» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kali linux USB booting problem solved

Pořád jsem nemohl přijít na to , jak jednu chybu vyřešit.. Udělal jsem bootovací flashku přes UnetBootin. jak jsem chtěl nainstalovat systém, vyskytla se chyba. Bylo to tím, že UnetBootin špatně zapsal config (syslinux.cfg). Doufám, že vám to pomůže :)Tady je správný config:default menu.c32prompt 0menu title UNetbootintimeout 100label unetbootindefaultmenu label Defaultkernel /ubnkernappend initrd=/ubninit boot=live username=root hostname=kalilabel ubnentry0menu label ^Back..kernel /ubnkernappend initrd=/ubninit label ubnentry1menu label ^Live USB Encrypted Persistence (check kali.org/prst)kernel /ubnkernappend initrd=/live/initrd.img boot=live persistent=cryptsetup persistence-encryption=luks noconfig=sudo username=root hostname=kali persistencelabel ubnentry2menu label ^Graphical installkernel /install/gtk/vmlinuzappend initrd=/install/gtk/initrd.gz video=vesa:ywrap,mtrr vga=788 -- quietlabel ubnentry3menu label ^Memory Diagnostic Tool (memtest86+)kernel /ubnkernappend initrd=/ubninit label ubnentry4menu label ^Text installkernel /install/vmlinuzappend initrd=/install/initrd.gz vga=788 -- quiet

Odpovědi na otázku

UnetBootin není špatný, ale osobně doporučuji spíše RMprepUSB.

Fakt by mě zajímalo, kdo používá Kali jako primární systém. Já to vše dělal virtuálně na Vmware Player a nikdy jsem problémy neměl.