K čemu připojit nový aktivní chladič?

Dobrý den,
můj počítač se asi po každých 5-10 min startu začal zasekávat. Tak, že nejdřív se začal ohromě sekat až se pak úplně zaseeknul. Pomůže jen tvrdý reset a pak to jde vše na novo. Zjistil jsem, že se mi u zdroje přestal točit aktivní chladič. Kondenzátory vypadají v pořádku a tak bych řekl, že je to právě tím, že se zdroj přehřeje a díky tomu se PC sekne (reinstall W nepomohl).
Takže mě napadá větráček buď vyměnit anebo připojit na jiné místo. Teď ale kam? Nevím jaký potřebuje napětí. Připojuje se to k molexu? Nevím. Poraďte mi, díky :)

Odpovědi na otázku

Větrák se napájí 12V a zapojuje se uvnitř ve zdroji. Buďto jsou dráty připájeny natvrdo, nebo je tam konektor.

Větrák ve zdroji bývá většinou natvrdo připojen uvnitř.A rozhodně bych ho doporučoval vyměnit(pozor!tady bude potřeba pájet!),než zapojovat jiný jinam.Dočasně nouzově lze připojit takřka libovolný větrák klidně do molexu,nebo na volný konektor na desce.
Pokud se přehřívá jenom zdroj,tak to pomůže,v každém případě doporučuji udělat ve skříni pořádek(prach,kabely...) a udělat průvan dalším(i) větrákem(větráky) dopředu a dozadu.Rad na toto téma je na netu dost.