» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kalibrácia obrazu na MX Linux - Lenovo T440P

Zdravim Vas.Chcem sa spytat ci existuje nieco na linux (derivacia ubuntu) na kalibraciu obrazu. Lebo na W10 je normal ovladac od intel a tam si viem nastavit sytost farieb a obraz lepsie vyzera ako defaultne. ale na mx linux je obraz taky nevyrazny co sa tyka sytosti farieb. skusal som pozret a nasiel som dispcalGUI, ale nevyznam sa v tom velmo.vdaka.

Odpovědi na otázku

tohle bývá obvykle součástí daného prostředí. Nevím, co tam má ten MX Linux ale prostředí KDE Plasma (např. v Kubuntu) má v rámci nastavení monitoru i nějaké kalibrační fičury...

Já myslím, že MX používá XFCE a taky, že bude stačit v nastavení v záložce "vzhled" nastavit volbu vysoký kontrast. Ale možností je jistě víc.

áno je tam xfce. skusim to pozret co si pisal. vdaka.