» Poradna » Počítačové sítě

Kabel CAT6 nefunguje jako prodlužka k WANu

Koupil jsem si placatý kabel CAT6 jako prodlužku, že ho konečně schovám pod lino. Měl nahradit kabel CAT5E od routeru ke kabelu poskytovatele internetu na chodbě, s kterým je spojený spojkou. Bohužel to nefunguje. Při zapojení od routeru k počítači CAT6 funguje. V čem by mohl být problém? Dík.

Odpovědi na otázku

Ve spojce.

Už to funguje, někde to bylo zapojené špatně

Ve spojce...

Když jste kupoval nový kabel - nešlo to koupit tak dlouhý, aby se nemusela používat spojka? Každá spojka je zdroj přídavného útlumu a nepravidelných poruch.