» Poradna » Programy

K bakalářce popis obrázků ve Wordu

Doufám, že to nebude moc stupidní dotaz, ale v bakalářce mám mnoho obrázků, grafů a tabulek. Nad (nebo) pod každým objektem by měl být uveden zdroj a číslo objektu.

Nevíte jak tam zadám ty popisky? Jediný na co jsem přišla bylo upravit řádkování(popř. odebrat mezeru v řádkování), změnšit písmo a nastavit horní(dolní index). Avšak to nevypadá moc podle mých představ a mám objektů moc a todle mi přijde nepraktický, nepěkný a zdlouhavý.

Je nějakej způsob jak na to ?

Používám MS Word 2007

Odpovědi na otázku

Pravý klik na obrázek - vybrat z menu Titulek a tam si vybe typ titulku a napiš si k němu co chceš. Ve stylech si pak přenastavíš vzhled písma pro všechny titulky najednou a pak z nich můžeš vygenerovat i automaticky seznam.
U tabulky je to podobně. Jen se nekliká pravým tlačítkem na tabulku přímo, ale na takový ten čtvereček se šipkama, který se objeví v rohu tabulky, když se na ni najede myší.
Jinak tyto popisy jsou pro Word 2003 (2007 doma nemám, jenom v práci), ale ve verzi 2007 by to mělo fungovat podobně. Snad

ty jo boziiii ... diky moc

Nevím proč, ve Word 2003 mi ten postup od t-fuse nechtěl generovat seznam obrázků, něco jsem asi dělal špatně. Nebyl čas to zkoumat, tak jsem titulek dělat z menu Vložit->Odkaz->Titulek.

p.s: A žádné "přímé" úpravy stylu textu v žádném případě nedělej, budeš v tom mít jen nepořádek. Používej výhradně styly (pokud budeš potřebovat, můžeš si styl upravit nebo vytvořit nový). Pro nadpisy výhradně styly nadpis (je jeich několik), pak můžeš vytvořit automaticky i obsah, což v bakalářce potřebuješ.

Já mam zas takový problém, že v dokumentu ve Word2007 mám dva obrázky vedle sebe, ke každému z nich chci připojit samostatný titulek (čili titulky jsou nyní v jednom řádku oddělené tabulátorem), ale v seznamu obrázků se mi tyto dva titulky objeví společně v jednom řádku a já bych je přitom potřeboval oddělit na samostatný řádek. Nevíte někdo jak na to?

ja mam presne ten isty problem, akurat, ze mam obrazky vedla seba tri! neviete niekto poradit ako to urobit aby v zozname obrazkov bol kazdy popis v novom riadku?

No nevim no.. já sem to dělal tak, že sem vytvořil tabulku 2 řádky, 1 sloupec, viditelnost sem dal na nulu - tý
tabulky. No a do prvního řádku sem dal obrázek a do druhýho řádku popis.

hmmmmmmmmmmm

A ten text (popis), šel z toho automaticky vytvořit seznam?

Asi ne, protože když stojím v buňce tabulky a dám "vložit odkaz-titulek", tak mi to vloží titulek k tabulce, ne text do buňky. A pokud tam ten text ručně vepíšeš, tak ti z toho nepůjde vytvořit seznam, takže je to k ničemu. Titulky obrázků, tabulek a grafů jsou taky proto, abys mohl automaticky vytvářet seznamy (Vložit->Odkaz->Rejtřík a seznamy), a tyto seznamy a rejstříky budou navíc i hypertextové odkazy. Ručně psát titulky je na nic.