Kabely pro internet

Ahoj,chci si zřídit internet od UPC. Kabely jsou ale vyvedené jen k domovním dveřím. UPC mi navrhli, že mi to za 6 tisíc (!) protáhnou do bytu nebo si to prý mám udělat sám. V podstatě to není žádný problém, proto jsem se rozhodl pro variantu B. Teď se chci jen zeptat a ujistit, ptal jsem se co je to za typ kabelu, prý je to koaxální kabel. Byl jsem se podívat v Datartu, měli tam jen 2 typy, s tím že se lišily jen tím, že jeden byl venkovní a druhý vnitřní (méně odolný). Můj záměr je vést kabel chodbou u stropu lištou, takže by stačil asi ten vnitřní. Celkovou délku od domovních dveří do bytu k místu kde chci zásuvku na modem jsem změřil cca 50 metrů.Jen bych se tedy chtěl zeptat jestli opravdu je to prostě "koaxiální kabel" nebo jestli náhodou neexistuje více typů, a dále případně jestli se vyplatí nějaký konkrétní typ. Co jsem se tak díval, cena se většinou pohybuje kolem 10-15 Kč/m.

Odpovědi na otázku

Ten připojovací poplatek bude nějaký fór Slušný poskytovatel připojuje zdarma, normální za pár stovek.Každopádně jde o koaxiální kabel, u vnitřního se vyhni velkým ohnutí na malém úseku kabelu.

No, for to není. Totiž, před asi 5 lety se to budovalo v ulici. Dělaly se přípojky k domům a následně od domovních dveří do jednotlivých bytů. Bohužel bývalý majitel si nepřál, aby se v domě kopalo, proto nechali vývod jen u domovních dveří. Dneska tak máme internet UPC dovedený jen k vnějším domovním dveřím dole a do jednotlivých bytů a pater už zásuvky a rozvody nevedou a oni to pak už zadarmo znovu neudělaji, to jen když to budujou.

Koaxialnych kablov existuje nepreberne vela druhov. Nevieme typ pripojky, ale ak je to vcitane TV, tak to bude 75 Ohm koaxial. Cim hrubsi pouzijes, tym menej signalu sa tam strati. Preco si sa neopytal aky typ kabla tam mas pouzit ked ti povedali, ze si to mozes spravit sam ?

Typicky RG-59 nebo ekvivalent.

Ptal jsem se, řekli mi jen standardní koaxiální kabel a v Datartu ani více typů neměli, jen mi doporučovali nějaký Belden.

Belden je koncern, výrobce velmi dobrých kabelů, katalog koaxů má asi 1 cm. Žádná Čína. RG-59 je standardní koax 75 ohmů pro rozvod TV.Kup si v GESu celé kolo http://www.ges.cz/cz/koaxial-tv-sat-kk-80-7... a budeš v pohodě. Vyžaduje opatrnou montáž a vhodné konektory. Není pro venkovní prostředí.

Ten odkazovany z GES by mohol byt dobry.Naproti tomu RG-59 od Belden moze mat napriklad ocelove pomedenne vnutorne jadro (su dva typy). Vyhodou RG-59 je omnoho lepsie tienenie s cu drotikov s 95% krytim. Je to vhodne ak je v blizkosti lokalny silny TV vysielac.

Pozor, budeš potřebovat malinko jiné koncovky, než u klasické TV zdířky, ale ty už ti tam klučina od UPC nacvakne :)Jinak potvrzuji - UPC si za doinstalaci nechá zaplatit (a vcelku po právu - proč by to měli dělat zdarma) - zdarma je jen "zapojení" při samoinstalaci - tedy přijde klučina s balíčkem, podepíše se protokol a klučina odchází... zapojení je na uživateli. Už za zapojení tím stejným klučinou se něco málo doplácí. To už mi fér nepříjde, ale budiž :) - holt UPC je neponaučitelné a ví, že si to v řadě míst může dovolit.Držím palec, připojení za to opravdu stojí - sám UPC používám už skoro 5 let k naprosté spokojenosti.

