» Poradna » Windows (a jiné OS)

KaliLinux Boot

Dobrý den, pořídil jsem si nový notebook a chtěl bych si spustit KaliLinux z flasch disku. Bohužel když jsem dal boot z flaschky, tak mi uefi (konkrétně Secure boot) hodil hlášku "Selected boot image did not authenticate". Tak jsem secure boot zakázal a to kromě uefi nenaběhlo vubec nic.Prosím Vás, nevíte někdo, čím to může být??Díky

Odpovědi na otázku

Ach jo. Dalsi radoby "hacker", nebo co? "The fact of the matter is, however, that Kali is a Linux distribution specifically geared towards professional penetration testers and security specialists, and given its unique nature, it is NOT a recommended distribution if you’re unfamiliar with Linux or are looking for a general-purpose Linux desktop distribution for development, web design, gaming, etc." Z oficialni stranky Kali linuxu. Ty ocividne nevis, co delas => tohle neni distribuce pro tebe. Dobre je treba Ubuntu.

Momentálně mám dual boot win 10 a ubuntu.Jenže poslední dobou používám kali přes virtual box, a chtěl bych ho spustit přímo z live flasch.

Môžem sa opýtať aké programy používaš v tom Kali?

Zatím žádné. S kali se teprve učím. Ale vyhovuje mi tato distribuce mnohokrát více než ubuntu...

No ja len, že kali nemusí byť vôbec potrebné ak by si potreboval len crack hesiel na wifi, alebo odpájať susedove wifi. Tieto programy sú v repozitároch všetkých veľkých distier. Mne to beží napríklad na Fedore. Jediný problém by snáď mohol byť s drivermi. Drivery v Kali sú upravené aby vysielali aj v monitor móde. Ak si driver kompiluješ, tak sa dá Kali opustiť, pretože to funguje aj v iných distrách.

Co je prosím ten "monitor móde"? Díky.

monitor móde je promiskuitní móde

Jako *buntu vychází, jak zajisté dobře víš, z Debianu. Do *buntu lze instalovat to samé, WM také jaký třeba.

Ubuntu má víc "variant" i pro normální uživatele. Např. Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu... Já osobně používám Kubuntu.Liší se to nástavbou a grafickým prostředím, pod "kapotou" to má všechno víceméně totéž.Kali je ovšem těžce specializovaná varianta pro konkrétní účely a pro normálního uživatele se nehodí.

Kali přes VBOX je ti celkem na nic, protože drtivá část těch testovacích nástrojů potřebuje přímý přístup k síťovému HW.

Tohle mi připomíná toho chlapíka z fóra upramene.cz, co má už kompletně vymyšlenou cestu na Měsíc a zpátky, a poslední, co mu zbývá vyřešit, než odletí, je komunikace se Zemí.

Všechno co mi říkáte vím.Ptal jsem se na to, jak kali spustit...

Distribuce (.iso, resp. flash) musí nejspíš být pro UEFI/GPT.

Přes co jsi to na flashku nahrával? Možná bude chyba zde.

Rufus

možná bych zkusil znovu nahrát image

To jsem právě zkoušel. Jak v GPT tak MBR