» Poradna » Ostatní

Justin Bieber Vs. Kiss

Dobry den... mam trochu netradicni dotaz .. presto me zajima vas nazor :) ..proc ma justin bieber u videa na youtube 756 741 411 shlednuti a nesmrtelnej song od acdc Highway to hell jen 11 797 199 ?vsem za svuj nazor predem dekuji

Odpovědi na otázku

omlouvam se za chybu v nazvu... nejprve me napadlo to cele srovnat s necim od kiss

Protože dětí je více jak rockerů

taky nechápu jak může mít takový buz*ík tolik zhlédnutí..

protoze v dnesni dobe neni In poslouchat dorbou a kvalitni hudbu, ale jen tzv sracky

Předně musím říct, že se nebudu bavit o konkrétním stylu muziky. Kvalitní muzika je v mnoha stylech a i moderní styly jsou kvalitní, jen ty opravdu kvalitní moderní věci člověk nikdy neuslyší v "normálním" radiu, ale musí si to najít třeba nějaké i-radio.Já bych zase ty mladé tak nepodceňoval. Sice asi jsou vidět víc ti, kteří poslouchají sra*čky, ale i ze svého okolí znám nemálo mladých lidí, kteří mají rádi ii starou dobrou muziku z cca celých 70tých až první poloviny 90 let, kdy se ještě bylo hodně kvalitních věcí i v tehdejším popu.Na Youtube nejpíš prostě jdou dnes nejčastěji hlavně děti, dospívající méně a dospělí ještě méně, protože na to buď němají tolik času, nebo to znají jen z doslechu a nemají ani potřebu na Youtube chodit, mají své zdroje muziky a zábavy. To bude nejpíš ten důvod. Věřím, že kdyby tam všichni chodili opravdu často, tak by JB neměl nejmenší šanci.

ano .. ale te ''starsi'' muzice uz se dnes nedava zadna sance,... vim o cem mluvim. je mi 16 a 98% lidi co znam ze sve vekove kategorie chodi do klubu na rytmuse a justina .. pritom je prava muzika pro vsechny uplne pasee .. co neni stylove tomu se nedava sance .. tomu prispivaj ale uplne vsichni .. kluby, televize, radia .. vsechno to jsou kolovratky na sra*ky .. zpatky ke me .. mam jen jednoho kamose se kterym hrajem ve skupine ve stylu 60-70 leta.. chodime na koncery kapel ..ale na kazdem jsme nejmladsi sputni s pivem :D proste NEpotkate na nejake kapele nekoho komu je mene jak 17 ! ale s tim uz nikdo nic neudela .. samozrejme souhlasim s tim ze i dnes vznika stale kvalitni muzika a dale souhlasim ze v normalnich radiich je nehrajou (ja mam napriklad vyborne http://radio1.cz/... )

Tak zas tak moc se mezi lidmi tvého věku nepohybuju, je mi jasné že vysoké procento bude poslouchtat ty sra*ky, ale jestli jen dvě tři procenta poslochá Hudbu...neber to ve zlém, ale upřimně doufám že přeháníš , ale jsi mezi nimi...asi ne, bohužel.Je fakt, že komerce je dnes oblášť IN. Ale ty kluby, v našem městě je několik, kde se hraje dobrá muzika ať nová nebo stará, kde hrají kapely různých věkových skupin a nehrají žádnou komerci...ono je to těžké, komerční radia vymlít mozek umí, ale možná jsem optimista, ale zas tak černě bych to neviděl...ale teď jsem uvědomil, že beru mladé do kolem 20ti let (cca 19-22), tam se to bych řekl zas trošičku liší co mám mladší kamarády. Ale když se podívám na sebe, taky jsem tehdy poslouchal kde co...oni na to třeba přijdou, ne všichni, ale někteří snad. Snažím se být optimista , věřím že dobrá hudba nezanikne. A tobě i tvém kamarádovi i vám podobných držím palce, třeba budete lidi ve svém věku potkávat častěji.