Klučina od UPC asi nebude mít správné konektory pro daný kabel. Protože tomu tak daleko nerozumí a jeho rozkaz zní jasně, tak nacvakne, co má v kabele. Výsledkem je, že stačí zadupat a konektor přestane konektit. Proto doporučuju rovnou koupit správné konektory.

My fungovali přes UPC snad 10 let. Tehdy tu jiná možnost nebyla, do letošního roku spokojenost. Letos jsem ale musel vypovědět poslední službu - internet. Důvody: výpadky, neschopnost technika, vysoká cena i po slevě.

Hele a to by mě teda pak ale zajímalo na co jsi přešel. Já se totiž díval a nic výhodnějšího než UPC jsem nenašel. Momentálně mám ADSL od O2 s rychlostí 8Mbit za cca 400/měsíc... teď budu mít 40 Mbit za nějakých 360 včetně pronájmu modemu.

Místní poskytovatel optické sítě. 30/15 Mb/s za 300,- instalace zdarma, v květnu byla akce bez vázací doby, router mám vlastní.

No, popravdě to mi už o tolik výhodnější nepřijde. Já to budu mít za 360 na 40 MBit, navíc možnost do budoucna upgrade až na 240 Mbit. A hlavně je taky pravda, že u mě nic jiného než O2 a UPC neni...

Ta UPC cena sedí, mě šlo ale o ten víc než 3x rychlejší upload. Down kolem 30 mi bohatě stačí. Ale je mi jasné že někde nic jiného není, tam člověk musí brát poskytovatele kteří jsou. Na chalupě mám třeba i problém s mobilním signálem, ale tam to beru jako výhodu

Tak bagrista stojí tak 1000Kč na hodinu. Nebo 800 dokapsy

Samosebou je koaxialnich kabelu asi tak 5000 druhu, ale tohle je televizni a to uz je trosku snazsi vyber. Popravde nevim jak moc je UPC modem haklivy na kvalitu signalu, ale ja doma pouzivam kvalitni s medenym opletenim (nikoli jen hlinikovou folii). Zkus nejaky obchod pro elektrikare nebo s elektrosoucastkami (GME, GES, TME, Elkas, ...). Prodejny elektro typu darart na tohle nejsou to spravne - presneji minimalni vyber vetsinou z jednoho kusu, nulove znalosti prodavacu,...

Ten nejlevnější (i tak stál v OBI metr asi 10 korun) hnus s hliníkovou fólií jsem kdysi použil na rozvody v bytě, když jsem potřeboval přidat zásuvky v dalších místnostech. Až se divím, ale modem je úplně na konci 20metrového kabelu za rozbočovačem a zásuvkou, a funguje bez potíží.Každopádně bych dneska za kabel poněkud připlatil

a od upc si ten kabel koupit nemůžeš?

může, ale bude 10x dražší.... :) protože UPC mu k tomu dodá i toho technika :) - samotnej kabel asi prodávat nebudou... - v tom je ten fór, oni klíďo počkají až si to člověk sám zmrví a pak si nechají zaplatit za opravu :)Ne, teď vážně - asi bych poprosil lidi na infolince, aby mi dali kontakt přímo na techniky a s těma se domluvil jaký typ přesně použít. Istota je gulomet.

Díky všem za rady, určitě mi to pomohlo.Ještě se ale zeptám na jednu věc... asi hodně z vás UPC má takže by mě zajímala ještě jedna věc, kterou mi do telefonu nebo na pobočce neřeknou.... mám v plánu koupit si to nejlevnější 40MBit připojení, nic víc. K tomu je na první 3 měsíce za korunu ta základní verze televize TV Mini. Pak je prý potřeba buď zavolat a zrušit to, nebo to pak dál stojí 29 korun/měsíc. Mám sice doma set-top box s víceméně shodnou nabídkou, ale signál doma stojí za prd, takže některé i programy zdarma vypadají k ničemu a proto bych to UPC asi využil. 29 korun je sice pakatel, ale někde jsem slyšel, že prý i když to vypovím, že to bude normálně dál fungovat... máte s tím někdo zkušenost?

Ono tady ten dotaz můj zapadl, ale ví někdo kdo má UPC jak to je s tou telkou zdarma?

Pořiď si dobrou anténu a neprovozuj televizi na ten proutek, co byl u set-topboxu.