» Poradna » Programy

Jsem lama potřebuji poradit

Stahnul jsem si nějaké pozadí rozměr 1024x768 a digitálním foťákem jsem si nafotil nějaké fotky taky 1024x768 ale potřebuji poradit dam si svoji fotku kterou jsem nafotil a pak dám pozadí které jsem stahnul třeba jak stojím a dam pozadí palmy a chci abych stal pod palmou to  všechno de ale problem je ta palma je moc velká napozadí originál je menší a potřebuji aby byla jak jsem ji stáhnul dělám si pro sebe tak zvanou fotomontáž dělám to v programu Ulead Photo Express 4.0 je něco jiného včem by to šlo udělat                     & nbsp;         &n bsp;      Díky

Odpovědi na otázku

Kterym jazykem to pises?

photoshop

jak jakém jazyce to píšu

Já si to musel přečíst dvakrát abych to pochopil.Když něco píšeš tak to lépe formuluj. Nemůžeš jen tak opisovat tok myšlenek ve tvém mozku.

1. špatně zadaný titulek2. nesrozumitelný dotaz

Tohle je už do nebe volající,myslím ten pravopis.To už můžeš psát rovnou ve zkratkách a infinitivech.Dej si facku a napiš to znovu,kdyžtak ať ti táta pomůže.

LoL. To je řízek :)))Docela dlouhá věta. Škoda, že nemá začátek ani konec

A v čem je problém? Jeď do teplých krajin a vyfoť si tam menší palmu.

Mám pozadí mořské pobřeží a je tam písková pláž a jsou tam palmy. Potřebuju do tohoto pozadí vložit fotku mojí holky, kterou jsem nafotil digitálním foťákem. Ta palma na tom pobřeží je z povzdálí a když sloučím pozadí s portrétem, tak to pozadí se mi přiblíží a to já nepotřebuju a zmenšit nejde. Ten Photoshop 7.0cz mám ale jak to tam mám udělat nevím.

Dělám dlouho ve Photoshopu a nechápu jak se může pozadí přiblížit. První, co je potřeba si nejprve dát do vrstvy ono pozadí s palmou, pochopitelně že velikost nového obrázku bude stejná jako pozadí. Paj si vezmete fotku své dívky, tu si otevřete v nějakém prohlížeči fotek - dáte zkopírovat Ctrl+C , vlezete do Photoshopu dáte Ctrl+V - vložit a on si automaticky do další vrstvy natáhne fotku Vaší holky. Pokud je holka veliká - zadáte si zmenšení obrázku této vrstvy a je to - c čem je problém? Pozadí bude pořád stejné..... Asi jste nejprve vzal fotku holky s menším rozlišením a pak k ní přihrával pozadí - zkuste to obráceně - jistě to bude ono..A pokud by to pozadí bylo přiblížené, tak se nic neděje - označte si vrstvu s pozadím a zadejte změnit velikost a dejte si jí tak, aby nepřesahovala plátno a je to...Photoshopu zdar! ať se Vám to podaří....

Ja by som zase potreboval ten tvoj Photoshop 7cz

Díky už to funguje,je to boží,moc jsi mi pomohl