Néé že by mi ta vaše "kvalitní muzika" vadila, ale jak může někdo prohlašovat zrovna tu svoji muziku za "kvalitni"?....Posloucham DnB, Tekkno, Elektro, Trance, Hardstyle, Dubstep...az dal, kazdymu se libi neco jineho a ma na to pravo. Toho JB taky moc nemusim(no vlastne bych ho rad zamlatil do zeme, mozna ze to nemel lehky/sikana atd./, ale prijde mi arogantni), a ma hroznej hlas :D Vlastne ani ty stary, jak bych rekl vykopavky moc nemusim, neni tam takove "energie" a je to proste stary :D

Nerad bych započal další hádku, ale zjisti si co přesně znamená slovo hudba .... syntéza digitálně generovaných zvuků seřazených člověkem do nějakého uchopitelného řetězce, jako je Tekno, Dubstep ( radio Wave poslouchám taky ) Trance a podobné odnože computerových noise hybridů, to určitě není ..... Tohle tvrzení se Ti samozřejmě líbit nebude, stejně jako mi se nelíbí blbina typu " lastne ani ty stary, jak bych rekl vykopavky moc nemusim, neni tam takove "energie" a je to proste stary " ..... až jednou pochopíš význam slova hudba, nebo umění, pochopíš i to co dnes kdo vidí na poctivé rockové muzice i po 40ti letech a snad i to, proč po syntetických blbůstkách za rok neštěkne pes

Ono s těmi syntetickými věcmi je to složitější. Syntetika byl i Jarre, Kraftwerk, Vangelis atd., a právě třeba NEKOMERČNÍ trance, ambient a podobné styly z těch strých mistrů dost vychází. Nemyslím tupé tuc tuc, sem tam bum a sem tam zvuk pííííýýýp , ale s citem udělanou muziku plnou melodií, změn, plnou nápadů jak melodických tak zvukových...i to je moderní elektronická muzika, s moderními postupy, ale přesto nápaditá. A další její odnože, které experimentují s kombinacemi starých a nových stylů...to býdá úplný mazec.

No bacha J.M.Jarre a Kraftwerk, v tom jsi jasně viděl toho člověka, kde ho vidíš ve strojovém beatu protkaného o fazi posunutým signálem, tuhla smyšku vyrobí kdejaký trouba v neděli po obědě za pět minut S tím ostatním s Tebou souhlasím, jenže to co popisuješ ( ale s citem udělanou muziku plnou melodií, změn, plnou nápadů jak melodických tak zvukových ) ani v Tekno, ani v žádném jiném stylu zmiňovaných výše prostě nehledej, zbytečná práce

Ono je to s tím opravdu složitější. Měl dřív úplně stejný názor, ale pak jsem poznal lidi...zpěv třeba na těch Arminových párty není naživo, ale viděl jsem záběry z jeho studia...měl tam skutečné opravdové syntíky. Jeho věci jsou propracované, žádné tupé smyčky a ve studiu prý ztráví spoustu času. Pak jsem našel nějaký web (už nevím jmeno), ti sice nehráli muziku co by se mi líbila, ale v popisu měli taky i klasické HW syntíky s klaviaturou, klávesové MIDI kontrolery...a ti kamardádi, o kterých mluvím, ti sice nehrají třeba ten trance (styly bych kecal, mám v tom fakt hokej, ale hrají a tvoří toho víc), ale jsou to opravdu umělci, znám je dobře, a jejich muzika podle toho taky vypadá. A kromě tohoto poslouchají i staré pecky rock, jazz-rock...ono opravdu není moderní elektronika jako moderní elektronika. Že se to dá dělat i tupě smyčkama neznamená, že to tak dělají všichni. Jedna věc bude bezduchá, jiná "duchá" , skvělá.

Ale tak jasné, všude najdeš brak a všude najdeš nápad a "zručnost", to je bez diskuse. Ono, já už dávno nedělím muziku na dobrá/špatná, ale na líbí/nelíbí, ale to by fakt bylo na hodiny diskusí a tady o to evidentně nešlo, tady šlo o zamyšlení 16ti letého kluka nad tím jaká je dnes situace a sám jsem překvapen že i v téhle generaci existují lidi co zrovna nejásají z braku a rychlokvašek

jj, to bylo na diskuzi u piva a tak , taky mně to mile překvapilo a myslím že konkétně on tuhle diskuzi bude chápat Těch stylů a muzikantů více nebo méně elektronických, vícě nebo méně navaující na klasiky ve všech možných stylech, experimentujících s těmi kombinacemi starých a nových stylů, používajících i živé nástroje, i kláveswové syntíky atd. je spouuusta, co jsem nedávno do toho jen okrajově pronikl, tak z toho všeho mám hlavu jak škopek Ale to člověk v radiu opravdu nenajde.

