» Poradna » Notebooky

Kabel k touchpadu

Zdravím všechny,při přepastování notebooku Asus eee pc 1001PQ jsem omylem oddělal kabel k touchpadu.Našel jsem na netu podle čísla jiné,ale potřeboval bych poradit,protože se v kabelech opravdu nevyznám.Je to přesně tento kabel co jsem oddělal:http://www.amazon.com/J-haw-Ji-haw-E118077-8007... ale našel jsem i tady ten : http://www.amazon.com/LotFancy-E118077-RIBBON-P... http://www.aliexpress.com/item/FREE-SHIPPING-NEW-5p... Otazka bude nejspíš stupidní,ale nechci špatně koupit a je to moje první zkušenost s tímto typem kabelu.Otazka zní,je jedno jakej kabel a bude mi fungovat i ten pro HP? nebo je to prostě uplně stejné..

Odpovědi na otázku

pokud je stejná šířka a počet pinů, tak bude pasovat

ja mam 6mm a u tech na HP myslim 5mm takze to asi teda nepujde.jinak dik

ako na sude: "omylem jsem ho oddělal".

Důležitá je šířka kabelu, počet vodičů a s tím související rozteč vodičů - pinů v ZIF konektoru. Těch roztečí je několik a jsou si dost podobné od oka, pozor na to.

poradne jsem to zmeril a sirka je 6,5 mm a roztec se neda snad ani zmerit,cca pul mmA ty pro hp sem videl nekde na Ebay taky 6,5mm a roztec 0,5 mm.Myslim,ze by to melo pasovat pinu je 12...Akorat me zarazi,ze nekde je uvedeno type: The touchpad row line a nekde type:Power Button cabletak jestli to tak vadi,nebo ne? vubec netusim jestli jsou ty kabely urcene fakt jen pro urcite propojeni,nebo je to univerzalni kabel na propojeni touchpadu a ostatnich zarizenich... A kdyz je tam uvedeno pro znacku Asus nebo HP,jestli je to fakt jen pro ty dane znacky,nebo je to kompatibilni s jinymi zarizenimi...asi to moc koumu :D :D ale nechci udelat chybu

Kabel jako kabel. Akorát jsou různě natvarovaný, aby pasovaly na konkrétní místo

Dobře,tak ok,děkuji teda všem a hezkej večer....

To není pravda, nemať tazatele, nebo si koupí kravinu. Těch kabelů je několik druhů s vodiči v různém rastru!

takze jak teda :D

Musíš v první řadě vědět jaký přesně kabel máš, pokud teda nenajdeš nějaký bez označení, ale podle popisu určený pro svůj notebook. Nebo vem posuvku a změř rozteče

Však byla řeč o správné rozteči a pinech. Potom to už je jedno. Kabel se dá popřehýbat dle vlasních potřeb

Jo to pak souhlas. Co se týká délky, tak je to celkem jedno, jen aby nebyl moc krátký, delší být může.

to jsem udelal, ten prvni odkaz nahore v mem prispevku,je presne kabel co mam akorat jsem chtel najit levnejsi :D Asi objednam ten pokud nenajdu jiny,tak dekuji za pomoc.mejte se

Chci se zeptat, když při přepastování notebooku oddělám kabel od touchpedu tak už potom nepůjde a musí se koupit nový?