» Poradna » Mobily

Kabely k domácímu kinu

Zdravím,mám dotaz ohledně kabelů k domácímu kinu, jedná se o Panasonic SC-BTT505EG-S. S výkony reproduktorů v RMS: Přední:200 W x 2 (1 kHz, 3 ohmy, 10 % THD) Středový:200 W (1 kHz, 3 ohmy, 10 % THD) Zadní:200 W x 2 (1 kHz, 3 ohmy, 10 % THD) Subwoofer:200 W (100 Hz, 3 ohmy, 10 % THD)V originál balení jsou 2x 1,5mm kabely, ale můj dotaz spočívá v tom, jestli by nebylo vhodnější použít silnější? Jelikož pro zadí repro je třeba 6m kabelu.

Odpovědi na otázku

Větším průřezem vodičů rozhodně nic nepokazíš. Je otázkou, jestli ten výkon není jen papírový.

Neboli vše max 20 W.1,5mm bohatě stačí.

Jo a dozadu půjde max 2W.Průřez řeš na délce 20m a výše.

Na tuhle srandu a na 6 metrů v pohodě stačí ty 2x1,5 kabely (a sotva to má těch 200W...možná tak PMPO). Průřez kabelů má cenu řešit v případě aparátu v jiných cenových a kvalitativních hladinách, kde například těch cca 16 tisíc (a víc) stojí jen starší bazarový zesilovač.

to je nejak moc čísel u mad ? jak to myslíš kabely dneska už je jen hdmi prenese to zvuk jak nic

Kabelyod vystupu zesilovace k bednam, analogove, co prenaseji az 200W. Lepe bys udelal, kdybys tu nenapsal.

200w ale neni moc dneska aspon tak 600

když nad tím přemyšlím když tam dá 2,5 mm nic nepokazí http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni-mater... ten 4 mm by se nemusel už vejít do terminálu, postavil jsem hrůzu zesilovačů a beden, dneska se už nedají kvalitní bedny koupit, musí se postavit..

To jsou zase blaboly. Kvalitni bedny se samozrejme koupit dajia. A ten nesmysl ohleden prenosu zvuku pre hdmi do beden, to je taky pecka. Tys postavil tak maximalne bednu z lega.

Ten clovek asi nezna elektronkove zesilovace a monobloky. Treba taka Primaluna dela kvalitni koncaky a predzesaky. dale bedny pokud jde kupovat do Euronicsu a jinych tak tam se to opravdu kupit neda. Naopak postavit kvalitni bedny bez patricneho vybaveni nelze. Vyhybka se musi odladit na presne parametry repro, + dale jeste ladit podle mistnosti a dalsich nejmene 100 parametru. (tloustka dreva masivu, obem vnitrniho prostoru bass repro, atd atd). takze tady spise dobra bedna se neda postavit doma.

xiro: Zas další blábolista, kecálek.

"postavil jsem hrůzu zesilovačů a beden" - jo, v lepším případě tak možná do kouta

Analogový přenos zvuku stále je a dlouho bude. Z toho receiveru se musí zvuk nějak do těch repráků dostat.

Zosilovac so skreslenim 10% by som zahodil do popelnice. Realny vykon pri este znesitelnom skresleni by som tipoval na max 50W a to este stale bude mat THD 1%. Moj 20 rocny zosilovac pre domace kino ma pri vykone 100W skreslenie 0.04%.

Elektronky dosahovaly podobných čísel (10%) a nevadilo to. Spíš záleží na charakteru zkreslení.

Ano, ale pri plnom vykone zosilovaca, pricom malokto zosilovac pouziva skutocne pri maximalnom vykone a to aj ten elektronkovy.Uzivatel 666 vykon odhadol asi realnejsie. Ked som kukol na vahu toho zosilovaca, tak je vsetko jasne. Vaha 3kg ani zdaleka nedostacuje na zdroj potrebny pre vykon 6x200W = 1200W. To by ten zosik musel vazit viac ako 20kg. Tudiz originalne balenie 1.5mm prierez bohate staci a vyrobca vie velmi dobre preco to staci. Pre porovnanie mozem uviest, ze moj zosilovac vazi 12kg a to ma vykon 100W iba na prednych kanaloch.

V době spínaných zdrojů bych neviděl korelaci mezi hmotností a výkonem.Výkon 1,2kW je schopen vystěhovat barák. Sinusový, pochopitelně. Japonský už asi ne a čínský 1,2kW může znít v obýváku trochu nahlas

Ja ti teda neviem, ci sucasne zosilovace pouzivaju impulzne zdroje, ale este ked som sa o kvalitu hudby aktivne zaujimal, tak impulzne sa tam nedavali kvoli sirokospektralnemu ruseniu.Ono to cele porovnavanie skreslenia medzi roznymi zosilovacmi, hlavne teda tymi novymi "digitalnymi" skonci neuveritelnym fiaskom ak ma niekto zaujem o skutocnu kvalitu zvuku a nielen tu papierovu. Pre tieto nove "digitaly" musela byt dokoca pozmenena metodika merania voci norme, pretoze 10% naozaj nevyzera dobre ked sa to objavi v technickej specifikacii. A tolko tie digitaly naozaj skresluju. Tie, ktore skresluju menej maju nasobne predimenzovany koncak, tak aby to cislo vyslo pre udavany vykon este ako-tak normalne. Vychadza sa z toho, ze pri mensej hlasitosti to menej skresluje. Inak povedane digitaly pouzivaju elektronicke obmedzenie vykonu velmi podobne ako auta. Tento Panasonic zazrak je zrejme natrieskany vsemoznymi serepetickami a nejaky obmedzovac sa uz do ceny nevosiel.Vzhladom na to by som si tipol, ze este normalny zvuk to bude mat tak do polovice vytocenia regulatora hlasitosti. Za polovicou to uz bude pripominat vsetko mozne len nie zvuk, ktory by chcel posluchac pocut.Tazky sok sa da zazit pri porovnani skresleni starsich zos.voci tym digitalnym ak sa bude merat tak ako definuje norma. Meria sa vzdy pri max.vykone, ktory je zosilovac schopny odovzdat do zataze. U digitalov to znamena s vypnutym obmedzovacom.- Starsie zosilovace maju typicke skreslenie pod 0.1%- Digitalne zosilovace maju skreslenie okolo 10%, t.j. 100x viac(!).Uzasna technika, hlavne ak si niekto pochvaluje, ze to ma skvely zvuk.

Spínaný zdroj možná do nějakého levného šuntu, ne do alespoň trochu slušného zesilovače.

Profi spínané zdroje mají účinnost přes 90% a dost potlačené rušení. Souhlasím s tím, že já bych si také nedal spínaný zdroj do svého nf zesilovače, už jen kvůli opravám.