Navíc třeba na radiu (mám dojem že Ambient-Psychedelic-Chillout, poslouchávám ještě jedno, nemlžu ho teď v odkazech WInampu najít) slýchávám věci, kde některé nástroje nemůžou být syntetické. Jo na chillout jsem zapoměl. Nebo retrospektivní lounge, to už ale není až tak elektronika...

Já osobně jsem nikdy nesdělil žádný styl a řekl jsem, že i dnešní muzika může být kvalitní. Jsem "multistylový", mám rád jak Jazz, Rock a podbně, mám ale rád i elektroniku, občas si poslechnu i nekomerční trance (Armin třeba), Tekkno asi ne, Dubstep teď si nejsem jistý, mám v těch stylech bordel, je jich tuna včetně podstylů...ale třeba z elektroniky Ambient...mám i kamarády DJ v mém věku +/-, kteří tuto hudbu hrají i sami tvoří včetně kombinací moderních stylů, elektronických stylů a starých stylů...často je to prostě bomba.Jinak s tou energií bych oponoval, ne jen v nové muzice je energie. Ve staré (pokud je dobrá), tak je tolik energie, že se z toho jeden po*ere. Ale ať nová nebo stará, v hodně špatné nebube žádná energie, v dobře udělané bude spousta energie. Ve špatně udělané rockové muzice nebude nic, bude to shit. V dobře udělaném moderním elektru bude plno energie...ono to záleží na umu těch muzikantů, ale i na tom kolik sdrce do té muziky dají. Je to zvláštní, ale jde to nějakým způsobem poznat, a je opravdu jedno, jestli je to trance nebo nějaká stará rocková věc. Sra*ky i skvělé věci jsou ve všech stylech. Ale JB prostě patří mezi totální sra*ky.

V tom bych s Tebou nesouhlasil, že Těm starším se nedává prostor. Já mám nalazena rádia Hey ( které se proměnilo cca před rokem v komeršní katastrofu, takže poslouchám už jen velmi zřídka ), Rádio Beat a Rádio Čas Rock a řenu Ti, jak je mi 40, tak AC/DC, KISS a podobných ( nikoli špatných ) zababonů, si tam užiješ do sytosti. Někdy mi to až už leze na nervy, protože dramaturgové jsou diletanti a od každé ze zmiňovaných kapel znají asi tak 4 skladby, které omílají pořád dokola. Ale že by tenhle bigbít nedostával prostor, to rozhodně nesouhlasím .... když mi bylo tolik co Tobě, tak v rádiích nebylo vůbec nic a nejtvrdší co bylo možné zaslechnout byl Michal david a jeho Poupata

A to můžeš být rád, že nejsi ještě o 10 let starší-to bys z čs radií slyšel jenom dechovku a Gotta

No, to máš bohužel pravdu Ti šťastnější to řešili rádiem Radio Luxembourg

Ach Justin, tie tvoje perly a názory na elektro...Ale jedno je isté.Za 30 rokov, bude mať na youtube Justin B,(nie tento z poradny), čísla v jednotkách miliárd.Keby Youtube fungovalo pred 30 rokmi, tak by mali Párpli,Kissáci a vobec starý hardrock, teraz čísla blížiace sa desiatkám biliárd.

Ty se zabývej YouTube, zdechlinou Symbian a nemontuj se do věcí o kterých víš prd

Promiň, já mám asi víc k muzice než ty a respektuji i žánry, které já pochopit nevím.A chtěl bych tě vidět ve studiu, jak skladáš jeden elektro hit, za druhým.Kéž by takových géniu bylo víc.

