Kabel na 4K

Zdravím. Rád bych zkusil propojit počítač s televizí, abych si mohl vyzkoušet hraní ve 4K, jelikož můj monitor podporuje pouze 1080. Je mi jasné, že k tomu obyč hdmi kabel asi nebude úplně vhodný. Můžu použít třeba tento - https://www.czc.cz/club3d-mini-hdmi-na-hdmi-... nebo je nutné si pro plynulé hraní na tv ještě připlatit? Díky předem za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Jseš si jistý že potřebuješ mini HDMI které jsi poslal? Kdyžtak klasické máš tady: https://www.alza.cz/alzapower-premium-hdmi-2-... velikostí mají spoustu, 1m je dost krátký

aha, máš recht. Mini hdmi opravdu nepotřebuju. Takže díky za radu i opravu.

Nemáš zač, sám mam 5m tento Alza kabel a je naprosto bez problémů. Navíc je (narozdíl od mnohých jiných) i certifikovaný takže je jisté že poběží. Ono stejně ve 4K asi většinu her nerozjedeš kuli nízkým fps ale i 1440p vypadá na TV super.

Objednal jsem si novou grafiku (RX 5700 XT pulse), ta zvládne při mírném osekání detailů i to 4K v 60 fps.

To je sice celkem silná karta ale stejně asi bude ve výsledku lepší 1440p + vyšší detaily než 4K na střední. Však to vyzkoušíš.

Tak moje tv 144 nedá, a můj monitor jakbysmet ne. Tedy, monitor zatím.

1440p znamená 1440 řádků, takže rozlišení typicky 2560 x 1440 a když sháníš 4K kabel tak jsem trochu předpokládal že máš 4K televizi, tudíž takovou která zvládne 3840 × 2160 pixelů a tak samozřejmě i nižší, pro tvou grafiku vhodnější 1440p. Ty to asi zaměňuješ s 144hz a to máš pravdu že žádná televize při 4K nezvládne. Jak velkou máš televizi a z jaké vzdálenosti se díváš?

taky otázka jestli ta TV zvládne 4k v 60Hz zobrazovat z HDMI bez zpoždění.. některý levnější "chytrý" TV mají vstup z HDMI dost nepoužitelný co se týče odezvy

Jo, viděl jsem 144 a hned jsem myslel hz. Telka je 4k, má i herní režim. Chci to jen vyzkoušet, pokud na tom budu hrát, tak asi na těch 1440p, aby to bylo plynulejší. Zkoušel jsem to na 1080 a jelo to svižně, ale chápu, že s vyšším rozlišením se to může trochu sekat.

Přinesl jsem 4k, dal na stůl, použil X let starý HDMI kabel co stál pár kaček a světe div se chodilo to.

No jeste aby ne.Ale obecne je cilem vyrobcu vydelat na vecech typu ultrasupermega HDMI kabel pro 8K za 1500Kc, takze se nikde moc neinzeruje, ze se starym kabelem za 150Kc to bude fungovat uplne stejne. :o)

Super, díky. Ušetřili jste peníze.

Tak 4K na 30hz umí minimálně HDMI 1.4 což je staré 10 let, a měl by to zvládat i kvalitní kabel 1.3 což je 13 let.