» Poradna » Programy

Jsem hlupak, pomozte-permissions ve WinNT

Ve WinNT 4.0 mám zapeklitý problém, týkající se práv uživatelů, se kterým si nevím rady.Na počítači uživatelé spouštějí program, který generuje datové soubory do předem určeného adresáře. Všichni uživatelé se přihlašují vždy (pro všechny) stejným jménem a heslem. A teď k mému problému:Tito uživatelé by tedy měli být schopni do tohoto adresáře data přidávat a číst. NIKOLIV mazat či měnit. Potud vše v pořádku. Na daný adresář nastavím oprávnění pro uživatele PŘIDAT A ČÍST.ALE, je zde zásadní problém. V tomto adresáři si spouštěný program vždy vytváří pracovní soubory, které sám v průběhu činnosti mění a maže. A zde vždy ztroskotá na oprávnění nastavené WinNT. Zkoušel jsem nastavovat práva pro SYSTEM na VŠE, bez úspěchu; přidal jsem CREATOR/OWNER na VŠE, pak ale nefunguje ochrana vytvořených dat, jelikož daný program je spouštěn pod účtem uživatele.Je nějaké řešení, nebo mám příliš vysoké požadavky?Hlavně ne rady typu "instaluj Win XP, Win 2000". Tento PC je používán v systému GLP (good laboratory practice) a ověřovací postupy jsou časově a hlavně finančně poměrně nákladné.Díky za všechny komentáře, připomínky, náměty, ...Zdar Jack (jsadilek@post.cz)

Odpovědi na otázku

Asi si trochu pleteš pojmy. Pokud máš soubor, do kterého data přibývají, jde o změnu, nikoliv o přidávání. Právo na přidávání se týká přidávání nových věcí do adresáře, nikoliv do souboru.