» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kali linux na flash disku

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné mít kali linux na flash disku a zároveň mít nainstalovaný windows 10 přímo na HDD v notebooku. Vím že při instalaci se vás to ptá na jaký disk to chcete nainstalovat takže, šlo by to tak že bych napojil 2. flashku a na ni to nainstaloval a po instalaci bych to zapojil pouze pokud bych měl zájem spustit linux. Děkuji za odpovědi shadow

Odpovědi na otázku

To bych raději měl na flešce live Linux a při bootování vybral USB s tou fleškou.

jde to, ale doporučuju při instalaci linuxu fyzicky v notebooku odpojit disk abys měl 100% jistotu, že všechno vč. zavaděče GRUB se nainstaluje na tu flashku a nic na disk do ntb.

Kali neni Windows, instalator se na konci pta kam nainstalovat grub.Ale vhodnejsi je pouzit normalni Live s persistent oddilem.https://www.kali.org/docs/usb/kali-linux-live-...

to jo, ale laik si to nemusí ohlídat. Když odpojí disk s Windows, má to na jistotu.

Kali neni zrovna distro pro laika. Vzhledem k tomu ze je tam defaultne root, tak je tisic jinych zpusobu jak si to rozbit. A zrovna neznalost znaceni disku k tomu dava docela silny predpoklad

jasně, ale pokročilý uživatel by se zas neptal, zda může mít portable linux instalaci na flash disku. Takže tipuju laika, co mu přijde "cool" si zahrát na "hackera".

Kali je bohužel distro, které laika láká, protože to je přece linux pro hackery.Ten, kdo ví, co dělá, nepokládá otázky, zda jde GNU/Linux dostat na flashdisk, a ani Kali nepotřebuji.

Vzhledem k úrovni dotazu by mě celkem zajímalo jestli vůbec víš co kali je a jak se používá...

Ano vím na mém desktopu(pokud nevíš co to je, je to stolní pc) kali linux používám už nějákou dobu. Shadow

doporučuji se věnovat méně hackování a studovat základy Linuxu. . Mám rozjetou kombinaci 3 instalací celkem 3 disky a z každého disku lze zavést všechny instalace

Víš lepší se zeptat než si posrat notebook

Dokud si pořádně neposerete notebook, moc se toho nenaučíte.Když si vzpomenu, jak jsem měl jen jeden počítač, připojení k internetu bez DHCP (a na mobilu ani omylem) a instaloval jsem Gentoo... ta nostalgie vytiskl jsem si dokumentaci a čtrnáct dní laboroval. Po celou tu dobu jsem neměl k dispozici vůbec žádný desktop a velmi rychle jsem se naučil nastavit statické adresy a používat web browser z terminalu z instalačního live CD.Pak jsem si pořídil další HDD, ale to už jsem ho nepotřeboval. Těch 14 dní mě vyškolilo v mnoha věcech, od nastavení sítě, čtení manuálu, přes rozdělování a formátování disků, kompilaci všeho možného... k nezaplacení. Hlavně mě to naučilo si s věcmi poradit bez toho, abych pokládal otravné otázky. Když se budete na všechno ptát, všechno se moc snadno dozvíte, moc se nenaučíte. Vemte si to Gentoo a zkuste ho nainstalovat jen s návodem bez Google. Jakmile to poprvé zvládnete, pak už je hračka. Jakmile se naučíte pracovat s Gentoo, Kali vám nebude mít co nabídnout (teda kromě uživatelské přívětivosti, ale na tu hacker sere).

Gentoo handbook, to je radost cist, tak ma vypadat spravny manual.

No jo, ale já začal zpočátku s českým překladem, a ten nebyl aktuální, což byl dost podstatný detail takže jsem pak musel vytisknout anglický, což pro mě bylo namáhavější.A vůbec by mě zajímalo, jestli někdy dojdu k bodu, že angličtina pro mě bude stejně pohodlná jako čeština. Člověk by řekl, že umí slušně, jenže když si může vybrat, stejně sáhne po češtině, je to zkrátka pohodlnější. A jak tak nad tím přemýšlím, je to očividně další z projevů a důsledků mé lenosti.

heh, já začal s Danixem Kapku bezpečnější cesta než Gentoo - je vidět, že jsi drsňák

To muj prvni zazitek byl Monkey Linux, spustel se z DOSu a jel na FAT, live verze tehdy jeste neexistovaly. A pak myslim Redhat.

Notebook softwarem "neposereš", maximálně to reinstaluješ..Začni raději tím, že si zkusíš nainstalovat Archlinux. Už jen v procesu ruční instalace si osvojíš slušnej základ chápání fungování Linuxu.

Jo, Archlinux je dneska asi mnohem lepší volba než Gentoo.Ale co, v pubertě jsme byli všichni, taky jsem jednu dobu jel na distru Ubuntu Ultimate žijíc v pocitu, že je to ultimátní linux (lepší než ostatní), nejsem na to právě hrdý kromě hromady softwaru to v sobě mělo Compiz Fusion, takže husté efekty. Je zajímavé, jak se člověku priority mění, dneska jsem rád za primitivní dobře fungující desktop bez zbytečností