K-6 3D 500MHz, 312 mb ... nestaci na video?????

Davam dohromady stary Compaq 5461 s nize uvedenou konfiguraci a nevim co tam dat za system. Puvodne tam mel bejt Mandrake, ale to se neda jak je to pomaly. Tak jsem zkusil WXP (nic jineho nemam) a to je o hodne lepsi.NICMENE - tohle bude doma pouze na psani mailu a na sledovani televize online. Bohuzel ackoliv je zakladni prace v systemu celkem (s prihlednutim ke konfiguraci) svizna, kdyz zapnu Novu (online), tak se to trha neskutecne.Potreboval bych vedet, jestli tomu pomuzou treba W98... Nebo mam vymenit grafiku? Nebo je proste pomalej procesor a tohle uz nerozchodim???DIK MOC (a hezky svatky)K-6 II 3D 500MHz, 312 MB RAM, 32 GB hdd, grafika na boardu (nejaky hnus). Pripojeni k internetu je 5 mbps.

Odpovědi na otázku

Na video to staci, na DIVX nie. Chyba je v grafike. Nejaky hnus na doske, cca 5 rokov stary ma vykon tak na dos. Najlacnejsia grafika z bazaru zvysi prudko sledovatelnost videa. Pozor, aby este podporovala AGP1/2x. Dnes sa predavaju uz len 8x, t.j. do dosky asi pasovat nebudu. Vhodna je ATI RAGE/Radeon s 8 - 32 MB RAM. Starsie Atiny mali podporu MPG2 hardwarovo. Pred tyzdnom som zadarmo pozical GX2 od ATI a nepocitam, ze sa mi vrati. Ale aj ta starucka karticka zvladala video na P233 vcelku dobre. (Pravda len avi a mpg1,2 prip. divX 3.1 .:) Druha moznost je pomaly datovy tok zo siete. Skus ulozit a pustist z disku ...

Dej si bacha aby na boardu bylo AGP, jinak některé DivX mi jedou i na K6-2 266@285MHz, 128MB ram, S3 trio 3d/2x, ale v dosu+program quickview (www.multimediaware.com/qv)

Tak tu rozhodne lepsia gr. karta nepomoze, lebo on-line video je stream a ma daleko od MPEG2, takze tam urychlovanie nepomoze. Mam taky dojem, ze Nova pouziva stream Windows Media, takze tam treba urcite lepsi procesor. Skusal som Markizu (nieco podobne ako ma Nova) na K6-III s kartou s cipom Nvidia Riva TNT2 M64 a bolo to strasne. Jedine mozne riesenie je sa o to s touto zostavou vobec nepokusat.