následujících věcech:- Toto je nekompromisní rozhodnutí Google a zvolený launcher (tedy Lenovo) s tím nemá co dělat - nejde to opravit- Je to "novinka", která oficiálně nahrazuje seriózní aplikaci zprávyNamísto nejpoužívanější aplikace zprávy na tebe vykoukne toto:https://squadleader.php5.cz/Entertaiment.jpgBohužel, dokud se Google nevzpamatuje a nezmění základní chování systému bude to takto trapně a hloupě.Děkuji za návrhy a přečtení, ale nepomohlo to.

Ber to tak, ze Google vi lip nez ty, co mu prinasi vic penez :D

no je to Lenovo, netreba sa diviť

Kdyz jsem nekde videl tu "nultou obrazovku" (at uz tu starou nebo novou), vzdy jsem zacal tim, ze jsem to zrusil. O co je pracnejsi kliknout na ikonku zprav, ktere ti vyhovuji, nez posouvat plochu doleva?Podle me je to srovnatelne a kdyz uz bych chtel puntickarit, tak jako pracnejsi bych oznacil swipnuti na "nultou plochu".Cili nechapu tve rozcileni. O nic nejde. Nultou obrazovku zrus a dej si zastupce na plochu.