V pohodě, pochlub se, vystřihnu Ti omluvu a poklonu Já stavěl kytarové aparáty v době, kdy tady o syntetickém plebsu neměl ještě nikdo ani potuchy .... snad proto respektuji jakoukoli muziku .... pokud se tedy jedná o muziku a ne o hovadismy typu tekno ....

Není se čím chlubit.Jen když ty si bouchal dvě tesly do urny a nazýval to kytarovým aparátem, tak byl např.house již asi dvacet let venku a výrazněji ten plebs šel akorát v době tvý největší slávy.(Depeche Mode)A nevím pod jakým pojmem si ty představuješ výraz tekno.Zkus konkrétni příklad.

jj, house začal v USA už pěkně dávno v klubech, pak se přesunul do UK...taky mě to překvapilo. Jako ne že bych z moderní elektroninky mohl všechno, to rozhodně ne. Ale když člověk nedá jen na to, co slyší v radiu nebo v nějakém shitovém klubu, ale najde si dobré i-radia nebo kvalitní kluby, tak...jsem ze začátku byl mile překvapený. Ale v těch všech stylech mám fakt hokej, takže žádný konkrétní neřeknu (jediné co vím jistě, tak některé věci z nekomerčního trance se mi líbí, ambient, chillout...bylo by toho víc). Jinak staré věci z těch cca 70-90 let.

House začal doma, né v klubech, proto má název house a bylo to někdy v polovině šedesátych let.Jednalo se ještě tehdy o né elektronickou muziku.tá začala o dost později, ale vlastně z house u vzešla a takovými mediálnimi průkopníky byli, již spomenutý depeche mode.Nelze oddělit techno, od house.Furt to byli dva styly, které měli něco společného.Techno je techno a bylo.Takový typický představitel Nemeckého techna je napr Svan Väth a pravého techna, Detroitského, Jeff Mills.Někdo si třeba spomene na kapelu 2 unlimited a je taky označovali, jako techno, přitom to je diametrálně odlišné.Mění se štýli, producenti i Dee Jayi.Nemůžu vystát, blbečky, kerý nemaj o tom ani páru, hlavně, že maj v poradně tisíce příspěvků.Techno se zase spojuje s housem a vzniká electrohouse.Ale zase:já našel na výběrovce elektrohouse Kudura a to bych vraždil.Ten nemá nic spolěčného s tímto stylem.Jen tak namátkou, Axvell,Swedish House Mafia,Avicii, to už jsou představitelé.Taky david Guetta, ale toho je teď těžko zařadit, páč dělá s blbečkama na peníze, ale až si poslechnete jeho sety, budete se divit, že to mixuje on.Já momentálně nějak nedělím na žánry, pomalu se to ani nedá, ale Carl Cox, Umek, z mladých Eric Sneo, který má hudební konzervatoř, jsou Dee Jays v pravým slova smyslu a dokonce i tak trochu legendy.A nesmím zapomenout na starou scénu czsk, OO Bidlo FX, Toky,Igor Pataky, teď:Lucka Kvasnicová alias Lucca, Nebo Jaroslav Beck, alias Jay Beck.A pak si přečtu příspěvek od Justina a je mi špatně.Ať žije elektronická muzika.Je tady již řádku let a bude.

A mi nezbývá než Ti vystřihnout poklonu a hlavně OMLUVU .... víš o čem mluvíš a já Tě podcenil ... OMLOUVÁM se .... máš moje uznání ....

Nezklamals ... Kdyby byly Tesly použitelné, nikdo by se tím tehdy nezabýval loulo .... Konkrétní příklad Ti neřeknu, protože tyhle bastly dělá dneska kdejaký tukan weekend před technopárty .... bezejmený, anonymní plebs ....

... a mimochodem, Depeche Mode jsou jedni z těch kterých si dodnes vážím .... o House ( pod tím se dá dneska představit cokoli ) nepadlo ani slovo ( reaguji na tazatele, ne na rozumbradu vařícího z vody ) ....

Ne vím v čem jsem nezklamal, ale neodpovědel na moji jedinou otázku příspěvek, nějakým argumentem.jen pliveš nic ví, nic míň.

