» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kali linux instalace z USB

Dobrý den, snažím se nainstalovat Kali Linux na svůj notebook (Přímo na disk, ne žádný live cosi). Mám ho na flashce, ale nemůžu ho nainstalovat, protože to hledá instalační CD. Známé triky jako odpojit flashku na 3 vteřiny mi nefungují.Někdo nějaké tipy? Díky :D

Odpovědi na otázku

Nesdělil jsi přesný typ NB.Nevrazil jsi (omylem nebo z bl-bosti) inst. flash disk do portu USB-3 místo USB-2?Co s tím?Svěř instalaci a konfiguraci OS odborníkovi.

To je opravdu rada nad zlato. Milan 1 neví a tak řadí hlouposti.

Zavolej Elliotovi at ti to nainstaluje... a prestan tolik koukat na serialy (ackoliv zrovna tento je dobrej) ;)

Druhý takový expert. Vtipkuje jako by o to tazatel stál. Web ŽIVĚ prostě z tohoto pohledu upadá.

Dobrý den, Nejsem si jist zda nepřicházím s křížkem po funusu.Měl jsem stejný problém jako vy. Kali linux jsem "vypálil" na flash disk pomocí programu Rufus, stejně jako všechny ostatní distribuce linux a i Windows. Vždy instalace proběhla bez problémů, až na ten Kali-linux. Řešením je použít ve Windows Win32 Disc Imager. Nebo v Linuxu použít terminál - nejprve sudo fdisk -l, vypíše jednotky, potom připojit flash disk a znovu sudo fdisk -l, kde se vypíše opět seznam disků plus ten flash - např.: /dev /sdb: 15,6 GB, 15610576896 bytes. Budeme-li předpokládat, že Vaše ISO se jmenuje "kali-linux-2017.1-amd64.iso a nachází se ve Vašem aktuálním adresáři, použijete tento příkaz: dd if=kali-linux-2017.1-amd64.iso of=/dev/ sbd bs=512kPo vytvoření boot flash disku už proběhne instalace OS bez problémů a vyžadování CD mechaniky.Hodně štěstí. D.

Díky, mě jsi pomohl, opravdu funguje!