» Poradna » Ostatní

Kali linux instalace

Zdravím,potřeboval bych radu jak dostat tento skvělej systém buď do chytrého telefonu-místo původního androidu (nebo nějak vedle), nebo do tabletu (místo nebo vedle androidu).V tabletu s androidem nikde nevidím nastavení boot (jako je tomu na PC, z flash atd), klidně bych to viděl v nouzecnost spustit jako live systém, ale jak na to?Jde to nějak udělat? Děkuji za rady,postupy,odkazy.Prosím bez spamu a dotazů tipu proč to chceš atd.

Odpovědi na otázku

google Run Kali Linux on Android

pokud ten systém nevychází zkompilovaný ve verzi pro ARM architekturu, tak máš smůlu a ani na telefonu, ani na klasickém android tabletu to nespustíš (pokud neseženeš někoho, kdo by to zkompiloval pro tebe). Rozjel bys to leda na nějakém tabletu x86, které se dodávaj s Win8.

Navod zde: http://www.kali.org/how-to/kali-linux-android... Potrebujete rootnoty Android 2.1 a vyssi, minimalne 5GB pameti, rychle internetove pripojen(idealne pres wifi), trpelivost :)1. nainstalujte Linux Deploy https://play.google.com/store/apps/details2. Spustte Linux Deploy3. Povolte SuperUser access4. Tuknete na sipecku v pravem hornim rohu5. V kolonce Distribution vyberte Kali Linux5a. Osobne jsem jeste radeji nastavilImage Size na 7128, coz vyzaduje mit SD kartu naformatovanou alespon na ext26. Tuknete na install7. Dejte si kafe nebo sloficka, protoze instalace chvili potrva.8. Pokud instalace skoncila bez problemu, tak stisknete start.9. Pripojte se pres ssh nebo vnc.

jaká značka mobilu a tabletu