» Poradna » Programy

K čemu slouží program Intel Processor Diagnostic Tool ?

Kdyby měl českou nápovědu tak se neptám. malé OT odbočení:V jakém přesně zákoně, je že pokud to zboží vyžaduje je povinnost dodat český písemný návod ?Jak to je v případě softwaru z internetu, když internet bourá hranice a nějaký progrmátor z Afriky asi nemůže znát zákony všech zemí od ku´d si mohou jeho program stáhnout.V tomto případě absenci českého readme.txt chápu (programátor z Afriky), ale v případě Intelu mě to zaráží, že k programům nedává český návod.

Odpovědi na otázku

"The purpose of the Intel® Processor Diagnostic Tool is to verify the functionality of an Intel® microprocessor."Kontroluje funkčnost mikroprocesoru.Podívej se na to z druhé strany:1. Překlad stojí peníze2. Čeština je světově bezvýznamný jazyk3. Český trh je malý (viz bod 1)4. Kdo se chce hrabat v systému, má umět anglicky5. Existuji online translatory. Překlad je sice kostrbatý, ale jde pochopit základní smysl.

Zakon ostatne v tomto pripade cesky navod nevyzaduje.

634/1992 Sb., Zakon o ochrane spotrebiteleNeumet anglicky je dnes ostuda. Neumet pouzit Google Translator je ostuda na patou (a na rozdil od neschopnosti cist anglicky test to ani neni omluvitelne).Ten program Vam Michale nikdo neprodava, je k dispozici ke stazeni ZDARMA. Tudiz k nemu nemusi byt navod zadny, natoz v rakovnickem dialektu, jak by Vam vyhovovalo.Program umi rozpoznat ruzne vlastnosti procesoru, overit jejich funkcnost a provest zatezovy test procesoru.

Ale Intel v tomto případě figuruje jako prodávající (poskytuje službu byť elektronickou ke stažení), je jedno snad zda je to zdarma nebo za peníze.Citace ze zákona:Informační povinnosti§ 9(1) Prodávající je povinen řádně informovat spotřebitele o vlastnostech prodávaných výrobků nebo charakteru poskytovaných služeb, o způsobu použití a údržby výrobku a o nebezpečí, které vyplývá z jeho nesprávného použití nebo údržby, jakož i o riziku souvisejícím s poskytovanou službou. Jestliže je to potřebné s ohledem na povahu výrobku, způsob a dobu jeho užívání, je prodávající povinen zajistit, aby tyto informace byly obsaženy v přiloženém písemném návodu a aby byly srozumitelné. (2) Povinností uvedených v odstavci 1 se nemůže prodávající zprostit poukazem na skutečnost, že mu potřebné nebo správné informace neposkytl výrobce, dovozce nebo dodavatel. Tyto povinnosti se však nevztahují na případy, kdy se jedná o zřejmé nebo obecně známé skutečnosti. § 10(1) Prodávající musí zajistit, aby jím prodávané výrobky byly přímo viditelně a srozumitelně označenya) označením výrobce nebo dovozce, popřípadě dodavatele, a pokud to povaha výrobku nebo forma prodeje vyžaduje, názvem výrobku, údaji o hmotnosti nebo množství nebo velikosti, popřípadě rozměru, dalšími údaji potřebnými dle povahy výrobku k jeho identifikaci, popřípadě užití,b) též údaji o materiálech použitých v jejích hlavních částech, jde-li o obuv, s výjimkou těch výrobků, které podle prováděcího právního předpisu označování nepodléhají. (2) Je-li třeba, aby při užívání věci byla zachována zvláštní pravidla, zejména řídí-li se užívání návodem, je prodávající povinen spotřebitele s nimi seznámit, ledaže jde o pravidla obecně známá.(3) Nelze-li prodávané Ukázat celý příspěvek

1. Prodavajici prodava. Intel neprodava.2. K nekterym vecem (ikdyby byly prodavany) cesky navod byt nemusi.Tudiz 3. Ja sice uznavam, ze si chcete o necem popovidat, ale tohle je debata "fakt vo hovne".

HAHA, tak si na něj stěžuj, nebo podej žalobu.

On je Intel v české jurisdikci?

No pobočku v České republice má, a poksytuje služby na uzemí České republiky.Intel Czech Tradings, Inc. Pobrezni 3, 7th Fl. IBC Business Centre 18600 Prague Praha, Hlavni Mesto Czech Republic

To má být stručné nebo rozsáhlé???????

Nainstaluj si ho, a hned ti to bude jasné. Záleží kolik máš IQ.

On tady radeji stravi dva dny pranyrovanim Intelu (neb literu zakona nechape), prestoze ten program je pro nej zbytecny (jak by zjistil behem par desitek vterin).

Souhlas.

No třeba i k rohlíku je povinnost pokud o to zákazník požádá předložit "dokumentaci" z čeho je upečen - to hlavně kvůli lidem, co mají nějaké zdravotní omezení - potravinové alergie, např.Výrobce, když uvádí cokoliv na trh, tak musí taky mít nějaké papíry ať je to fyzické zboží nebo elektronické.

Ten program je zdarma. Nikdo ho na zadny trh neuvedl.Kdyby ten program byl za penize, je z jeho povahy i tak zrejme, ze by u nej zakon cesky navod nevyzadoval.Kterou z tehle dvou vet nechapete, cemu konkretne na ni nerozumite?

Třeba u toho výše zmíněného rohlíku je jasné, k čemu slouží, ale u probgramu který poskytuje různé výpisy, má konfigurační možnosti je návod nutný, protože konfigurací zapínáte a vypínáte jeho funkce.I k lampičce s jedním tlačítkem musí být dodán návod.

Vem si léky a klid, ano. Je hromada programů, typicky ACDSee, SpeedCommander a další, složitější, ke kterým žádná čeština ani návod není, protože autoři si CS nepřejí, nebo pro ně není důležítá. Tvůj úkol je, zvládnout ENG do té míry, aby jsi nic takového nepotřeboval. V IT světě se na CS nehraje, u pilotů letadel se na CS nehraje atd. Jasné? Nebo jsi trochu pomalejší??Poznámka: Jest-li se nudíš, jdi někam s roštěnkou a užij si to, dík.