Ale neplivu, podívej se na to o co původně šlo .... co jsem odpovídal já .... Pozitron .... a přijdeš na to, že by to byla diskuse na hodiny, ale tady na to není prostor ....

Původně šlo o blbečka a hardrockovou klasiku,Volečku, máš o 5 let více, ale si vyhraněný na určitou muziku, až bych řek, bez urážky omezenej v rozhledu a vadí mi, když někdo řekne, že sedne za comp a udělá to, co se hraje, za pár vteřin.Víš na čem jsem vyrostl já?Pravě, na Kissácich, Deep Párplu, Dire Straits,Led Zeppelin, Def Leppard,Supertramp..je toho moc.v patanáctich jsem začal hrát diskotéky a pak, když jsem začal mixovat, začal jsem chápal muziku z úplně jiného úhlu.Asi nemáš ani ponětí, jak je těžky, zmixovat dvě skladby tak, aby se to líbilo, aby lidi to ani nepostřehli, vsunout tam nějaký sampl, bez kixu! a ještě to dobře, vtipně zamoderovat.A to pak už nemluvím o tvorbě tyhle muziky.je jiná, než tvoje, ale neodsuzuj, nehaň.Nikdy bys neměl na to ji složit, tak, aby se líbili těm magorům, jak jsem já.Sic!(ms promiň) jde o elektro, ale furt je potřeba mít nějaké vzděláni, neskutečné množství zkušenosti s hedebním hw a sw, cit pro muziku, melodii..Je to jak kdysi.Jen teď místo lídrů skupin, kytaristů, skladatelů, to dělaj Dee Jays, ve stylu, který je tyhle době uměrný a jim nejbližšší.mám doma slušnej aparát a když mě to chytne, je jedno, jestli si pustím techno, house,progressive trance,nebo perfect strangers, logical song, furt je to požitek

jj, jak jsem už psal, já mám sice rád rock, jazz-rock, některé písničkáře atd. atd., dřív z elektroniky jen ty staré (Jarre, Kraftwerk...), ale co jsem poznal lidi zabývající elektronikou jako ty, tak nestačil zírat co se všechno dneska dělá a hraje. Jo progressive trance mi něco říká, mám dojem že i to mě zaujalo. Ale fakt nevím ty styly, já si jen tak poslouchám Navíc mám dojem, že i tahle muzika se nedělá ve studiích jen se smyčkama a samplama. Co občas slyším z těch i-radií, tak bych řekl, že i v těch nebo podobných stylech se nebojí použít živé nástroje, nebo si třeba s tou bycí linkou vyhrát tak, že to zní dynamicky jakoby to hrál živý člověk na živé bicí. Ale ne jen bicí nástroje. (třeba na psychedelic.com - Ambient, psychelelic, chillout), je toho moc....

není to o samplech...http://www.youtube.com/watch...

Ty jo dík, teď mám důkaz toho, co jsem jen tušil z poslechu

Vydržel jsem to skutečně celých 8:15 ... ale nic hmatatelného, co by vypovídalo o kvalitách hudebníka, jsem tam nezaznamenal .... sampl around prostě ...

Jsou lepší kousky, ale na ukázku stačí.

Ale tohle by bylo fakt na dlouhou diskuzi u piva třeba i s mými kamarády (2 činně se zabývající těmito styly), na to tu není prostor.

u piva, jo, ale né v hospodě,Za aparátem, odzkoušt si, jen zmixovat, aby pochopil i nazsvěcený a pak je na to zrazu jiný pohled.

Nejsem vyhraněný ....Jak je těžký zmixovat dvě sklatby celkem tuším, akorát nechápu jak to může někdo prezenovat jako "svoji muziku" prostě mixuje cizí tvorbu , tečka ... Já nehaním hudbu, haním hovadiny typu TEKNO ... to s hudbou nemá nic společného .... Omluvil jsem se, uznal jsem že víš o co jde a tím to pro sebe uzavírám .... seděl jsem v jiných studiích než Ty evidentně, tam to smrdělo potem a chcala krev z prstů, protože "to solo" nikdy nebude dost dobre ....

Klausovo pero mělo víc bež oba dva dohromady